MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Україна готова перевести КПВВ Донбасу на цілодобовий режим роботи

21.12.2016   
медіа група ХПГ
Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко прирівняв роботу КПВВ Донбасу до діяльності міжнародних пунктів пропуску західної ділянки кордону України. Про це він заявив в інтерв'ю газеті «Голос України».

Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко прирівняв роботу КПВВ Донбасу до діяльності міжнародних пунктів пропуску західної ділянки кордону України. Про це він заявив в інтерв'ю газеті «Голос України».

За його словами, існуючих дорожніх коридорів на лінії розмежування недостатньо, оскільки кількість бажаючих потрапити з окупованої території в підконтрольну і навпаки обчислюється тисячами щодня.

«Щодня на КПВВ «Мар'їнка», «Майорське», «Новотроїцьке» оформляються до шести тисяч чоловік і до однієї тисячі транспортних засобів. А на таких КПВВ, як «Гнутове» і «Станиця Луганська», - до 4,5 тисячі чоловік. У «Гнутове» - ще плюс одна тисяча транспортних засобів», - уточнив Віктор Назаренко.

Він також сказав, що Україна готова до цілодобової роботи пунктів пропуску та до відкриття нових КПВВ, однак не все так простою

«З іншого боку ми зустрічаємо нерозуміння ситуації і небажання полегшити громадянам перетин лінії розмежування. Якби не обстрілювали КПВВ, режим їх роботи був би цілодобовий. А так вони можуть працювати тільки вдень. Під час обстрілу закриваються. З боку незаконних збройних формувань створюються штучні перешкоди, щоб люди себе почували менш комфортно. На КПВВ наших військовослужбовців достатньо. Але з протилежного боку створюють перешкоди, які і позначаються на людях », - підкреслив глава прикордонного відомства і додав, що облаштований КПВВ «Золоте» українська сторона неодноразово намагалася відкрити, але бойовики чинять упертий опір.

Віктор Назаренко також сказав, що, не дивлячись на численні провокації з боку російських найманців, українські прикордонники з початку року на КПВВ Донбасу оформили вісім мільйонів чоловік і півтора мільйона автомобілів.

Крім того, прикордонники виявили 45 бойовиків, які прямували з окупованої території, також вилучили 45 одиниць зброї, 33 тисячі боєприпасів, 124 гранати, близько 10 кг вибухівки.

Також Віктор Назаренко зазначив, що з початку військових дій на Донбасі загинули 67 прикордонників, 415 отримали поранення, 5 зникли безвісти.

"За 2 роки війни, на жаль, загинули 67 прикордонників, 415 отримали поранення. Зниклими безвісти вважаються 5", - уточнив він.

Голова Держприкордонслужби також зазначив, що Росія істотно посилила військовий контингент на адміністративному кордоні з включеним Кримом. Більш того, на цій ділянці росіяни активно ведуть розвідку і влаштовують збройні провокації.

 Поділитися