MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Ситуація в зоні проведення АТО: обстріли, жертви серед цивільного населення. Червень 2017 року

06.07.2017   
медіа група ХПГ
Протягом червня в зоні проведення антитерористичної операції на сході Україні зафіксовано нові випадки поранень та загибелі серед цивільного населення, руйнування житлового фонду та інфраструктури.

2 червня

Близько 17-ої години під час обстрілу Мар’їнки, під вогонь  потрапили житлові квартали населеного пункту.

Одна з мін влучила у житловий будинок по вулиці Прокоф’єва, внаслідок чого 20-річна дівчина та 71-річний чоловік зазнали осколкових поранень.

3 червня

Впродовж дня двічі обстріляли житловий сектор населеного пункту Красногорівка. Одна з мін влучила у двір Красногорівської загальноосвітньої школи №1 в мікрорайоні Сонячний.

На щастя, дітей та викладачів у школі в цей час не було. В тому ж мікрорайоні ще дві міни розірвалися біля житлового будинку. Поранено 64-річну жінку, місцеву мешканку.


5 червня

* Близько 18-ої години був обстріляний житловий сектор населеного пункту Павлопіль. Внаслідок обстрілу частково пошкоджено будівлю відділу прикордонної служби.

* Вночі під обстріл потрапили житлові квартали Красногорівки. Зафіксовані пошкодження двох житлових будинків по вулиці Ломоносова.

6 червня

Близько 18.30 год під обстріл потрапив житловий сектор населеного пункту Новолуганське. Внаслідок обстрілу повністю згоріла дерев’яна присадибна будова у подвір’ї будинку по вулиці Космонавтів. В будинку на вулиці Мічуріна пошкоджено сарай, гараж та паркан, побито шифер на даху. В будинку по вулиці Сергієнка пошкоджені стіна та хлів, вбито домашню худобу.

7 червня

* В населеному пункті Зайцево був обстріляний житловий будинок по вулиці Мануільского. 

* Близько 22.30 кілька боєприпасів розірвалися поруч з будівлею Красногорівської загальноосвітньої школи №1. В цей час у школі нікого не було.

Внаслідок цього обстрілу, також були пошкоджені прибудинкові споруди по вулиці Геологічній.

8 червня 

* Під обстріл потрапила Сартана. Внаслідок обстрілу пошкоджено будівлю гаражів Агроцеху №2 ДП «Ілліч-агро Донбас» та вантажівку-зерновоз підприємства. Пошкоджень також було завдано газопроводу та газорозподільній станції, де виникла пожежа. До місця загорання оперативно прибули пожежники МНС.

Снаряди вибухнули у житловому секторі, де розташувалася прикордонна комендатура Державної прикордонної служби України. Внаслідок обстрілу пошкоджено будівлю, автомобілі та іншу техніку комендатури. Троє прикордонників отримали контузію.
Також декілька снарядів влучили на територію місцевого кладовища.

* Близько 13.00 під час обстрілу Мар’їнки під вогонь потрапили житлові квартали населеного пункту.

Внаслідок обстрілу було поранено 50-річну жінку. Постраждалу доправили до Курахівської лікарні з діагнозом: осколкове поранення стегна.

* Під час обстрілу Кам’янки декілька мін влучили у частину селища. В результаті обстрілу постраждав місцевий юнак 2002 року народження. З численними пораненнями він був доставлений до лікарні у місті Авдіївка. Пізніше - до Покровська.

10 червня

* Під час обстрілу Мар’їнки, під вогонь знову потрапили житлові квартали населеного пункту. Внаслідок обстрілу в житловому будинку по вулиці Жовтневій поранено 52-річного чоловіка та 53-річну жінку. 

* Цієї ж ночі було обстріляно житловий сектор Красногорівки.

11 червня

* Під обстріл потрапила насосна станція першого підйому Південно-Донбаського водоводу. Сотні тисяч людей знову без води.

* Близько 18.00 під обстіл потрапили житлові будинки Авдіївки.

Внаслідок вибуху 125 мм снаряду пошкоджено три житлові будинки по вулиці Островського. В будівлях вибиті шибки та пробиті дахи. На щастя, ніхто з місцевих мешканців не постраждав. В житловому кварталі, який потрапив під обстріл також пошкоджено електричну мережу.

12 червня 

* Під обстрілами опинились житлові сектори в населених пунктах Жованка, Графське та Ольгінка

В селищі Жованка (частина Зайцевого) внаслідок обстрілу загорівся житловий будинок у провулку Арсен’єва. Там посічено фасад та вибиті шибки. В селищі Графське (Комсомольський) крупнокаліберний боєприпас вибухнув на дорозі поблизу будівлі по вулиці Молодіжна. Також внаслідок  обстрілу пошкоджено гуртожиток, де мешкали студенти Лісного коледжу. 

