MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Донбасі потрібно закінчити АТО - Турчинов

13.06.2017   
медіа група ХПГ

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що на Донбасі потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від агресії Росії. Необхідно на законодавчому рівні визначити засади держполітики зі звільнення захопленої землі, вважає секретар РНБО.

Про це він розповів в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

У той же час чиновник підкреслив, що на сході нашої країни військові дії тривають уже три роки і переросли як за тривалістю, так і за масштабами формат cпецопераціі.

"... антитерористична операція виконала дуже багато важливих завдань. Саме в рамках АТО ми зупинили агресора, змогли провести президентські, парламентські і місцеві вибори, а також звільнили значну частину окупованої території України", - стверджує Турчинов.

За його словами, чинне українське законодавство передбачає два основних випадки, при яких дозволено бойове застосування Збройних Сил - оголошення війни і антитерористичної операції.

Тим часом "прийшов час визначити новий формат, який дозволить ефективно захистити Україну від гібридних методів війни, що застосовуються Росією проти нас, не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької і Луганської областей, але чітко, на законодавчому рівні визначити засади державної політики щодо їх звільнення".

"Необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього законодавчо потрібно надати президенту право застосовувати ЗСУ та інших військових формувань проти гібридної агресії з боку РФ", - додав секретар.

Також потрібно "створити постійно діючий в зоні протистояння Оперативний штаб з широкими повноваженнями для комплексного управління ЗСУ, усіма силовими структурами, військово-цивільними адміністраціями".

Секретар РНБО вважає, що такий підхід "тільки посилить фундамент Мінських угод, оскільки їх реалізація неможлива без вирішення питань безпеки і без звільнення української території".

"Уточнений законопроект "Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей" буде представлений президенту, після чого, сподіваюся, він оперативно буде внесений до Верховної Ради", - сказав Турчинов.

 Поділитися