MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Повідомлення СММ ОБСЄ щодо поранень цівільного населення

31.05.2017    джерело: www.osce.org
моніторінгова группа ХПГ
Спеціальна моніторінгова місія ОБСЄ щодня публукує звіти щодо спостереження за діями сторон у військовому конфликті на Донбасі. Ровідомлення містять зафіксовані спостерегачами СММ ОБСЄ факти обстрілів, руйнування житла, поранення та загибелі місцевого населення, порушення Мінських домовленостей щодо відведення важкого озброення та інші випадки. Цією публікацією ми наводимо зафіксовані спостерегачами СММ ОБСЄ факти поранення та загибелі цивільного населення у зоні ведення бойових дій, які мали місце у травні 2017 року.

02.05.

Повідомлення про жертви серед цивільного населення.

 • 1 травня чоловік отримав поранення на автостанції у Петрівському районі Донецька. Медперсонал Донецької лікарні № 14 повідомив, що чоловіка доправили до них 1 травня, але того ж дня його виписали після надання першої медичної допомоги.
 • У Донецькій обласній травматологічній лікарні, знаходиться 37‑річний чоловік, якому було ампутовано кисть лівої руки. Лікарі повідомили, що вони вилучили з його тіла кілька металевих осколків. У лікарні також була присутня дружина цього чоловіка вона також зазнала поранень лівої руки. За словами подружжя, вони є внутрішньо переміщеними особами і проживають у підконтрольному урядові м. Вугледар. Вони додали, що 1 травня вони приходили до свого помешкання на вул. Полбіна, 36, у Донецьку і перебували на присадибній ділянці, коли стався вибух. Обидва повідомили про обстріли, які відбувалися поблизу їхнього району напередодні вночі та вдень, коли стався інцидент.

 

03.05.

Повідомлення про жертви серед цивільного населення.

 • Згідно з реєстраційним журналом лікарні в Кураховому, 2 травня до лікарні доправили 65‑річного чоловіка з осколковими пораненнями спини, правого ліктя та лівого стегна і ще одного чоловіка (віком 44 роки) з осколковими пораненнями лівого стегна та черевної порожнини. Поранення чоловіки зазнали внаслідок обстрілу Мар’їнці на вул. Прокоф’єва, 220
 • Жінка зазнала кульового поранення, коли стояла за територією комбінату на вул. Театральній, 2, у підконтрольному «ДНР» м. Докучаєвськ. У лікарні в Докучаєвську, де медпрацівники повідомили, що вранці 3 травня до них доправили жінку, якій діагностували серйозні поранення спини, проникне поранення легенів та пошкодження серця. Менш ніж через дві години після госпіталізації жінка померла
 •  Дві жінки, йдучи доріжкою між Горлівкою та підконтрольним урядові м. Торецьк, зазнали поранень від вибуху міни. Медпрацівники лікарні в Горлівці повідомили про те, що 2 травня до них доправили двох жінок з травмами. Одну з них  виписали майже відразу, а інша (віком приблизно 45 років), якій діагностували поранення голови та грудної клітки, залишалася в лікарні і її стан був стабільним.

 

04.05.

Повідомлення про жертви серед цивільного населення.

- Жінка зазнала поранень від вибуху, який стався на подвір’ї її помешкання на вул. Спортивній, 31, м. Авдіївка, уранці 4 травня. Медпрацівники цієї лікарні повідомили, що її доправили до них з осколковими пораненнями ніг. Вони також додали, що того ж дня ще одна жінка (віком 55 років) отримала осколкові поранення лівої ноги внаслідок вибуху в Авдіївці.

 

09.05.

Повідомлення про постраждалу цивільну особу.

