MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Коли влада змінить ставлення до людей?

04.12.2016   
Інна Сухорукова
Тарифи на комунальні послуги – за межами здорового глузду. Як виживати сьогодні? Доколі влада буде ставитися до людей так зверхньо та презирливо?

Тарифи на опалювання в Україні виходять за межі здорового глузду. Я розповім лише про один випадок. До нас звернулася пенсіонерка Л. зі скаргою, що не може отоплювати свій будинок, який є доволі великим. Пані Л. – удова, її чоловік, який помер у 2008 р., був полковником міліції. Пенсія в неї 2500 грн., і якщо опалювати будинок так, щоб було тепло, на це піде майже вся пенсія. Отже, вона включає опалювання так, щоб в будинку було 7 градусів, і тільки в одній кімнаті – 10 градусів. Пані Л. має субсидію, але субсидія покриває тільки третину плати за опалення. Раніше в неї була пільга за чоловіка, але в цьому році пільгу скасували, і під загрозою опинилися навіть ті 7 градусів, які вона собі дозволяла. Продати великий будинок і придбати однокімнатну квартиру вона не може, оскільки інші спадкоємці проти продажу. І що робити жінці в такій ситуації?

А є пенсіонери, які отримують ще меншу пенсію, 1000 грн. або навіть 900 грн. Як вони виживають, навіть якщо мають субсидію? Замерзати в своїх домівках?

На жаль, уряд не враховує, що багато українців, чи не більшість, опинилися за межею зубожіння. Як їм оплачувати опалення, газ, електроенергію, воду за таких тарифів? Як харчуватися, коли ціни на продукти щоденно зростають? Як лікуватись за постійного росту цін на ліки, з медичною допомогою, яка фактично є платною? Як взагалі люди мають виживати?

Виглядає так, що ані уряду, ані нардепам до цього немає справи. Але не для того була Революція гідності! Від влади чекають на реформи, які б покращили життя людей. Але політики, здається, зайняті лише сварами, політичними іграми та власним збагаченням – їм не до населення, яке опинилося в такій ямі.

Це не може тривати довго. Люди невдоволені владою настільки, що можуть спалахнути стихійні протести. Але, з другого боку, вони згубні в той час, коли країна потерпає від російської агресії, коли на сході гинуть наші солдати та мирні мешканці. Те, що може відбутися, буде тільки подарунком агресору. І мені дивно, що наша влада цього не розуміє (чи не хоче зрозуміти?) й поводиться з людьми настільки зверхньо та презирливо. І чим вона в цьому сенсі відрізняється від влади Януковича?

 Поділитися