MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В "ДНР" відправили в колонію вченого Ігоря Козловського

31.05.2017   
медіа група ХПГ
Племінник вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського заявив, що дядька перемістили з Донецька в Микитівську виправну колонію №87 в Горлівці.

​Племінник вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського Денис заявив, що дядька перемістили з Донецька в Микитівську виправну колонію №87 в Горлівці.

"Нам стало відомо, що його перевели в Микитівську виправну колонію №87, до місця виконання покарання", - сказав Денис Козловський.

До цього Ігор Козловський знаходився в СІЗО в Донецьку. За попередньою інформацією, в Горлівці він знаходиться в карантині і чекає розподілу в камеру.

Ігоря Козловського затримали 27 січня 2016, коли він вийшов з квартири винести сміття. Так званий військовий трибунал засудив його до 2 років і 8 місяців позбавлення волі.

Ігор Козловський понад 25 років пропрацював в Донецькій обласній державній адміністрації на посаді головного спеціаліста у справах релігії, викладав у вузах Донецька. За миротворчу діяльність нагороджений медаллю Австрійського товариства Альберта Швейцера.

Після затримання чоловіка Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) виступила із закликом до лідерів так званої "ДНР" про негайне звільнення вченого Ігоря Козловського з полону.

"Поводження з Козловським - від затримання і до суду - було величезним образою верховенства закону, його вирок повинен бути негайно скасований", - заявила представник організації Таня Купер.

Вона підкреслила, що бранець потрапив у в’язницю виключно за політичні погляди. У січні 2016 року Козловського затримали в Донецьку, проте з цього часу до нього ні разу не пустили рідних.

"При відсутності функціональної системи кримінального правосуддя в регіоні, у Козловського було мало шансів на справедливий суд", - зазначила Купер.

У HRW вважають, що все його справа є пародією, мета якої - позбавити людину права ефективно захищатися.

Про "вирок" бойовиків вченому повідомив син Козловського Олександр на своїй сторінці в Facebook: 

"... військовий трибунал "ДНР" виніс обвинувальний вирок у справі Ігоря Козловського: два роки і вісім місяців позбавлення волі. Ні вік Ігоря Козловського, ні син-інвалід, що знаходиться у нього під опікою, не стали пом’якшуючими обставинами для суду. Так званий суд аргументував свою позицію тим, що Ігор Козловський - особливо неблагонадійний громадянин, так як мав контакти з рядом заборонених в "ДНР" організацій, зокрема, з членами партії "Свобода" в 2014 році ", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в СБУ вирішують, як правильніше спланувати звільнення українського вченого Ігоря Козловського. 

За словами радника голови Служби внутрішніх справ Юрія Тандіта, Козловського можна звинуватити тільки в тому, що він "по-справжньому є патріотом України".

Ігор Козловський - український вчений і громадський діяч, експерт в релігійних, духовних і психофізичних системах.
"Звичайно, ми будемо боротися за його звільнення. Багато речей ми вже зробили: є певний план, за яким ми йдемо", - пообіцяв Тандіт.

За словами Тандіта, будь-які дії по звільненню ускладнюються тим, що Козловський знаходиться на непідконтрольнії Україні території.

Козловський знаходиться в полоні сепаратистів "ДНР" з січня 2016 року.

 

 Поділитися