MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Ми боїмося за рідних»: депутатів просять ухвалити законопроект про виправлення судових помилок (ВІДЕО)

15.11.2016   
Рідні тих довічно засуджених, у провині яких сумніваються правозахисники, закликають народних депутатів проголосувати за законопроект № 2033а. Цей документ має запровадити в Україні механізм виправлення судових помилок.

Рідні тих довічно засуджених, у провині яких сумніваються правозахисники, закликають народних депутатів проголосувати за законопроект № 2033а.

Документ запроваджує тимчасовий механізм перегляду вироків у кримінальних справах, де людей засудили на підставі сумнівних доказів. Судові помилки переглядатимуть у тих справах, коли діяв Кримінально-процесуальний кодекс 1960 року.

Законопроект містить виключний перелік підстав для перегляду:

1) обвинувальний вирок, за відсутності інших доказів, які поза розумним сумнівом доводять вину засудженого, ґрунтується на:

– свідченнях особи, отриманих внаслідок порушення права не свідчити проти себе;

– суперечливих свідченнях або свідченнях особи, яка отримала певну вигоду внаслідок засудження;

– викривлених обставинах, які очевидно не відповідають доказам у справі;

– обставинах, встановлених з істотним порушенням права особи на захист;

2) суд ухвалив обвинувальний вирок, невмотивовано відкинувши докази, що виправдовують засудженого;

3) призначене засудженому покарання вочевидь неспівмірне (занадто суворе) вчиненому злочину;

4) покарання у вигляді довічного позбавлення волі суд призначив без наведення обґрунтування неможливості призначення покарання на визначений строк.

Раніше позапартійний депутат Віктор Чумак заявив, що БПП і «Народний фронт» через тиск від Генпрокуратури протидіють ухваленню законопроекту № 2033а.

 Поділитися