MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Нові випадки зникнення цивільних в зоні АТО

13.02.2017   
Яна Смелянська
Щотижня наша організація отримує нові відомості про безвісти зниклих людей в зоні АТО і на окупованих територіях. Слід зазначити, що переважна кількість таких випадків фіксується нами в ОРДЛО. В окремі категорії ми винесли громадян України,які пропали безвісти при перетині лінії розмежування в 2016 році і при перетині блокпостів «ЛНР / ДНР» в 2016 році. Такий випадок нами зафіксовано один.

Штучні Донецька і Луганська "народні республіки" стали центрами об’єднання російських найманців, професійних бойовиків, диверсійних груп на основі вихідців з Кавказу і місцевих проросійських активістів. Отримуючи з РФ фінансування і озброєння, представники незаконних збройних формувань регулярно обстрілюють не тільки позиції сил АТО, але і житлові будинки, в результаті чого повсюдно гинуть мирні громадяни України.

За статистикою Міністерства оборони, в зоні АТО з моменту початку бойових дій загинуло 1750 українських військових. Міжнародні організації і різні українські громадські організації називають іншу цифру, в кілька разів більшу - близько 8 тисяч осіб. Але навіть ці цифри не можна вважати остаточними. Сьогодні повного переліку загиблих і зниклих безвісти людей, як військових так і цивільних, в ході АТО немає.

Окремо сумну статистику поповнюють цифри про кількість зниклих безвісти. За офіційними даними таких кілька сотень.
За результатами нашого моніторингу різних джерел інформації, як з української сторони, так і з боку т.зв. ЛНР / ДНР, можна говорити про набагато більшу кількість зниклих безвісти цивільних громадян в результаті проведення АТО.

За інформацією поліції тільки Донецької області з початку проведення антитерористичної операції на території Донецької області без вісті пропали 2727 чоловік, доля 1053 з них на сьогодні невідома. У ці цифри не входить територія т.н.ДНР.

За інформацією Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, з початку проведення АТО в області розшукується 1205 осіб, знайдено 633 людини, доля 572 залишається невідомою.

У 16-тій доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини про порушення прав людини на Донбасі, опублікованому 8 грудня 2016 року, йдеться про те, що відсутність координації між різними державними органами привела до появи різних оцінок числа зниклих безвісти в зоні конфлікту від декількох сотень до декількох тисяч людей.

Аналізуючи зібрану нами інформацію, можна говорити, що більшу частину зниклих без вісти мирних громадян становлять чоловіки. Особливо ця тенденція актуальна на територіях невизнаних республік.

Щотижня наша організація отримує нові відомості про безвісти зниклих людей в зоні АТО і на окупованих територіях. Слід зазначити, що переважна кількість таких випадків фіксується нами в ОРДЛО.

Раніше ми вже говорили про випадки зникнення людей в ОРДЛО. Нам стало відомо ще про декілька випадків зникнення людей в «республіках» в період 2016 року.

В окремі категорії ми винесли громадян України,які пропали безвісти при перетині лінії розмежування в 2016 році і при перетині блокпостів «ЛНР / ДНР» в 2016 році. Такий випадок нами зафіксовано один.

Воронцов Олександр Євгенович.

Зник 6 листопада 2016 року під час пересування в місто Маріуполь з окупованого Сніжного, на одному з блокпостів ( «ДНР» або України невідомо).

Нагадуємо, в зв’язку з численними порушеннями права на життя і свободу громадян України в районі проведення АТО, зокрема - катування і незаконне позбавлення волі, Харківська правозахисна група організувала ведення реєстру та фіксування даних про зниклих без вісти людей в зоні АТО з подальшим ініціюванням розслідування на будь-якому національному та міжнародному рівні кожного окремого випадку.

Якщо Ваш родич, знайомий, друг, подруга, колега зникли в ході проведення АТО, заповніть, будь ласка, електронну форму. Нам дуже важливий кожен випадок порушення прав людини. Ми, як правозахисна організація, зі свого боку зобов’язуємося зберегти конфіденційність будь - яких Ваших персональних даних.

Слід зазначити, останнім часом до нас звернулися родичі дванадцяти осіб, які протягом 2015-2016 років зникли без вісті в зоні проведення АТО на сході України. Шість з випадків - зникнення дітей.

 Поділитися