MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘У моєму дворі три снаряди розірвалося’, — жителька Богданівки Ворог обстрілював житлові квартали, гуртожитки, пункт незламності — підсумки тижня‘Якщо тільки хата ціла — поїдемо додому’ Правозахист у дорозі: як працюють наші виїзні команди в Харківській областіЗаповідник ‘Асканія-Нова’: росіяни призначили свого ‘директора’Люди стучали в двери поезда и умоляли: ‘Впустите нас, мы с детьми!’ ‘Дорогами йдеш — а там снаряди, як тюльпани з землі стирчать’ У Києві відкриють офіс МКС, а Ісландія визнала Голодомор геноцидомВони не пішли на співпрацю з окупантами у ВовчанськуУніверсальна категорія еволюції розуму. Колективна пам’ять системи: метапідхід Пікети, підпали та інші форми ‘дискредитації армії’ — дайджест російських протестівВербування до армії та затримання без обвинувачень: РФ продовжує вчиняти воєнні злочини‘Люди топили сніг та ставили пастки на голубів’, — маріуполецьУ Росії Нобелівського лавреата звинуватили в ‘реабілітації нацизму’‘Я был дома, когда снаряд разрушил стену’ Ордер для Путіна: що кажуть експерти та чи врятує Президента РФ міжнародний імунітет?У Ради Європи є питання щодо адекватності та доступності новоствореного механізму перегляду довічних вироків в Україні Ордер на арешт Путіна, реєстровані партнерства, примусова евакуація — підсумки тижня‘Не смотри! Горит наша хата’‘Моя евакуація нагадувала кадри з бойовика…’

МОЗ розробляє медичний стандарт документування катувань

25.05.2017   
Медіа-група ХПГ

Мультидисциплінарна робоча група при Міністерстві охорони здоров’я України розробляє медичний стандарт документування катування чи нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання. Повідомлення про це 23 травня опубліковано на офіційному веб-сайті відомства.

«Наше завдання створити умови, за яких відповідні державні органи отримають обґрунтовані та об’єктивні звіти медичних працівників при розслідувані випадків катування і нелюдського, жорстокого або принизливого поводження. Адже від правильного документування залежить успіх розслідування», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Оксана Сивак.

Медичні працівники – основні виконавці правильного документування випадків тортур та інших видів жорстокого нелюдського поводження і покарання. Потурання катуванню та іншому жорстокому поводженню, як грубе порушення медичної етики, не повинні замовчуватися лікарями через страх репресій з боку влади, – йдеться в повідомленні.

Але важливо не тільки розробити загальний стандарт документування випадків катувань і жорстокого поводження, але й навчити лікарів використовувати його.

До складу робочої групи увійшли представники Адміністрації Президента України, Омбудсмена, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, громадських організацій, міжнародні експерти та провідні медичні фахівці.

Підґрунтям для розробки стандарту став Стамбульський Протокол – керівництво з ефективного розслідування та документування тортур та інших жорстоких покарань, що діє в міжнародній практиці. Стамбульський Протокол визначає необхідні дії та експертизи медичного працівника, який вміє документувати різноманітні травми. Опис включає результати ретельного незалежного медичного (судово-медичного) і психіатричного обстеження і може бути повідомлений виключно затриманому або його адвокату.

 Поділитися