MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Окупанти похвалилися, що викрали з Маріуполя понад 1300 українських дітей. А потім видалили інформаціюСтаття “навиворіт”: викрадення дітей одним із батьків за кордон в умовах війниЗ Донецької області до рф вивезли понад сто українських дітей і вже «влаштували» їх у прийомні російські сім’їЛюдмила Денісова про свою відставку, 4 роки роботи омбудсманом, переміщення українців у РФ, усиновлення українських дітей. Інтерв’ю ХПГ«Сидиш у льоху молишся, щоб ти не побачив смерті своїх дітей»Понад півтисячі українських дітей-сиріт готують до спрощеного набуття російського громадянства під Ростовом – радник мера МаріуполяНові обмеження права на свободу та особисту недоторканністьРосійські військові допитують дітейЗ «Азовсталі» евакуювали жінок і дітей. Що буде з українськими військовими?Окупанти, погрожуючи розстрілом дітей, примушують жінок шпигувати – очільник Луганської ОВА Старий-новий статус ВПО: які права він надає українцям?Омбудсман: У Волновасі окупанти примусили дітей іти до школи – незважаючи на небезпекуРосія планує спростити процедуру усиновлення викрадених з України дітейХарківщина: У селі Оскіл загинуло сім мирних мешканців, з них двоє дітейЗа 16 днів війни загинуло 79 дітей, 9 шкіл знищено вщентСправа «Україна та Нідерланди проти Росії» – в ЄСПЛ розпочалися слухання Від сьогодні невакциновані освітяни та держслужбовці не мають права виходити на роботу17 тисяч українських дітей чекають на усиновленняСправа у смартфоні: запрацював застосунок «єСуд»Онлайн-презентація харківського маршруту «Права людини та де їх шукати» – 24 вересня о 19:00

Батько має право

25.04.2017
Ігор Бернадін, координатор Громадського Об’єднання «Батько Має Право» у м. Харкові

В Україні склалася критична ситуація з інститутом шлюбу та батьківством. Розпадається кожна друга сім’я. Дорослі люди здатні перенести стрес пов’язаний з розпадом сім’ї та шлюбу відносно без наслідків, а діти з таких сімей приймають на себе найтяжчий удар. Дитина часто стає заручником нез’ясованих стосунків батьків. І добре коли держава за допомогою законодавства допомагає врегулювати ці процеси. Але що робити, коли законодавство не працює, а державні службовці байдужі до проблем дитини?

Не залишається нічого іншого, як одному з батьків самому ставати на захист своєї дитини.

В  Україні майже неможливо законно визначити місце проживання дитини з батьком. Органи у справах захисту дітей, органи опіки зводять питання участі у вихованні батька, зазвичай, до надання кількох годин на спілкування з дитиною на тиждень у присутності матері.

Це дискримінація та порушення прав людини!

Таким чином, несвідомо створюється у дитини образ «батька-монстра», якого треба тримати під контролем та «показувати» дитині по кілька годин.

Парадокс у тім, що навіть ці ганебні принизливі рішення не виконуються. Поліція не реагує на порушення прав дітей і батьків. В державі не має процедури виконання рішень органів опіки та піклування. Судова система виступає «гільйотиною», яка безжалісно рубає права батьків, не зважаючи на Закон.

В Україні повністю відсутня відповідальність за порушення прав дітей і батьків. Також, ні для кого не секретом є те, що дана сфера сімейних правовідносин є надзвичайно корумпованою. На українських дітях заробляють шалені кошти всі, від звичайного чиновника до найвищого високопосадовця.

Громадське Об’єднання «Батько Має Право» – об’єднує прогресивних, обізнаних, та відповідальних батьків, матерів, бабусь і дідусів, які прагнуть щасливого майбутнього для своїх дітей. Ми боремось за рівноправ’я батьків, встановлення відповідальності за порушення прав дітей, за те, щоб державна машина набрала сучасних обрисів і почала виконувати свої функції, гарантовані Конституцією і законами України.

Ми говоримо рішуче «НІ» найменшим проявам дискримінації прав батьків і дітей.

Заради ефективної боротьби за права дітей, ГО «Батько Має Право» використовує всі можливі ефективні механізми:

·      Долучення до руху батьків, відповідальних громадян для боротьби з застарілою системою захисту дітей.

·      Співпраця з інтернет, радіо, ТВ, друкованими виданнями та медіа – постійне висвітлення проблеми з відповідальними ЗМІ.

·      Ініціація  судових процесів з державою за кожне порушення прав батьків і дітей, не зважаючи на посади чи рівень державної установи, з метою змусити державну машину усунути недоліки сфери опіки над дітьми судовими рішеннями.

·      Підготовка ряду законодавчих ініціатив на зміну системи опіки і впровадження кращих практик, направлених на швидкі зміни.

·      Підтримка всіх батьків, матерів, бабусь, дідусів у їх справедливій боротьбі за права своєї дитини на спілкування з сім’єю, на здорову психіку, на дитинство, на щастя.

Місія Громадського Об’єднання «Батько Має Право»:

ü    Кожній дитині щасливе захищене дитинство.

Мета Громадського Об’єднання «Батько Має Право»:

ü    Захист інтересів дитини;

ü    Забезпечення рівності прав обох батьків на участь у житті дитини;

ü    Навчання батьків боротьбі за щасливе дитинство своїх дітей;

ü    Зміна усталеної роками системи дискримінацію батьків України;

ü    Примус держави до ефективного захисту прав дітей і батьків;

ü    Впровадження відповідальності за порушення прав дітей і батьків.

Всі дії ГО «Батько Має Право» спрямовані на захист прав та інтересів дитини, в тому числі, права на сімейне виховання батьком. Боротьба кожного батька, вносить свій маленький внесок, об’єднані зусилля всіх батьків – довершує справу та ініціює структурні зміни. Одним із механізмів такої боротьби є публічність. Саме публічна дискусія, загальносуспільне обговорення наявної актуальної проблеми є одним з найважливіших кроків, покликаних закласти початок таких реальних змін.

Зламати систему спрямовану на захист самої себе більше ніж на захист дітей та всіх інших громадян, систему що створювалася та міцніла не одне десятиліття – справа також не одного року. Проте, за останні кілька років, громадянське суспільство в Україні зробило величезний крок уперед, виросло більше ніж за останні 2 десятиліття. Тому ми переконані, що прагнення тисяч людей до змін, до трансформації формалізованого підходу держави в такому важливому питанні, як захист прав та інтересів дитини, не може залишитися без результату. Щирість своїх прагнень ми підтверджуємо щодня в своїй боротьбі за власних дітей, за їх щастя та право батька. І ця щирість не може залишитися без відгуку.

 Поділитися