MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Заява українських правозахисних організацій щодо конкурсу на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

12.06.2017   

Ми, представники українських правозахисних організацій, заявляємо про свою повну підтримку позиції Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин щодо призначення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Ще 31 січня у нашій відкритій заяві ми наполягали на тому, що процедура призначення Уповноваженого має відповідати Паризьким принципам ООН, а саме передбачати всі необхідні гарантії забезпечення плюралістичного представництва громадських сил (громадянського суспільства), що беруть участь в діяльності з просування та захисту прав людини. На цьому ж ми наголошували і в заяві 10 травня.

На превеликий жаль, наша позиція була тоді проігнорована депутатським корпусом та головою Верховної ради України.

Ми, як і раніше, переконані, що гарантувати незалежність кандидатів на зайняття цієї посади та їх відповідність професійним й етичним вимогам можна лише через проведення відкритого конкурсу із залученням представників громадянського суспільства до процесу відбору кандидатів.

Ми вважаємо, що відповідальність за призначення Уповноваженого, у повній відповідності до Паризьких принципів ООН, має взяти на себе Голова Верховної Ради України.

Ми вимагаємо від спікера Андрія Парубія:

·      Невідкладно провести зустріч із правозахисними організаціями, зокрема з тими, що входять до коаліції “Правозахисний порядок денний”;

·      Створити консультативну конкурсну комісію чи номінаційний комітет за участі представників правозахисних організацій;

Ми готові всіляко сприяти в організації та проведенні конкурсного відбору, зокрема - через делегування до конкурсної (номінаційної) комісії членів та членкинь наших організацій.

ГО “КиївПрайд”

Центр громадянських свобод

Центр інформації про права людини

Кримська правозахисна група

Медійна ініціатива за права людини

Харківська правозахисна група

Фундація “Відкритий діалог”

Міжнародна Амністія в Україні

Українська Гельсінська спілка з прав людини

ЛОПЦ "Альтeрнатива"

Проект “Без кордонів”

 Поділитися