MENU

ЄСПЛ визнав Росію винною у загибелі бесланських заручників та зобов’язав виплатити 3 млн євро рідним загиблих

13.04.2017
медіа група ХПГ


Європейський суд з прав людини ухвалив, що Росія повинна виплатити родичам загиблих при захопленні школи в Беслані 2,95 млн євро.

Відзначається, що ще 88 тис. євро будуть виплачені в якості відшкодування судових витрат.

Суд погодився з думкою заявників про те, що мало місце порушення статті 2 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод. Позивачами виступили 409 осіб, в числі яких як колишні заручники і постраждалі, так і родичі колишніх заручників, а також убитих і поранених.

Позивачі, зокрема, стверджували, що держава не змогла захистити громадян від загрози їхньому життю, не провела належної розслідування подій і що багато аспектів планування і управління переговорами з терористами і рятувальної операцій мали недоліки.

Деякі позивачі стверджували, що загибель людей стала результатом непропорційного застосування сили з боку силовиків.

Нагадаємо, середня загальноосвітня школа №1 Беслана була захоплена групою терористів 1 вересня 2004 року. Понад 1,2 тис. осіб - школярі, їхні батьки та вчителі, - опинилися в заручниках. Протягом трьох днів їх тримали в начиненому вибухівкою спортивному залі школи. В результаті теракту загинули 334 осіб, в тому числі понад 180 дітей. Ще кілька людей померли у подальшому від отриманих під час теракту травм.

Повний текст рішення ЄСПЛ англійською мовою   ТУТ

 Поділитися