MENU

Подібні статті

Рада Європи: минулий рік завдав надзвичайної шкоди свободі пресиПрактика застосування статті 111 Кримінального кодексу УкраїниПрактика застосування статті 110 Кримінального кодексу України (виправлено)Практика застосування статті 109 Кримінального кодексу УкраїниПравозахисний порядок денний закликає гілки влади повернутися до правових засобів виходу з конституційної кризиПро людей забули. Амністія шкодить рейтингу президента?Моральний кодекс руйнівника комунізмуТретині ВПО немає чим сплачувати оренду – дослідження Міжнародної організації з міграціїРобоча група при Президентові представила проект нового Кримінального кодексуКритичний аналіз ст.255 Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за злочини, вчинені «злочинною спільнотою» (станом на 22.07.2020)Стаття 391 Кримінального кодексу України та практика її застосування (оновлене)Громадські організації України, Росії та ЄС пропонують створити незалежну дорадчу громадську групу для Мінських перемовин щодо ДонбасуДивовижний світ покарань за Кримінальним кодексом УкраїниЗвернення ХПГ та УГСПЛ до парламенту про скасування статті 391 Кримінального кодексу УкраїниПортнов жаліється ОП на перешкоджання його ‘адвокатській та журналістській діяльності’Про вигнання з Росії організації «Людина в біді»Порядок визначення компенсації за зруйноване майноМешканець Балаклії відсудив у військової частини 300k ₴ за шкоду від вибухів на складах боєприпасівЗамість списку дозволеного — список забороненого: прийнято новий порядок в’їзду-виїзду з ОРДЛОПраво на кар’єру, легальний фриланс, сієсту та довші відпустки. Чого очікувати українцям від нового Трудового кодексу?

Будьте обережні: законодавство про перереєстрацію неприбуткових організацій змінено!

04.11.2016
Овдієнко Ганна

 

3 листопада 2016 року президент України підписав Закон № 1666-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності».  Враховуючи той колапс та паніку, які панують біля дверей кожного державного реєстратора, внесення змін до базового закону може привести до катастрофічних наслідків. Адже більшість змін торкнулась найважливіших моментів реєстрації.

Головні з них:

Щодо статуту

Було. Статут підписувався, пронумеровувався та прошивався. Питання про те, хто може підписувати статут від імені організації завжди залишалося спірним.

Стало. Статут прошивається, пронумеровується та підписується усіма присутніми членами організації У разі прийняття відповідного рішення органом управління, він може бути підписаним тільки секретарем засідання та головуючим на засіданні. Зверніть увагу, що відповідне рішення про підписання тільки цими двома особами має бути окремо прописане у тексті протоколу! 

 

Щодо протоколів

Було. Рішення уповноваженого органу управління оформлювалося у вигляді протоколу, підписувалося секретарем та головуючим.

Стало. Рішення уповноваженого органу управління (тобто, Загальних Зборів, конференції, тощо) пронумеровується, прошивається та підписується усіма присутніми членами організації. У разі прийняття відповідного рішення органом управління, протокол може бути підписаним тільки секретарем засідання та головуючим на засіданні. Зверніть увагу, що відповідне рішення про підписання тільки цими двома особами має бути окремо прописане у тексті протоколу! 

Справжність підпису тепер нотаріально посвідчується.

Вимога про нотаріальне посвідчення не розповсюджується на громадські об’єднання та благодійні організації. Інші неприбуткові організації мають обов’язково завіряти справжність підписів у нотаріуса.

Зверніть увагу, що тепер до державного реєстратора можна ще й одночасно подати заяву про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Однак як буде діяти ця процедура на практиці – невідомо.

І на сам кінець – приємна новина. Розміри адміністративного збору змінено! Тенпер за внесення змін до статуту у відповідності до положень ПК України адміністративний збір не стягується. Якщо ж крім цього вам необхідно змінити місцезнаходження, склад керівних органів чи інші положення, адміністративний збір буде складати 0,1 мінімальну заробітну плату – тобто 140 гривень!

P.S. З докладною інструкцією щодо перереєстрації неприбуткових організацій можна ознайомитися тут: http://khpg.org/1477995004

 

 Поділитися