 • 7 травня, приблизно о 14:00, жінка зазнала поранень під час обстрілу в підконтрольному «ЛНР» смт Сентянівка (кол. Фрунзе, 40 км на північний захід від Луганська). Вона розповіла, що як тільки вона почула звуки обстрілу, то одразу вибігла до своєї матері, яка перебувала на вулиці. За її словами, у цю мить вибухнули снаряди і осколки влучили їй у праву руку. За словами лікарів, жінка отримала глибокі рвані рани. Поранена жінка повідомила, що її матір не постраждала, а також про те, що вона не знає, чи був пошкоджений її будинок.
 • 8 травня в підконтрольному урядові м. Попасна зафіксовано 4 місця ударів. На вул. Первомайській, 144а, зафіксовано свіжу пробоїну в південній стіні гаража, розташованого приблизно за 25 м від будинку, а також свіжу вирву за 2 м від сараю, розташованого орієнтовно за 150 м на південь від будинку. На самому сараї були пошкоджені стіни та розбиті вікна. На вул. Грушевського, 239, зафіксовано свіжу вирву на присадибній ділянці приблизно за 12–15 м від будинку. На розташованому поблизу дерев’яному паркані була повалена секція 6–7 м завдовжки. Зафіксовано свіжу вирву на подвір’ї приблизно за 20 м від будинку № 125 на вул. Ногтенка. Осколками було пошкоджене дерево, що росло неподалік. Жителі розповіли, що обстріл стався 7 травня, приблизно о 20:00, і додали, що ніхто не постраждав.

 

10.05.

Повідомлення про обстріли і жертви серед цивільного населення. 

- 10 травня зафіксовано кілька обстрілів у Куйбишевському районі, розташованому у північній частині підконтрольного «ДНР» Донецька. На вул. Червоній, 118, зафіксовано свіжу вирву на подвір’ї будинку (зі східного боку). Розмір вирви становив 210 см у діаметрі та приблизно 75 см завглибшки. Вирва утворилася від розриву снаряда, випущеного із північного напрямку.  Зафіксовано осколкові пошкодження на задній стіні та даху будинку, а також розбиті вікна. Мешканка будинку (жінка віком 48 років) повідомила, що вибух стався в ніч з 9 на 10 травня і що на той момент у будинку перебували сім осіб. На вул. Миргородській, 98, на подвір’ї із південно-східного боку будинку, зафіксовано 2 свіжі вирви діаметром 15 см, розбите вікно, пошкодження балконних дверей і осколкові пошкодження зовнішньої стіни та даху. Усі ці пошкодження були виявлені на східно-південно-східному боці будинку. Пошкодження виникли від влучення снарядів калібру 120–125 мм. Мешканець будинку (чоловік віком 61 рік) повідомив, що удар стався в ніч із 9 на 10 травня, приблизно о 03:40. На вул. Руставелі, 38, зафіксовано свіжу вирву на присадибній ділянці приблизно за 4 м від будинку (зі східного боку). Вирва була діаметром 2,5 м та орієнтовно 1,5 м завглибшки.  На вул. Руставелі, 40, зафіксовано свіжу вирву приблизно за 4 м від будинку (зі східного боку). Вирва була 75 см завширшки та орієнтовно 25 см завглибшки.

На вул. Спартака, 74, зафіксовано будинок, який зазнав прямого удару, внаслідок чого цегляний димар із північного боку був ущент зруйнований. Зафіксовано пробоїни в даху будинку, розбиті шибки на всіх вікнах, а також  внутрішні цегляні стіни кухні та всі побутові прилади там були суттєво пошкоджені. Приблизно за 25–30 м від будинку зі східного боку зафіксовано свіжу вирву, яка була 2 м завширшки та приблизно 1,5 м завглибшки. У північний бік будинку влучив снаряд калібру 120–125 мм, визначити напрямок вогню не вдалося. Мешканка будинку (жінка віком 28 років), яка мала порізи на обличчі, ногах та руках, та бинтові пов’язки на голові, розповіла, що  напередодні вночі вона перебувала вдома з іще трьома членами її сім’ї, коли в будинок влучив снаряд. Жінка також додала, що внаслідок вибуху поранення також отримала її 8-річна дочка, яку було госпіталізовано.

 

14.05.

Повідомлення про обстріли і жертви серед цивільного населення в житлових районах. 

- Жителька (віком 59 років) с. Чермалик зазнала осколкових поранень нижньої частини лівої ноги. Її доправили до лікарні в Маріуполі. 14 травня медпрацівники підтвердили, що 12 травня до них доправили 59-річну жінку з осколковими пораненнями і що їй вже зробили операцію.

