MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Комітет ООН з прав людини за запитом юристів ХПГ вимагає від Уряду України призупинити екстрадицію Тимура Тумгоєва

13.06.2017   
ХПГ
Комітет ООН з прав людини вимагає від Уряду України призупинити екстрадицію громадянина Росії Тимура Тумгоєва, інгуша за етнічним походженням, на період розгляду його скарги щодо порушення Статті 7 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, яка закріплює право не бути підданим катуванням та жорстокому поводженню.

Комітет ООН з прав людини вимагає від Уряду України призупинити екстрадицію громадянина Росії Тимура Тумгоєва, інгуша за етнічним походженням, на період розгляду його скарги щодо порушення Статті 7 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, яка закріплює право не бути підданим катуванням та жорстокому поводженню.

Тимур Тумгоєв був затриманий у міжнародному аеропорту «Харків» 17 червня 2016 року за запитом про екстрадицію від Генеральної прокуратури Російської Федерації. На сьогоднішній день він продовжує утримуватися під вартою у Харківському слідчому ізоляторі.

Раніше пан Тумгоєв звертався до Державної міграційної служби України із заявою про надання йому статусу біженця або шукача притулку, через загрози його життю та здоров’ю у Росії, пов’язані з релігійною приналежністю. Однак, він отримав відмову, незважаючи на зібрану інформацію щодо численних випадків порушень прав людини на Північному Кавказі, включаючи викрадення людей, вбивства, катування та незаконне позбавлення волі людей, які належать до опозиційних політичних рухів та сповідують іслам.

На даний момент справу пана Тумгоєва в національних органах України та міжнародних організаціях підтримують адвокат ХПГ Володимир Глущенко та юрист ХПГ Олена Ащенко.

 Поділитися