MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Громадська приймальня ХПГ у Києві: підсумки рокуПролежав 30 годин без тями, а потім дійшов до бази ЗСУ Поки є хоч якась надія — треба шукати: як ХПГ працює із рідними зниклих безвістиВід Осло до Харкова: вже майже 250 постраждалих від російської агресії отримали від ХПГ Нобелівські коштиНа початку вторгнення росіяни руйнували по дві харківські школи щодня: Дослідження ХПГЦього року ХПГ надала гуманітарну допомогу півтисячі в’язнівХПГ взяла участь у конференції ОБСЄ щодо катуваньО Харьковской правозащитной группеНаши контактыФінансування та звіти про роботу Харківської правозахисної групиВійна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном Захаровим‘Мене прозвали Безстрашний, бо я закривав вікна у сховищі під обстрілами’, — маріуполець, який одразу після евакуації пішов до ЗСУ“Мушинський проти України”: перемога адвоката ХПГ у ЄСПЛДокументування російських злочинів в Україні: ХПГ розпочала співпрацю з OpenArchiveПід час російського наступу на Маріуполь постраждала майже кожна школа у місті: Дослідження ХПГЗвільнення від відбування покарання у зв'язку із хворобою — дослідження ХПГЛюдмила Денісова про свою відставку, 4 роки роботи омбудсманом, переміщення українців у РФ, усиновлення українських дітей. Інтерв’ю ХПГМаріуполь: окупанти вимагають неправдиво свідчити проти ЗСУ в обмін на компенсації за пошкоджене майноЯк правильно зафіксувати шкоду від збройної агресії РФ? Рекомендації від ХПГРосійський солдат віддав свій танк ЗСУ за $10 000 винагороди

Жителі Луганської області можуть скаржитися на військових у разі некоректної поведінки.

20.09.2016   
медіа група ХПГ
Військовослужбовці не завжди пам'ятають, що некоректну поведінку щодо мирних жителів, вживання спиртних напоїв, порушення норм поведінки, правил використання зброї, носіння форми одягу, управління транспортними засобами в нетверезому стані, будь-які інші протиправні дії по відношенню до місцевого населення підривають рівень довіри до України в цілому.  На сайті Луганської обласної військово-цивільної адміністрації з'явилося повідомлення про те, що почали діяти прямі телефонні номери військової служби правопорядку з метою підвищення військової дисципліни в підрозділах ЗСУ.   

Останнім часом не такою вже і рідкістю стали повідомлення в ЗМІ про некоректне поводження військовослужбовців з мирним населенням. Найчастіше такі випадки фіксуються на блокпостах.

Військовослужбовці не завжди пам'ятають, що некоректну поведінку щодо мирних жителів, вживання спиртних напоїв, порушення норм поведінки, правил використання зброї, носіння форми одягу, управління транспортними засобами в нетверезому стані, будь-які інші протиправні дії по відношенню до місцевого населення підривають рівень довіри до України в цілому.

Кілька разів наші моніторингові групи також зіткнулися з ситуацією, коли доводилося сповіщати вищестояще керівництво ВСУ про некоректну поведінку військовослужбовців на блокпостах.

Однак, скільки ми не намагалися додзвонитися до штабу АТО, або по горячій лінії Міністерства оборони, так жодного разу і не вдалося цього зробити. Дзвінок просто зависає, а на зв'язок так ніхто і не виходить.

Сьогодні на сайті Луганської обласної військово-цивільної адміністрації з'явилося повідомлення про те, що з метою підвищення військової дисципліни в підрозділах ЗСУ, розташованих на території Луганської області, і своєчасного притягнення до відповідальності осіб, які допустили некоректну поведінку щодо цивільного населення стали діяти прямі телефонні номери військової служби правопорядку.

Інформацію про некоректну поведінку військових можна повідомити в будь-який час підрозділам військової служби правопорядку по телефонам:

Луганський зональний відділ Військової Служби правопорядку:

073-482-59-95

Військова Служба правопорядку

Військова комендатура м Попасній

073-465-69-29

067-445-10-46

Військова комендатура м Сватове

096-39-90-973

Військова комендатура м Біловодська

067-44-51-489

Військова комендатура м Старобільськ

066-324-26-64

Військова комендатура м Щастя

067-892-36-05

Військова комендатура Станиці Луганській

096-941-84-08

Військова комендатура Новоайдару

066-979-32-05

098-219-16-28.

Як працюватимуть ці телефонні лінії покаже час. Але хотілося б все-таки відзначити, що перш за все людям в погонах не варто забувати про те, що основним шляхом встановлення миру в Донецькій і Луганській областях є всебічна допомога місцевим органам влади, місцевому населенню, сприяння роботі благодійних та волонтерських організацій, виключення будь-яких протиправних дій з боку представників сил АТО, дотримання норм поведінки військової людини. Може бути дотримуючись деяких моральних принципів, зможемо на крок наблизитися до миру.

 Поділитися