- Про постраждалу цивільну особу в підконтрольному «ДНР» с. Пікузи (кол. Комінтернове, 23 км на північний схід від Маріуполя). Спостерігачі відвідали лікарню в підконтрольному «ДНР» м. Новоазовськ (40 км на схід від Маріуполя), де медпрацівники повідомили їм про те, що до лікарні доправили пораненого чоловіка, який помер під час хірургічної операції. Медпрацівники додали, що тіло чоловіка доправили до міського моргу.

 

Жертви серед цивільного населення в Авдіївці.

 • На вул. Сапронова, 53, зафіксовано свіже місце удару на даху, пробоїну у стіні з південного боку, а також розбиті вікна та двері. Визначено, що пошкодження були спричинені влученням артилерійського снаряда калібру 122 мм, випущеного з південного напрямку. Співробітники поліції, повідомили, що з п’ятьох осіб, які перебували поблизу місця удару 13 травня, четверо загинули.
 • У центральній лікарні в Ясинуватій,  медперсонал повідомив, що 14 травня до них доправили мешканку (віком 78 років) будинку №31 на вул. Каштановій в Ясинуватій з пораненнями від кулі, що влучила їй в спину та пробила печінку.
 • На вул. Крепкого, 45/1, у підконтрольному «ДНР» м. Докучаєвськ (30 км на південний захід від Донецька)зазнав поранень голови чоловіка (віком орієнтовно 30 років). За його словами, він перебував сам у своєму будинку, коли в нього влучив осколок снаряда. Зафіксовано пошкодження кухні на внутрішньому подвір’ї будинку, зокрема пробоїну в цегляній стіні, а також розбиту черепицю та пробоїни в даху кухні. Також зафіксовані пошкодження на даху зі східного та південного боків, 4 розбиті вікна,  ворота зі східного боку та паркан перед будинком були зруйновані.
 • Чотири будинки на вул. Крепкого, а саме №№ 43/3, 16, 18 і 20 також були пошкоджені. Всі ці пошкодження виникли від влучення артилерійських снарядів калібру 122 мм, випущених із південно-західного напрямку.
 • На вул. Суворова, 30/1, у Докучаєвськузафіксовано, що із північно-західного боку будинку була зруйнована комора, зламаний паркан і пошкоджені двері підвалу.
 • Три будинки на вул. Суворова, а саме №№ 7, 6 і 5 також були пошкоджені. Причиною всіх цих пошкоджень було влучення артилерійських снарядів калібру 122 мм, але напрямок вогню (західно-південний захід) вдалося визначити лише для удару, що припав на будинок № 5 на вул. Суворова.

 

15.05.

Повідомлення про жертви серед цивільного населення і зафіксувала спричинені обстрілом пошкодження будинку.

 • У підконтрольному «ДНР» с. Пікузи (кол. Комінтернове, 23 км на північний схід від Маріуполя) загинув молодий чоловік. За словами сусіда, цей чоловік був місцевим жителем, у якого влучила куля зі стрілецької зброї, коли він направлявся до вулика на подвір’ї свого будинку на вул. Кірова, 17. Сусід також додав, що неподалік Пікуз у другій половині дня сталася стрілянина зі стрілецької зброї як раз перед тим, як у того чоловіка влучила куля.
 • У підконтрольному «ЛНР» с. Жовте (18 км на північний захід від Луганська) один житель розповів , що будинок на вул. Гагаріна, 8 постраждав від вогню зі стрілецької зброї. На тому будинку, розташованому приблизно за 500 м на південний схід від лінії зіткнення, зафіксовано пробоїну у віконній рамі орієнтовно на висоті двох метрів над землею із північного боку будинку (у напрямку вулиці). Молодик, розповів, що 13 травня о 19:40 куля пробила віконну раму. За його словами, його батьки під час інциденту перебували вдома, але жоден із них не постраждав. Пробоїна утворилася від влучення кулі (калібру 7,62 мм), випущеної із північно-західного напрямку.

 

21.05.

Повідомлення про жертви серед цивільного населення та пошкодження, спричинені обстрілами. 

