MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Шукача притулку Шахбана Ісакова повторно затримала поліція за запитом Росії, незважаючи на те, що він вже був звільнений судом

31.03.2017   
Василь Мельничук
Батька 7 дітей, шукача притулку з Росії, вчора вдруге заарештували, щоб екстрадувати в РФ. Його дружину не впустили в Україну. Чому?

Шахбан Ісаков був затриманий поліцією 7 серпня 2016 р. Причиною цього затримання було те, що Ісаков був оголошений в міжнародний розшук за запитом Російської Федерації, і 15.08.2017 р. його за клопотанням прокуратури було тимчасово заарештовано ухвалою слідчого судді на строк 40 діб. Дане рішення про тимчасовий арешт було оскаржене до Апеляційного суду Київської області, який ухвалив скасувати ухвалу слідчого судді про арешт Ісакова та звільнив його в залі суду. Після звільнення Ісаков звернувся за статусом біженця в Україні.

Як про це пише Українська правда, про цю конкретну ситуацію з затриманням та розшуком Ісакова висловлювався з трибуни парламенту народний депутат України від БПП, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров:

"Росія засипала нас запитами щодо видачі її громадян, які намагаються знайти притулок тут, в Україні. … Росія звинувачує своїх громадян в злочинах, які вони ніколи не скоювали…

Це Мейрієв Руслан, який, до речі, жив в Криму і який після окупації виїхав з сім’єю до материкової України. І він зараз позбавлений волі і чекає на видачу. А також Ісаков Шахбан, який має сім дітей, і він теж на території України….

Таке враження, що ми поспішаємо видати людей Росії, щоб вона їх покарала безвинно … Не можна видавати воюючій країні, країні-агресору тих людей, які у нас шукають притулку"

За словами Чубарова, цим людям висунуте обвинувачення за тими ж статтями, що й йому та лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву.

Незважаючи на той факт, що прокуратура України впродовж семи місяців після звільнення Ісакова не піднімала питання про повторний арешт, 31.03.2017 р. його знову був затримано працівниками поліції в аеропорту «Бориспіль» на підставі того, що він перебуває в міжнародному розшуку. В аеропорт «Бориспіль» Ісаков приїхав, намагаючись зустріти свою дружину, що прилетіла транзитом з Туреччини, яку українські прикордонники не впускали в Україну впродовж більш ніж доби, і яка скаржилась на поганий стан здоров’я, намагаючись викликати лікарів. Але це ще одна окрема історія…

 Поділитися