MENU

Подібні статті

Серпнева драма повсталої Чехословаччини 1968 року – на пам"ятних конвертахРФ: Балуха вивезли з колонії до МосквиСпівробітники ДСО «перемогли» у вуличній бійці з перехожимиЧто такое правосудие переходного периода?Заява "Ватан" щодо намірів влади допускати на територію мечетей м. Москви виключно по пред’явленню паспорта.Отмена техосмотра: лоббисты дерутся, автолюбителям хорошо?Милицейская пехотаМосквич, ударивший 82-летнюю правозащитницу Алексееву, получил год условноУ Чехії представлено фільм про масові вбивства чехів на ЖитомирщиніНа Харківщині втілюватиметься у життя програма «Онкологія»У Празі вшанували пам’ять українських, російських і білоруських емігрантів — жертв сталінських репресійУ Харкові побито кореспондента кількох видань («Товариш», «Грані», «Новини нашої України»), редактора газети молодих соціалістів «Гремучая смесь» Андрія ВойцеховськогоОбреченный батальон. Фатальные события в одной из воинских частей Винницкого гарнизона переходят в пугающую закономерностьМВД переходит в наступление, на свободу словаЛевко Лук’яненко: "Влада в Україні переходить від демократії до фашизму у ставленні до опозиції."

Чужі вовки - на наше поле, або дещо про нові трюки московської пропаганди

11.07.2017
Наталка Ковальчук

Коли недавно українці з притаманним нашому народу гумором почали коментувати у соціальних мережах повідомлення про те, що відомий російський інформаційний ресурс запускає передачу «А що там у хохлов», спочатку подумалося, що то якийсь черговий фейк.

А ні. Виявилося – правда.

Принаймні немає підстав не вірити такому серйозному джерелу як http://bbc.com, де вміщено публікацію з цього приводу. У ній, зокрема, зазначено, що варіант зі словом «хохли», - це ніби то поки що робоча назва, яка згодом може бути й змінена.  

Втім не важливо, як буде називатися передача, чи «що там у хохлов», чи у «бандерівців», чи якось інакше. У сусідній країні  давно вже практично всі ЗМІ висвітлюють події, котрі відбуваються на наших теренах, у такому собі укропно-карательному стилі з відвертими образами і випадами стосовно  українського суспільства.

Тож навряд варто дивуватися, що автори проекту ще тільки позиціонуючи його запуск, вже  оперують словом,   котре у словнику російської літературної мови подане як образливе для українців і за вживання якого у 2015 році почала блокувати користувачів адміністрація «Фейсбуку».

Тому що й очікуваний результат від цього нового елемента інформаційної війни, котру країна-агресор активно веде проти України, скоріш за все буде одним і тим же: більше брехні,  всілякого негативу і відвертих  фейкових повідомлень  стосовно України і її народу.

До речі, того самого народу, на котрий, певно,  і  буде спрямовуватися це «інформаційне мовлення». Адже у згаданій вище публікації  http://bbc.com також зазначено, що виходитимуть передачі українською мовою. Або тією, яку творці проекту вважатимуть українською, бо нібито вони її ще й вивчатимуть у процесі роботи.

Тож для росіян, 59 відсотків яких, за даними недавнього соціологічного опитування «Левада-центру», негативно ставляться до України (http://bbc.com) навряд буде цікавим і зрозумілим такий проект.  

Вочевидь планується не що інше, як промивання мізків якраз українській аудиторії. Аби, обрядивши ворожих інформаційних вовків у м’яку овечу шкуру облудливих слів,  продовжувати  вперто   формувати у певної частини наших громадян прихильне ставлення до країни-агресора, просувати в український загал заяложену ідею братерства і дружби.

Бо навряд доводиться очікувати на щось нове з-за російського «поребрика».

Справді,бо, не будуть же там розповідати, наприклад, про те, що за даними щорічного американського рейтингу соціального прогресу, який визначає розвиток країн,  Україна випередила Росію. https://depo.ua

Причому, за такими важливими чинниками як умови життя, освіта,  медицина, свобода вибору та слова, захист  прав людини, доступ  до технологій, санітарні умовами, толерантність. І  свідчать це, що ми йдемо до побудови такого суспільства, де першочерговими є загальнолюдські цінності, а не тоталітарно-мілітаристські гасла.

Можливо, це якраз найбільше й дратує наших закордонних недругів. А відтак придумують всіляки пропагандистські трюки, аби применшити значення України у світі, а її народ, який  не просто заявив про право бути незалежним, а виборов його у непростому протистоянні,  звести до рівня «хохлів».

Втім, хочеться сподіватися, що і цього разу ноу-хау московської пропаганди знівелюється українським гумором, як було вже не раз. Бо коли Україна сміється, то ніякі трюки не допомагають.

коментарі: 2     
Для того щоб залишати коментарі, вам потрібно зареєструватися і/чи увійти під своїм паролем
12.07.2017 | leonid

Я не згоден з авторкою тому, що білі українці погано розуміють жовтих росіян

08.08.2017 | admin

А де ви побачили таке у авторки?! !

 Поділитися