MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Звіт за результатами моніторингу умов утримання засуджених в УВП №4

17.02.2017   
Олександр Павліченко
16.02.17 р. моніторингова група у складі Павліченка Олександра, Реви Дмитра та Мельничука Василя відвідали Установу виконання покарання № 4 розташовану в м. Дніпропетровськ (надалі - Установа).

16.02.17 р. моніторингова група у складі Павліченка Олександра, Реви Дмитра та Мельничука Василя відвідали Установу виконання покарання № 4 розташовану в м. Дніпропетровськ (надалі - Установа).

Загальна кількість осіб, які отримується в установі - 1609 осіб, на господарському обслуговуванні перебуває 100 засуджених, в ДІЗО знаходяться 2особи, в медичній частині перебуває 56 осіб, особи, на обліку ВІЛ - 32 особи, з них 22 приймають антиретровірусну терапію. 13 засуджених перебувають на обліку схильних до самогубства 19 – до членоушкодження, 10 – до втечі, 4 – вчиняти злісні порушення. За поточний рік звільнено 73 особи. Спецзасоби застосовували 9 разів.

На території Установи функціонує міжобласна багатопрофільна лікарня (надалі - МОЛ), в якій функціонує три відділення: терапевтичне, неврологічне та хірургічне. Станом на 16.02.17 р. в лікарні перебувало 115 засуджених.
Представники Установи забезпечили безперешкодний доступ та конфіденційне спілкування з засудженими, що перебували в МОЛ.

Було оглянуто маніпуляційні приміщення, що обладнані згідно стандартних вимог.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Харчування хворих засуджених в МОЛ можна визнати задовільним, що підтверджували самі засуджені.

Засудженні утримуються в МОЛ в ізольованих в камерах по 3 особи. Камери площею до 20 метрів з слабким природнім освітленням, оскільки вікна частково або й повністю закритті ковдрами для збереження тепла, відтак, в камерах темно, тепло,  навіть трішки задушно. 

Всі камери потребують заміни сантехнічного обладнання, в тому числі унітазів та системи каналізації. Вде за старою негативною тюремною традицією засуджені закривають вихід з унітаза пакетом з водою, прив’язаним  на мотузці для уникнення неприємного запаху. Наявність фільтрів для води, зроблених з порожніх пляшок та підручних матеріалів свідчить про неналежну для вживання якість води.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Засудженні відвідують лазню  один раз на тиждень, в разі необхідності за рекомендацією лікарів відвідування лазні може відбуватись частіше.

Засуджені, які перебувають на лікуванні в МОЛ, позбавленні можливості здійснювати телефонні дзвінки. Така практика не відповідає ч. 5 ст. 110 Кримінального-виконавчого кодексу України (КВК).

За словами головного лікаря МОЛ, на одного засудженого в день на ліки з бюджету виділяється 4 грн., і, за її словами, цього достатньо. Такі ліки, як інсулін, антиретровірусна терапія та протитуберкульозні препарати надаються як гуманітарна допомога. Лікарі МОЛ, з якими вдалося поговорити, вважають, що варто залишити медичну службу в місцях позбавлення волі підпорядкованою Міністерству юстиції України, а не перепідпорядковувати її Міністерству охорони здоров’я України.

В зв’язку з реформуванням ДПтС України спеціальні лікарські комісії, які визначали наявність хвороб, що були підставою для звільнення за станом здоров’я, втратили свої повноваження, в зв’язку з чим засудженні  на сьогодні позбавленні можливості звертатись з клопотанням про їх звільнення від подальшого відбування покарання згідно ст. 84 КК України. Це -  нагальна проблема, яка потребує вирішення з боку МЮ України.

При спілкуванні з засудженими з’ясувалось, що останні не володіють інформацією про можливість скористатись безоплатною правовою допомогою  та про процедуру звернення щодо вирішення питань, які виникають під час відбуванні покарання . Окремі засуджені були проконсультовані щодо лікування їхніх хвороб, можливості звернення до суду з клопотанням про їх звільнення від подальшого відбування покарання.

Самі засуджені  якість та ефективність надання медичної допомоги в МОЛ оцінюють позитивно, в порівнюючи з медичною допомогою, яка надається в інших виправних закладах. 

 Поділитися