MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Я сказав росіянам на блокпосту, що їду на Азовсталь’ Нацгвардійця РФ судитимуть за сексуальне насильство щодо викраденого чоловіка Війна з темрявою. Підсумки тижняРосія створила ‘всепроникну атмосферу страху’ на ТОТ‘Суди’ над полоненими: у ‘ДНР’ до тривалого ув’язнення засудили десятьох ‘азовців’Навіщо?Мілітариzовані: Росія посилює діяльність ‘Юнармії’ у КримуНе визнавати ‘фарс Кремля’Росіяни викрали з Енергодара двох братів, що працювали на ЗАЕС, — їх шукають рідніЯк наука опирається тиранії. Дайджест російських протестівВійна проти пам’яті — як росіяни руйнують пам’ятники та меморіали в Україні Після деокупації Київщини правоохоронці виявили 1590 тіл Україна має відомості про 550 000 воєнних злочинцівХарківщина: під ударом — історія, релігія, мистецтвоРозстріляв українського військовополоненого на ЗапоріжжіМКС видав ордери на арешт двох російських генералівВ эвакуацию я поехал в одних штанах, сапогах, курточке и с документамиСвободу Олегу Орлову!Свободу Олегу Орлову! Політика надання грошової або гуманітарної допомоги жертвам воєнних злочинів

Публічність як інструмент правозахисту

26.03.2017   
Василь Мельничук
Іноземців, яких незаконно було позбавлено волі, звільнено після відкритого звернення ХПГ до очільникяів правоохоронних органів.

22 березня 2017 р. Харківська правозахисна група публічно звернулась до очільників Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної міграційної служби України щодо затримання у Чернігівському пункті тимчасового утримання іноземців та осіб без громадянства ДМС України іноземців понад строк, який був встановлений в судовому рішенні. Звернення було надіслано звичайною поштою та вміщено на сайт ХПГ, сторінку ХПГ в ФБ та інші сторінки в ФБ.

Керівництво ПТПІ, як і керівництво ДМС України, стверджували про правомірність своїх дій та законність такого затримання, оскільки ще раніше було ухвалене судове рішення про видворення цих іноземців. Проте після звернення ХПГ їх позиція змінилася, і вже 24 березня 2017 р. два іноземці, таджик та марокканець, про яких йшлося у зверненні, були звільненні з ПТПІ.

В силу того, що на даний час ще не отримана офіційна відповідь на звернення, прокоментувати причини звільнення ми не маємо можливості, але можемо припустити, що воно пов’язане з реагуванням правоохоронних органів.

Дякуємо всім, хто оперативно відреагував та вжив заходів на усунення порушення права іноземців на свободу, гарантованого статтею 29 Конституції України.

 Поділитися