MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Вибіркова жорстокість. Аналіз інформації, зібраної ініціативою T4P щодо умисних убивств, вчинених окупантамиМасовий голод на озброєнні РФ Звіт за результатами моніторингового візиту до Івано-Франківської установи виконання покарань №12 Росіяни створили ‘федеральні комісаріати’ на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областейРозстріли у Бучі та катівні на Харківщині: Нові подання до Міжнародного кримінального суду. АнонсРосійські хакери атакують правоохоронців, які збирають свідчення про воєнні злочини РФЛежати на ліжку можна не більше двох годин на деньЗаявление Международной Ассоциации Мемориал в связи с событиями в Нагорном КарабахеЗаява Міжнародної Асоціації Меморіал у зв’язку з подіями в Нагірному Карабаху‘Нашим дітям потрібна справедливість’, — Олена ЗеленськаНе всім потрібна біла ‘Лада’. Дайджест російських протестів‘Мы думали, что россияне не станут разрушать наши дома’Картопля під обстрілами та корови на мінному полі — 11 мешканців Грушувахи кілька місяців жили на лінії фронтуРосійські військові викрали і вбили подружжя, яке мешкало у селі Малі Копані на окупованій ХерсонщиніУсе, що треба знати про військовий облік жінок‘На блокпостах росіяни роздягали та оглядали навіть дівчат’З такою навалою злочинів не впоралася б жодна правоохоронна система світу, — Євген ЗахаровИграть Баха на фоне взрывов. Аккордеонист Игорь Завадский Грати Баха на фоні вибухів. Акордеоніст Ігор Завадський‘Ми вважали, що росіяни не стануть руйнувати наші домівки’

Публічність як інструмент правозахисту

26.03.2017   
Василь Мельничук
Іноземців, яких незаконно було позбавлено волі, звільнено після відкритого звернення ХПГ до очільникяів правоохоронних органів.

22 березня 2017 р. Харківська правозахисна група публічно звернулась до очільників Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної міграційної служби України щодо затримання у Чернігівському пункті тимчасового утримання іноземців та осіб без громадянства ДМС України іноземців понад строк, який був встановлений в судовому рішенні. Звернення було надіслано звичайною поштою та вміщено на сайт ХПГ, сторінку ХПГ в ФБ та інші сторінки в ФБ.

Керівництво ПТПІ, як і керівництво ДМС України, стверджували про правомірність своїх дій та законність такого затримання, оскільки ще раніше було ухвалене судове рішення про видворення цих іноземців. Проте після звернення ХПГ їх позиція змінилася, і вже 24 березня 2017 р. два іноземці, таджик та марокканець, про яких йшлося у зверненні, були звільненні з ПТПІ.

В силу того, що на даний час ще не отримана офіційна відповідь на звернення, прокоментувати причини звільнення ми не маємо можливості, але можемо припустити, що воно пов’язане з реагуванням правоохоронних органів.

Дякуємо всім, хто оперативно відреагував та вжив заходів на усунення порушення права іноземців на свободу, гарантованого статтею 29 Конституції України.

 Поділитися