Трудові відносини з підприємством на непідконтрольній території розірвано у судовому порядку
Внутрішньо переміщені особи щоденно стикаються з обмеженнями або перепонами у здійсненні їх прав. Зареєструватися за місцем проживання, отримати паспорт або звільнитися з роботи – те, що для «материкових» мешканців лише дрібниця, для переселенця може стати тривалою проблемою. Не виключенням стала і проблема пані Інни, яка звернулася за допомогою до Громадської приймальні ХПГ.
До війни вона офіційно працювала на шахті у Луганській області. У 2014 році вона вирішила переїхати до Харкова, бо у рідному Первомайську, охопленому війною, не бачила майбутнього для себе та своєї родини. Роботодавець ж залишився здійснювати свою підприємницьку діяльність на території, яка непідконтрольна Уряду України, та не перереєстрував свою діяльність. Складність полягала в тому, що зв’язатися із роботодавцем та розірвати трудові відносини у законному порядку пані Інна не мала можливості.
Після консультації з юристами ХПГ пані Інна звернулася до Центру зайнятості із заявою про розірвання трудових відносин, але Центр відмовив їй та порекомендував звернутися до роботодавця із письмовою заявою про розірвання трудових відносин поштою. Але, як відомо, на сьогодні поштового зв’язку із територіями, які непідконтрольні Уряду України, немає. Відповідно до повідомлення на офіційному веб-порталі органів виконавчої влади України із 27 листопада 2014 року ПАТ «Укрпошта» зупинила приймання і доставку поштових відправлень на територіях Донецької та Луганської областей, які не контролюються Урядом України.
Юристом Громадської приймальні Харківської правозахисної групи Павлом Швабом в інтересах пані Інни було складено заяву до суду із обґрунтуванням усіх обставин та проханням звільнити клієнтку від сплати судового збору з огляду на її статус ВПО та складний матеріальний стан.
У серпні 2017 року Жовтневий районний суд міста Харкова, розглянувши аргументи заявниці, виніс рішення на її користь, задовольнивши всі її вимоги у повному обсязі.
Тому рекомендуємо всім внутрішньо переміщеним особам не боятися звертатися до суду за захистом своїх прав, а юристи Харківської правозахисної групи їм у цьому з радістю допоможуть.