MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Рада може затвердити отримання пенсій жителями Донбасу без довідки переселенця

15.11.2017   
медіа група ХПГ

Верховна Рада може розглянути законопроект про спрощення процедури виплати пенсій жителям неконтрольованих районів Донецької та Луганської областей. Про це в коментарі «112 Україна» заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

За його словами, поправка, яку пропонують депутати, дозволить пенсіонерам отримувати виплати без оформлення довідки переселенця на підконтрольній силам АТО території.

«Є ініціатива, і я її абсолютно підтримую, розірвати зв’язок між статусом вимушено переміщеної особи і можливістю отримувати пенсії. Будь-який пенсіонер, який живе на неконтрольованії території, повинен мати можливість після перетину лінії зіткнення звернутися в певні банківські установи державних банків. Після проходження верифікації людина повинна отримати свою чесно зароблену роками пенсію», - заявив він.

Тука стверджує, що таким чином вдасться протидіяти корупції в соціальних службах, співробітники яких видають пенсіонерам «липові» довідки переселенців.

«Попередньо збільшення кількості вимушених переселенців дає нашим статистичним органам перекручену інформацію, адже наступним кроком після підрахунку кількості вимушено переміщених осіб призначаються певні субвенції, освітня, медична, в залежності від кількості людей, які нібито живуть на тій чи іншій території. Зрештою ми своїми незграбними діями породили величезну корупційну машину, яка полягає в тому, що люди, які живуть на неконтрольованих територіях, щоб отримати статус вимушено переміщеної особи, платять дрібні, але постійні хабарі працівникам соціальної служби на місцях, які, все прекрасно знаючи, розуміючи, видають жителям «липові» довідки за певну мзду, після цього починається постійно діюча процедура верифікації. Щоб проходити час від часу цю верифікацію люди також кожен раз платять данину», - констатував Тука.

Для отримання виплат пенсіонерам, які проживають на підконтрольній Україні територіях Луганської та Донецької областей, на сьогоднішній день необхідно оформити статус внутрішньо переміщеного особи, а також з’являтися на підконтрольній силам АТО території раз в 60 днів.

Більш детально про оформлення пенсії для ВПО дивіться ТУТ.

 Поділитися