MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

"Уповноважений з прав людини" в "ДНР" "провела бесіду" з затриманими неповнолітніми "диверсантами".

14.09.2016   
Медіа група ХПГ
Сьогодні так звана «уповноважений з прав людини» в «ДНР» Дар'я Морозова «разом з представниками ООН» «провели бесіду» з затриманими на окупованій бойовиками незаконної організації «ДНР» території «неповнолітніми диверсантами». Про це йдеться в повідомленнях сепаратистських інтернет-видань, які посилаються на повідомлення представників так званих «силових» структур угруповання «ДНР».

Сьогодні так звана «уповноважений з прав людини» в «ДНР» Дар'я Морозова «разом з представниками ООН» «провели бесіду» з затриманими на окупованій бойовиками незаконної організації «ДНР» території «неповнолітніми диверсантами».

Про це йдеться в повідомленнях сепаратистських інтернет-видань, які посилаються на повідомлення представників так званих «силових» структур угруповання «ДНР».

За їх словами, 14 вересня в окупованому контрольованими Росією бойовиками Донецьку «уповноважений з прав людини» в «ДНР» Дар'я Морозова спільно з «представниками донецького офісу ООН з прав людини провела особисту бесіду з затриманими в окупованій «ДНР» зоні Донеччини «неповнолітніми диверсантами» .

"Мы провели встречу с малолетними ребятами (задержанными украинскими диверсантами - ИФ), представители ООН получили информацию, которую хотели: удостоверились в их личности, узнали контакты родственников, уточнили, пытали их или нет. Ребята на все вопросы ответили, представители ООН остались довольны" , - сказала журналістам "омбудсмен" "ДНР" Дар'я Морозова.

Вона додала, що неповнолітні затримані визнають свою провину і каються, стверджуючи, що здійснювали диверсійну діяльність під тиском з боку спецслужб України.

"Хотела бы обратиться к главе ДНР и попросить во время принятия решения помнить, что это несовершеннолетние", - сказала вона.

"Мы уже написали письмо господину Тони Фришу (представитель ОБСЕ в гуманитарной подгруппе в Минске - ИФ) попросив его передать информацию ЮНИСЕФ, чтобы они тоже разобрались в ситуации. Одним из пунктов заседания 21 сентября будет этот вопрос (задействования украинской стороной детей при совершении диверсий - ИФ)", - заявила Морозова.

Всього бойовики ДНР затримали сімох підлітків. За словами одного з них, вони були завербовані людиною на прізвисько "Алмаз". Також бойовики наводять імена затриманих дітей: Богдан Ковальчук, Арсеній Белавін, Владислав Пазушко, Деніа Хмеленко і Денис Коваль.

У так званому МГБ ДНР вважають, що передбачуваний вербувальник "Алмаз" є співробітником українських спецслужб Ігорем Ріцька.

Раніше бойовики заявили, що неповнолітні здійснювали диверсії з травня по червень, зокрема вони нібито підривали автомобілі, а також різні цивільні і військові об'єкти.

Повне відео допиту дітей в так званому МГБ ДНР.

 Поділитися