MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харкові підписано меморандум про спільну діяльність задля захисту прав ромів

27.12.2016   
Георгій Кобзар

21 грудня 2016 р. у Харкові було створено Громадську координаційну раду з інтеграції та захисту прав ромів.

Проблеми ромських громад Харкова та області щодо забезпечення прав і законних інтересів, медичного обслуговування, освіти для дітей і дорослих, працевлаштування, залучення до культурного життя, отримання соціальних виплат тощо обговорили правозахисники, громадські активісти та представники ромських об’єднань.

Вони дійшли спільної думки щодо необхідності об’єднання зусиль представників громадянського суспільства і органів влади з питань протидії дискримінації та порушень прав людини, а також посилення соціальної інтеграції ромської національної меншини у Харкові та Харківській області через обмін інформацією щодо поточних проблем і потреб ромів, розробку рекомендацій та реалізацію плану дій щодо вирішення існуючих проблем ромської національної меншини.

І для цього було започатковано Громадську координаційну раду з інтеграції та захисту прав ромів, про що підписано відповідний Меморандум. Одним із підписантів стала і Чугуївська правозахисна група.

Нагадаємо, що ЧПГ вже давно займається захистом прав ромів. Так, адвокат Роман Лихачов вже неодноразово відстоював порушені права ромів у судових справах, в яких простежувалися ознаки дискримінації за національною ознакою.

 Поділитися