 • Медпрацівники повідомили, що 17 травня до них доправили 34-річного чоловіка, жителя підконтрольного «ДНР» с-ща Крута Балка (16 км на північ від Донецька), якому діагностували численні осколкові поранення кінцівок та верхньої частини тулуба. За оцінкою, це сталося від мінометного вогню. Також медпрацівники морга в Ясинуватій повідомили, що ввечері 17 травня до них доправили тіло 56-річної жінки, також жительки Крутої Балки, яка отримала несумісні із життям осколкові поранення, спричинені, за оцінками, мінометним вогнем. 20 травня член «ДНР» повідомив, що за їхніми даними, обидві жертви перебували біля будинку жінки на вул. Широкій, 4, у Крутій Балці, коли в них влучили осколки.
 • 18 травня, уточнюючи повідомлення про вибух міни в підконтрольному «ЛНР» с. Красний Яр (32 км на південь від Луганська), медпрацівники  місцевої медичної клініки  повідомили, що 16 травня внаслідок вибуху поранення дістав чоловік віком 60–70 років. Медпрацівники додали, що вони ампутували чоловікові нижню кінцівку та перевезли його до Луганської обласної лікарні.
 • 21 травня, уточнюючи повідомлення про обстріл, який стався напередодні на автобусній станції у підконтрольному «ДНР» мікрорайоні «Трудівські» (19 км на південний захід від центу Донецька). Медпрацівники лікарні  № 14 у Петровському районі Донецька повідомили, що 61-річний чоловік з осколковими пораненнями голови сам приїхав до лікарні, і додали, що того ж дня його виписали. Медпрацівники повідомили, що машиною швидкої допомоги до їхньої лікарні доправили іншого 54-річного чоловіка з осколковими пораненнями правої гомілки. За словами чоловіка, він був на тій самій автостанції, коли почув 4 вибухи і зазнав поранення внаслідок того, що близько 16:00 на автостоянці розірвався снаряд. Власник крамниці на автостанції і член «ДНР» повідомили, що у тому самому місці від осколків також зазнала поранення 21-річна жінка.

На автостанції «Трудівська» зафіксовано 3 свіжіх місця ударів на ділянці діаметром 50 м і осколки, які утворилися від розриву гранат типу ВОГ. Одне місце удару (пробоїна діаметром 20 см) виявлено на східній стороні даху будинку. На даху також були пошкодження від осколків. Ще одне місце удару виявлено на викладеному бетонною плиткою тротуарі, а третє— на асфальтовій поверхні автостоянки. Два останні місця ударів виникли від влучення гранат, випущених з автоматичного гранатомета з північно-східного напрямку. Подряпини від осколків та сліди сажі навколо обох місць ударів утворили півкола діаметром приблизно 0,9–1 м, які простяглися з південного сходу на північний захід.

 • У підконтрольному «ДНР» м. Макіївка (12 км на північний схід від Донецька) зафіксовано, що на будинках №№ 29 і 31 на вул. Чижевського були розбиті вікна із південного боку. Три мешканці повідомили про те, що у другій половині дня 20 травня вони чули 5 вибухів, коли снаряди розірвалися на подвір’ї позаду їхніх будинків.
 • Уточнюючи повідомлення про обстріл у підконтрольному «ДНР» с. Пікузи (кол. Комінтернове, 23 км на північний схід від Маріуполя) у ніч з 18 на 19 травня, зафіксовано 4 свіжі місця ударів, які  утворилися від влучення артилерійських снарядів калібру 122 мм, випущених із західно-північного заходу. Одне з цих місць виявлено на ґрунті на північ від меморіалу, що стоїть в центрі села. Ще одне місце удару виявлено поряд із крамницею на вул. Перемоги. Осколками пробито дах та стіну крамниці із південного боку, а також розбита одна вітрина. Два інші місця ударів виявлено у м’якому ґрунті на узбіччі дороги за 60 м на північний схід від крамниці.
 • У підконтрольному «ДНР» с. Пікузи (кол. Комінтернове, 23 км на північний схід від Маріуполя) чотири жителі  розповіли , що в ніч із 18 на 19 травня 20-річна жінка, яка проживає в Пікузах на вул. Перемоги, 8, дістала незначних осколкових поранень. За словами жителів, 19 травня її доправили до лікарні в підконтрольному «ДНР» м. Новоазовськ (40 км на схід від Маріуполя) і того ж дня виписали після надання медичної допомоги.
 • 21 травня вранці в підконтрольному урядові смт Талаківка (17 км на північний схід від Маріуполя) трактор наїхав на міну.  34-річний водій трактора,  не дістав поранень. Керівник компанії, на яку працював водій, повідомив, що трактор зазнав незначних пошкоджень і перебуває на ремонті. Він додав, що торік на цьому полі вирощували соняшники, і, припускаючи, що цей район є безпечним, вони готували поле для засіву і цього року.

