MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

ЄСПЛ розгляне скаргу щодо Олексія Кисельова, колишнього командира корабля ‘Славутич’ЄСПЛ оголосив рішення у справі ‘Росія проти України’‘Ви там є’: ЄСПЛ підтвердив, що у 2014 році Росія окупувала частину Донеччини та Луганщини й відповідає за скоєні там правопорушенняЄСПЛ застосував Правило 39 щодо довічника“Мушинський проти України”: перемога адвоката ХПГ у ЄСПЛЄСПЛ визнав у справі українських довічників порушення права на справедливий судЗаявники, які звернулися до ЄСПЛ, не зможуть скаржитися до інших міжнародних органівВрятувати захисників “Азовсталі” — Україна звернулася до ЄСПЛ за Правилом 39 ЄСПЛ застосував Правило 39 щодо засудженого з четвертою стадією ракуМоніторинговий візит до ДУ «Ладижинська виправна колонія (№39)»The application practice of Article 391 of the Criminal Code of Ukraine proves that this Article should be canceledПрактика застосування статті 391 Кримінального кодексу України доводить, що ця стаття має бути скасована‘Коли я отримаю гроші?’ Що не так із обіцянками компенсацій від ЄСПЛ за воєнні злочиниЄСПЛ продовжив призупинення розгляду справ проти УкраїниСправа «Україна та Нідерланди проти Росії» – в ЄСПЛ розпочалися слухання Україна на третьому місці за кількістю скарг проти неї до ЄСПЛ ЄСПЛ вимагає призупинити ліквідацію Міжнародного Меморіалу та ПЦ «Меморіал»Чи стане ЄСПЛ на захист прав, коли держава не може захистити від домашнього насилля?Крим: В ЄСПЛ прийняли скаргу щодо загибелі Веджіє КашкиДобір судді ЄСПЛ від України. Чи знову наступлять на ті самі граблі?

Хворий на серце нарешті вдома!

10.10.2017   
ХПГ-інформ
Дуже втішним є, коли національні суди не тільки посилаються на практику Європейського суду з прав людини, цитуючи певні положення, але й вірно тлумачать дух та сутність Конвенції, застосовуючи її у справах, що потребують такого трактування. Так вийшло і у справі, яка підтримується Фондом стратегічних справ Харківської правозахисної групи. Чоловік, якому діагностували серйозні проблеми з серцем, довгий час утримувався в СІЗО без належної медичної допомоги. Більш того – медична частина СІЗО впритул «не бачила» жодних проблем з його серцем та не дозволяла провести повноцінне кардіологічне дослідження, даючи відписки про те, що воно не потрібне.

Дуже втішним є, коли національні суди не тільки посилаються на практику Європейського суду з прав людини, цитуючи певні положення, але й правильно тлумачать дух та сутність Конвенції, застосовуючи її у справах, що потребують такого трактування.


Так вийшло і у справі, яку підтримує  Фонд стратегічних справ Харківської правозахисної групи. Чоловік, якому діагностували серйозні проблеми з серцем, довгий час утримувався в СІЗО без належної медичної допомоги. Ба більше – медична частина СІЗО впритул «не бачила» жодних проблем з його серцем та не дозволяла провести повноцінне кардіологічне дослідження, даючи відписки про те, що воно не потрібне.


Чоловік, побоюючись за своє життя, звернувся до Харківської правозахисної групи по правову допомогу в поданні заяви до Європейського суду з прав людини. Юристи, ознайомившись з документами, зрозуміли – не можна втрачати ані секунди. Однак не так швидко все сталося, як гадалося. З квітня 2017 року знадобилося: дві заяви до ЄСПЛ про застосування невідкладних заходів, які були надіслані одна за одною, купи медичної документації, голодування доведеного до відчаю заявника, безкінечна переписка з державними органами. Висновок Європейського суду у обидвох провадженнях був один – держава має забезпечити невідкладне поміщення заявника до спеціалізованого медичного закладу, надати йому необхідне обстеження та лікування та, за необхідності, прооперувати.


Стан здоров’я хворого погіршувався з кожним днем, і, нарешті, 3 жовтня 2017 року, при розгляді чергового клопотання захисника про зміну запобіжного заходу, Чернігівський районний суд Чернігівської області виніс ухвалу про часткове задоволення такого клопотання. Суд взяв до уваги наявність тяжкого кардіологічного захворювання, при якому існує високий ризик загрози життю, неможливість медичної частини СІЗО забезпечити затриманого ліками, наявність у нього родини та визначеного місця проживання. Пославшись на всі ці обставини, суд змінив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт, визначивши, що виключенням є випадки необхідності отримання невідкладної медичної допомоги.


Заявник вже вдома, стан його здоров’я стабілізувався, а остаточну крапку у вирішенні питання, чи було забезпечено в умовах несвободи його право на отримання належної медичної допомоги, поставить Європейський Суд після проведення комунікації спочатку з Урядом України, а потім – з представником заявника перед ЄСПЛ Наталією Охотніковою.

 

 Поділитися