Чому важливо документувати порушення прав людини?
Військовий конфлікт на сході України триває вже більше двох років. Незважаючи на роботу правоохоронних органів і старання правозахисних організацій, більшість осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів, до сих пір залишається на волі. У той же час далеко не всі потерпілі отримали належне правове рішення їх інцидентів, не можуть розраховувати на компенсацію збитку, та й самі факти порушень прав людини не завжди є визнаними.
Щоб відновити справедливість і зібрати достатню кількість свідчень про злочини, правозахисники (в тому числі і наша організація - Харківська правозахисна група) займаються документуванням порушень прав людини.
Секретність і замовчування - це основа порушень прав людини. Робота, яку здійснюють моніторингові групи документування порушень прав людини, дозволяє задовольнити запит суспільства на реальну картину того, що відбувається в зоні бойових дій на Донбасі.
Наші співробітники займаються документуванням порушень прав людини по всіх територіях, які увійшли в зону проведення так званої АТО. Нам потрібна ваша допомога. Тому Харківська правозахисна група звертається до:
- внутрішньо-переміщених осіб;
- тих, хто знаходилися в полоні (як зі сторони бойовиків, так і українських структур);
- тих, хто отримав поранення в ході проведення збройного конфлікту;
- рідних і знайомих осіб, які загинули або пропали безвісти на території проведення АТО;
- тих, чиє майно було зруйновано, втрачено або конфісковано в ході збройного конфлікту.
Якщо Вам відомі випадки:
- умисного позбавлення життя;
- тортур;
- залучення до примусової праці;
- примусового незаконного зобов'язання проходження військової служби;
- незаконного затримання / допиту / арешту;
- незаконного засудження або винесення рішень судами або органами, що мають ознаки судів (наприклад, так звані польові суди, військові трибунали або інше);
- необгрунтованого обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення без доведення вини в законному порядку, тобто з порушенням презумпції невинуватості;
- незаконного обшуку житла або особистого обшуку;
- корупційних злочинів на блокпостах;
- гендерного насильства;
- залучання дітей до військового конфлікту,
просимо Вас не боятися і повідомляти про ці порушення. Ми гарантує анонімність наданої інформації.
Існує багато причин, за якими фіксацію порушень прав людини варто здійснювати. Саме документальне оформлення порушень і їх оприлюднення може покласти край зловживанням. Запис порушення - це не просто спосіб почати залучати громадську увагу до кожного конкретного випадку дискримінації та зловживання. Документування порушень прав людини є надзвичайно важливим кроком для здійснення правосуддя в національних і міжнародних інстанціях в майбутньому.
Інформування широкої аудиторії про порушені права автоматично привертає увагу міжнародної громадськості, що підвищує шанси на відновлення Ваших прав.
До нас можна звернутися будь-яким зручним для Вас способом:
Наша адреса: 61002, Харків, вул. Іванова 27, кв.4
Поштова адреса: 61002, Харків-2, а / с 10430
тел. (057) 714 35 58
тел. / факс (057) 700 67 71
тел .: +380668930025; +380504053015
e-mail.: [email protected] або [email protected]