 

23.05.

Повідомлення про жертви серед цивільного населення і зафіксували вирву поблизу житлового району.

 • Медпрацівники Донецької обласної клінічної травматологічної лікарні повідомили, що 22 травня до них доправили 44-річного чоловіка з численними осколковими пораненнями та відкритим переломом. За його словами, він дістав поранень, коли 22 травня близько 20:40 перебував біля свого будинку, розташованого в підконтрольному «ДНР» с. Яковлівка (10 км на північ від Донецька) за адресою: вул. Ясинуватська, 13. Він додав, що його будинок був суттєво пошкоджений внаслідок обстрілу.
 • Медпрацівники лікарні також повідомили, що 21 травня вони надали медичну допомогу жінці у зв’язку з осколковими пораненнями правого плеча. За їхніми словами, вона зазнала поранень внаслідок обстрілу, що стався 20 травня у підконтрольному «ДНР» мікрорайоні «Трудівські»

 

24.05.

Жертви серед цивільного населення.

 • В Авдіївці у міській лікарню 29-річний чоловік, у якого була перебинтована голова та один палець руки, розповів, що 23 травня, коли він перебував біля свого будинку в Авдіївці на вул. Лермонтова, 45, він отримав поранення після того, як почув 5 вибухів у цьому районі. Чоловік додав, що того ж дня його було госпіталізовано до Авдіївської міської лікарні.
 • У лікарні № 14 у Петровському районі Донецька знаходиться 75-річна жінка, мешканка Олександрівки, що проживає на вул. Соколовській, 6/45, у якої було перебинтоване ліве плече. Вона розповіла, що дістала поранень 24 травня, коли зійшла з автобуса № 60Б на автобусній станції у мікрорайоні «Трудівські». Медпрацівники лікарні повідомили, що жінка перебуває на лікуванні у зв’язку з численними осколковими пораненнями.

 

26.05.

 • У підконтрольному «ДНР» смт Гольмівський на вул. Паладіна, 50, зафіксовано свіжу вирву приблизно за 5 м на північ від будинку. Вирва утворилася від розриву мінометної міни калібру 82 мм, випущеної із північного напрямку. Осколкові пошкодження із північного боку будинку, а також на дверях із західного боку сараю, розташованого східніше будинку. За словами родички, мешканку цього будинку було поранено під час обстрілу. Вийшовши на вулицю, вона звернулася за допомогою, попросивши викликати машину швидкої допомоги.
 • Уточнюючи повідомлення про жертви серед цивільного населення, отримані від російських офіцерів при СЦКК, спостерігачі відвідали Інститут невідкладної і відновлювальної хірургії в Донецьку, де зустрілися з 64-річним чоловіком, який повідомив, що він зазнав поранень правої руки і правого стегна від вибухової хвилі внаслідок вибуху, що стався 24 травня поблизу автобусної зупинки Петровському районі підконтрольного «ДНР» Донецька (15 км на південний захід від Донецька).
 • У лікарні ім. Калініна,  медпрацівники повідомили, що до них доправили жінку, яка отримала поранення під час обстрілу 24 травня.

Команда СММ уточнювала повідомлення ЗМІ про загибель жінки, тіло якої доставили до Донецького моргу. Проте спостерігачам не вдалося підтвердити ці повідомлення, оскільки працівники моргу сказали, що в їхньому журналі цей випадок не зареєстрований.

 

 Поділитися