MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Amnesty International закликає долучатись до рятування журналіста Асєєва, який зник у "ДНР"

06.07.2017   
медіа група ХПГ
Amnesty International в Україні оголосило акцію термінової дії для визначення місцезнаходження та з’ясування долі журналіста Станіслава Асєєва, який писав для українських видань з окупованої території під псевдонімом Васін і на початку червня, ймовірно, був взятий у полон бойовиками.

Про це йдеться у повідомленні на сайті організації.

В організації закликають всіх небайдужих приєднатися до акції і підписати петицію за посиланням. 

В організації нагадують, що незалежний журналіст Асєєв зник 2 червня на території, контрольованій т.з.ДНР. Його родина та друзі побоюються, що Станіслава було затримано та йому загрожують тортури і жорстоке поводження.

Востаннє Станіслав Асєєв говорив з родиною по телефону 2 червня, повідомивши, що він під’їжджає до Донецька і що завітає до родичів наступного дня.

3 червня Станіслав Асєєв не приїхав до родичів та не відповідав на телефонні дзвінки. Члени його родини пішли до нього додому. Вони чекали на нього кілька годин біля дверей його квартири, але він так і не з’явився. 4 червня члени його родини повернулися до квартири разом із хазяїном квартири. Відчинивши двері, вони побачили очевидні сліди обшуку.

Родина Станіслава Асєєва подала відповідні заяви до місцевого відділку поліції та "Міністерства державної безпеки ДНР" щодо його зникнення. Наразі вони так і не отримали жодної відповіді. Члени родини Асєєва також побували у двох СІЗО у Донецьку, проте не знайшли його там.

Для "Міністерства державної безпеки ДНР" є звичайною практика 30-денних арештів щодо осіб, яких підозрюють у нелояльності або “підривній” діяльності, та утримувати їх без зв’язку із зовнішнім світом. Зазвичай, 30-денні терміни тримання під вартою постійно продовжують і особа залишається без можливості контактувати зі своєю родиною чи адвокатом", - зазначають в AI.

В організації закликають підписати звернення до представників т.з.ДНР, яке їм буде переслано.

"Чим більше підписів, тим більший тиск, що змушує так звану владу зрозуміти, що долею Станіслава переймаються дуже багато людей. Аналогічні звернення на підтримку Станіслава надсилають десятки тисяч активістів в усьому світі. Приєднуйтесь до руху на захист Станіслава! Ваші підписи не легітимізують "ДНР", проте є інструментом тиску на тих, у чиїх руках опинилася доля Станіслава", - пишуть в AI.

Нагадаємо, що 20 червня на своїй сторінці у фейсбуці, український журналіст Андрій Діхтяренко повідомив, що голова Союза журналистів Росії Всеволод Богданов підписав звернення до міжнародної спільноти щодо звільнення журналіста з полону "ДНР". 

 Поділитися