В населеному пункті Ольгінка по вулиці Центральній пошкоджено більше десяти житлових будинків – осколками посічені стіни, побито вікна, пошкоджені покрівлі. В результаті обстрілу виведено з ладу електричнуо підстанцію: більше ста приватних домоволодінь залишилися без світла.

Потрапили під обстріл житлові квартали Авдіївки та Мар’їнки. Снаряди вибухнули біля житлових будинків по вулицях Островського та Гагаріна.

* Близько 22.00 год. обстріляни житлові квартали Мар’їнки. Внаслідок обстрілу виникла пожежа в будинку по вулиці Жовтневій.

13 червня

* Під обстріл потрапив житловий сектор населеного пункту Ольгінка.

Внаслідок вибухів крупнокаліберних боєприпасів пошкоджено три житлові будинки по вулиці Привокзальній. Осколками посічено стіни та вибиті шибки. 

* Обстрілян житловий сектор селища Золоте.

* Обстріл по житловим кварталам Авдіївки. Одна з мін вибухнула поруч з будинком по вулиці Тургенєва. Осколками пошкоджено вікна та фасад будівлі, а також автомобіль, що стояв на вулиці біля двору. На щастя, власники оселі 58-річна жінка та її 37-річний син уникнули поранень.

Біля іншого будинку по вулиці Тургенєва осколками міни було поранено 48-річну жінку. Лікарі швидкої допомоги діагностували у неї мінно-вибухову травму та осколкове поранення правої гомілки. 

Що одна міна влучила в дах житлового будинку по вулиці Леваневського.

15 червня

Під обстріл потрапили житлові квартали Сухої Балки. Один місцевий мешканець загинув. Внаслідок прямого влучання крупнокаліберного снаряду в житловий будинок по вулиці Молодіжній загинув господар оселі - 52-річний чоловік.

На цій же вулиці пошкоджень зазнали ще три житлових будинки, також обірвано дроти лінії електропередачі: все селище залишилося без світла. Окрім того, в населеному пункті перебито газову трубу та пошкоджено водонапірну вежу.

Вранці під обстрілами опинились житлові квартали Мар’їнки.

Внаслідок обстрілу пошкоджено три житлових будинки по вулицях Орджонікідзе, Тельмана та Матросова. В усіх трьох будівлях осколками посічено стіни, пошкоджено дахи та присадибні споруди, вибито шибки. 

16 червня

Внаслідок обстрілу міста Щастя був травмований 9-річний хлопчик та отримала осколкові поранення 16-річна дівчина

Крім цього, внаслідок обстрілу було пошкоджено автотранспортний цех Луганської ТЕС, розташований у м.Щастя по вул. Гагаріна (пошкоджено 5 одиниць транспортних засобів автотранспортного цеху), магазин «Будівельник», розташований по вул. Республіканська, де вибухом вибиті двері та вікна, а також гараж по вул. Гагаріна (вибухом пошкоджено двері гаражу).

17 червня

Внаслідок обстрілу селища Бердянське зруйновано дах та стелі в однієї зі споруд по вулиці Морській. Одна з мін призвела до загоряння у будинку. Також значних пошкоджень зазнали будинки, що знаходяться поряд з епіцентром влучань.

22 червня

Під час обстрілу Мар’їнки, під вогонь потрапили житлові квартали населеного пункту.

Кілька боєприпасів влучили в житловий будинок в Садовому провулку. Внаслідок обстрілу пошкоджено будівлю та поранено 43-річну жінку. Постраждалу доставлено до Курахівської лікарні з діагнозом: осколкові поранення правого передпліччя та лівого стегна. 

23 червня

Обстріл  с.Кряківка Новоайдарського району. Зафіксовані пошкодження по вулиці Набережна в р-ні будинків № 84,88,74,71,63. Постраждалих серед мирних мешканців не має.

26 червня

В Станиці Луганській на окупованій частині в районі моста через річку Сіверський Донець помер 62-річний чоловік, поки очікував свою чергу біля КПВВ з боку "ЛНР".

28 червня 

Під час обстрілу Красногорівки, під вогонь  потрапили житлові квартали населеного пункту. 
Один з боєприпасів розірвався на пришкільній території, в безпосередній близькості від будівлі Красногорівської загальноосвітньої школи №1 в мікрорайоні Сонячний. 

30 червня 

Під час обстрілу Мар’їнки, під вогонь потрапили житлові квартали населеного пункту.

На вулиці Прокоф’єва в стіну житлового будинку влучила міна. В будинку по вулиці Карла Маркса міна пошкодила дах.

 Поділитися