MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Граємо у вибори зараз, щоб під час справжніх виборів не «догратися»

02.11.2016   
Ганна Юрченко
2 листопада 2016 року у м. Чугуєві Харківської області відбулася презентація унікальної настільної просвітницько-розважальної гри «Вибір є завжди», створеної громадською організацією «Рєпінський культурний центр» та співробітницями Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна.

2 листопада 2016 року у м. Чугуєві Харківської області відбулася презентація унікальної настільної просвітницько-розважальної гри «Вибір є завжди», створеної громадською організацією «Рєпінський культурний центр» та співробітницями Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна.

Випробувати гру на собі взялись учасники Чугуївської міської ради старшокласників Координаційного центру «Лідер» (Будинок дитячої та юнацької творчості). Діти зіграли в гру, одночасно на 3-х столах визначили переможців. Ними стали ті, хто вправно пройшов всі пастки, розставлені на полі, а також уміло використали бонуси. Полем для гри слугувала стилізована карта Чугуєва, фішками були типові персонажі з нашого повсякдення, а пастки і бонуси – як під час справжнього виборчого процесу. Девізом заходу можуть послугувати слова експерта, представника Комітету виборців України Юрія Чумака: «Граємо у вибори зараз, щоб під час справжніх виборів не «догратись».

Презентація гри відбулася в рамках проекту «Я – людина чи електорат? З’ясуємо в музеї», що реалізовують громадська організація «Рєпінський культурний центр» та Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна за підтримки Українського центру розвитку музейної справи та Goethe-Institut в Україні задля активізації місцевої громади для осмисленої участі в культурному та політичному житті, утвердження Музею як майданчика для суспільних дискусій.

Проект проходив з 1 вересня по 2 листопада 2016 року і складався з ряду заходів, таких як «Політичний мульттеатр», «Газетний форум», дискусія «Жінка та політика: свобода обирати свій шлях», рольова гра з моделювання шляху виборчого бюлетеню, тренінги «Я людина – чи електорат» та «Не будь чайником!» тощо. Ці заходи були націлені як на дорослих відвідувачів, так і на старшокласників шкіл Чугуєва та Чугуївського району.

В межах проекту було підготовлено мобільну виставку передвиборчої агітації ледь не всіх виборів, що проходили в Україні за останні 20 років, проведено тематичні заходи в Музеї та поза його стінами, завдяки підтримці Чугуївського районного відділу освіту відвідано найбільші школи району.

Все це стало можливим завдяки злагодженій командній роботі музейниць і активній участі запрошених експертів та експерток. Так, Вікторія Преображенська ставила виставу форум-театру та їздила школами району, її колега з Центру гендерної культури Тетяна Ісаєва говорила про жінок в українській і не тільки політиці, Тетяна Баглай та Артем Коновалов, котрі представляють Центр громадських ініціатив, разом зі школярами «програвали» день виборів і відслідковували шлях виборчого бюлетеню, а також розповідали про маніпуляції в ході виборів, а Юрій Чумак починав проект політичним мульттеатром, їздив школами з документальною стрічкою з репертуару фестивалю Docudays UA, а також коментував з точки зору виборчого законодавства положення гри «Вибір є завжди».

При цьому всі бажаючи могли долучитись до поповнення музейної колекції бувшої у користуванні передвиборчої агітації (і багато хто саме так і зробив, і тепер у Музеї є одяг, посуд, буклети з політичною рекламою). Робота над темою не закінчилась із закінченням проекту, адже музейниці приступають до підготовки великої виставки, присвяченій історії виборів.

PS: до складу Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна входять не тільки музей-садиба великого живописця, але й краєзнавчий музей та художня галерея. На базі останньої і відбувався описаний вище захід.

 Поділитися