MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Про введення безстрокових пропусків в зону АТО

15.11.2017   
медіа група ХПГ


У квітні поточного року до Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб в районі проведення АТО були внесені зміни, згідно з якими всі пропуски для перетину лінії зіткнення повинні були стати безстроковими. Однак до сих пір ця зміна не вступила в силу.

Громадська організація Донбас-SOS звернулася в Штаб Антитерористичного центру при Службі безпеки України (АТЦ) з питанням про терміни впровадження в життя цієї норми і чи будуть всі пропуски автоматично ставати безстроковими або для цього необхідно буде писати якісь заяви.

Після першого звернення до СБУ відповіли, що «проводяться роботи по зміні програмного забезпечення на сайті для оформлення перепусток; по їх закінченню Реєстр перейде на новий формат роботи, про що громадськості обіцяють повідомити на сайті СБУ. Ті, хто оформить / продовжить дозвіл (пропуск) до переходу Реєстру на новий формат роботи і офіційного повідомлення СБУ про це матимуть дозвіл (пропуск) терміном дії 1 рік з дати оформлення відповідно до попередньої редакції Тимчасового порядку. Після закінчення терміну дії, в разі необхідності, необхідно буде подати нову заяву для отримання дозволу з терміном дії «безстроково».

Через півроку громадські працівники повторили запит. У новій відповіді сказано: «В даний час технічні роботи по внесенню змін до алгоритму роботи Реєстру дозволів для переміщення осіб в районі проведення АТО продовжуються. Про початок роботи Реєстру в новому форматі буде повідомлено шляхом оголошення на офіційному сайті СБУ».

 Поділитися