MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Луганській області на незаконній переправі затримали «річкового таксиста»

31.03.2017   
Яна Смелянська
Співробітники фіскального наряду Головного управління УКРІНФОРМ в Луганській області «Фантом» 29 березня 2017 року спільно з бійцями національної гвардії в ході патрулювання лінії зіткнення на річці Сіверський Донець затримали мешканця міста Слов'яносербськ. Про це повідомляє прес-служба ГУ ГФС в Луганскій області.

Співробітники фіскального наряду Головного управління ДФС в Луганській області «Фантом» 29 березня 2017 року спільно з бійцями національної гвардії в ході патрулювання лінії зіткнення на річці Сіверський Донець затримали мешканця міста Слов'яносербськ. Про це повідомляє прес-служба ДФС в Луганскій області.

Встановлено, що громадянин без державної реєстрації та відповідних дозволів поза встановленими штабом АТО коридорів за грошову винагороду здійснював переправу через річку на непідконтрольну територію пасажирів і вантажів.

За словами порушника, важке життя змусило його займатися цим дуже ризикованим «бізнесом». З пасажирів він брав по 50 гривень. А за переправлення вантажу - 1 гривня за кілограм.

У зв'язку з загрозою обстрілу гумовий човен залишався на березі, а фіскальний наряд із затриманим переїхали в безпечне місце, де відносно човняра складено протокол по ст. 164 ч. 1 КУпАП.

Далі затриманий житель самопроголошеної "ЛНР" був переданий співробітникам поліції для подальшої його перевірки на можливу причетність до незаконних військових формувань.

Слід зазначити, що моніторингові групи ХПГ неодноразово фіксували наявність в населених пунктах подібних так званих "стежинок життя".

Самі місцеві мешканці таке явище обгрунтовано виправдовують тим, що розташування офіційних контрольно-пропускних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) в Донецькій і Луганській областях найчастіше)незручне і нелогічне.

Наприклад, щоб із тієї самої Трьохізбенки (де і затримали громадянина України) дістатися до Слов'яносербська через офіціальний пункт пропуску, а єдиний з них в Луганській області розташований аж в Станиці Луганській, потрібно подолати відстань в 85 кілометрів по абсолютно вбитій важкою технікою дорозі.

А тим способом, за який і був притягнутий громадянин України до відповідальності, щоб потрапити в окупований Слов'яносербськ знадобиться лише 15 хвилин.

Аналогічні "стежки життя" (цю назву вживають самі місцеві мешканці населених пунктів на лінії розмежування), ми фіксували в Мар'їнці (Донецька область), в Золотому (Луганська область), в Трьохізбенці (Луганська область), в Попасній (Луганська область).

Про те, де ці стежини знаходяться, як туди пройти і як пробратися на "ту" сторону знає буквально кожен місцевий мешканець на лінії розмежування.

Звідси виникає велике питання: чому ДФС і Нацгвардія про цю ситуацію повідомляють тільки зараз? І чи варто притягати до відповідальності людину, яка ці перевезення здійснювала? Або, може, було варто поставити ряд питань тим органам влади, які приймали рішення про доцільність розміщення КПВВ саме там, де вони знаходяться зараз ...

 Поділитися