MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Мене розстріляли з танкового кулемета’Російські хакери атакують правоохоронців, які збирають свідчення про воєнні злочини РФЛежати на ліжку можна не більше двох годин на деньДворівнева система тортур: катування українців у Харківській області під час окупаціїЗаявление Международной Ассоциации Мемориал в связи с событиями в Нагорном КарабахеЗаява Міжнародної Асоціації Меморіал у зв’язку з подіями в Нагірному Карабаху‘Нашим дітям потрібна справедливість’, — Олена ЗеленськаНе всім потрібна біла ‘Лада’. Дайджест російських протестів‘Мы думали, что россияне не станут разрушать наши дома’Картопля під обстрілами та корови на мінному полі — 11 мешканців Грушувахи кілька місяців жили на лінії фронтуРосійські військові викрали і вбили подружжя, яке мешкало у селі Малі Копані на окупованій ХерсонщиніУсе, що треба знати про військовий облік жінок‘На блокпостах росіяни роздягали та оглядали навіть дівчат’Путін-диктатор, обстріл Харкова, ревізія ВЛК — підсумки тижня‘Режим Лукашенка став співучасником злочинів, скоєних Росією’, — заявили в ЄвропарламентіЩо таке тривогаЗ такою навалою злочинів не впоралася б жодна правоохоронна система світу, — Євген ЗахаровЄСПЛ розгляне скаргу щодо Олексія Кисельова, колишнього командира корабля ‘Славутич’Играть Баха на фоне взрывов. Аккордеонист Игорь Завадский Грати Баха на фоні вибухів. Акордеоніст Ігор Завадський

МОЗ розробляє медичний стандарт документування катувань

25.05.2017   
Медіа-група ХПГ
Важливо не лише розробити загальний стандарт документування, але й навчити лікарів використовувати його.

Мультидисциплінарна робоча група при Міністерстві охорони здоров’я України розробляє медичний стандарт документування катування чи нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання. Повідомлення про це 23 травня опубліковано на офіційному веб-сайті відомства.

«Наше завдання створити умови, за яких відповідні державні органи отримають обґрунтовані та об’єктивні звіти медичних працівників при розслідувані випадків катування і нелюдського, жорстокого або принизливого поводження. Адже від правильного документування залежить успіх розслідування», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Оксана Сивак.

Медичні працівники – основні виконавці правильного документування випадків тортур та інших видів жорстокого нелюдського поводження і покарання. Потурання катуванню та іншому жорстокому поводженню, як грубе порушення медичної етики, не повинні замовчуватися лікарями через страх репресій з боку влади, – йдеться в повідомленні.

Але важливо не тільки розробити загальний стандарт документування випадків катувань і жорстокого поводження, але й навчити лікарів використовувати його.

До складу робочої групи увійшли представники Адміністрації Президента України, Омбудсмена, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, громадських організацій, міжнародні експерти та провідні медичні фахівці.

Підґрунтям для розробки стандарту став Стамбульський Протокол – керівництво з ефективного розслідування та документування тортур та інших жорстоких покарань, що діє в міжнародній практиці. Стамбульський Протокол визначає необхідні дії та експертизи медичного працівника, який вміє документувати різноманітні травми. Опис включає результати ретельного незалежного медичного (судово-медичного) і психіатричного обстеження і може бути повідомлений виключно затриманому або його адвокату.

 Поділитися