MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Привернути увагу до справи Раїси Порядинської (ОНОВЛЕНО)

27.09.2017   
ХПГ-інформ
Завтра, 28.09.2017, – судове засідання у справі ромки, яку звинувачують у шахрайстві. Затримували – з порушеннями, справа – сумнівна, стан здоров’я обвинуваченої – поганий.

23-річна Раїса Порядинська, ромка за національністю, з квітня 2017 року утримується в Житомирській установі виконання покарань (№ 8) за підозрою у скоєнні грабежу та шахрайства. Раїса має двох синів: 5 років і 5 місяців. Постійно мешкає в Миколаєві. Раїсу затримали з порушенням процедури без вручення повістки. Перебуваючи в Житомирському СІЗО відмовлялася їсти й пити. Раїса страждає на важкий психічний розлад. Про погіршення її психічного стану, а також про те, що вона потребує госпіталізації до психіатричного стаціонару, заявляють і в Житомирському СІЗО. На початку серпня суд відмовився змінити запобіжний захід і залишив Раїсу під вартою до 30 вересня.

За даними захисту, випадки шахрайства у спосіб, який за версією сторони звинувачення вчинила Раїса, продовжуються і після її затримання.

Судове засідання призначене на завтра, 28 вересня. Правозахисники Олександр Павліченко та Василь Мельничук (ХПГ), а також адвокат Сергій Шилан, які долучилися до справи молодої ромської жінки, переконані, що вкрай важливо привернути до цієї ситуації увагу медіа та громадськості. Це допоможе зробити розслідування максимально об’єктивним, а реакція правозахисної спільноти та ЗМІ спонукатимуть суддів Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області ухвалити адекватне рішення.

Судове засідання у справі № 285/1963/17 відбудеться у четвер, 28 вересня, о 10:30.

Адреса: Житомирська область, м. Новоград-Волинський, вул. І. Франка, 31.

Дивіться також у Facebook.


Сьогодні, 28 вересня, Раїсі Порядинській продовжили тримання під вартою на 45 діб та призначили судово-психіатричну експертизу в Києві. На засіданні не було жодних представників громадськості або ЗМІ.

 Поділитися