MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Помер один із засновників правозахисної організації "Меморіал"

18.12.2017   
В Ізраїлі на 72-му році життя від онкологічного захворювання помер один із засновників правозахисної організації «Меморіал» Арсеній Рогінський

В Ізраїлі 18 грудня помер один із засновників правозахисної організації «Меморіал» Арсеній Рогінський. Про це РБК повідомив історик Лев Лур’є.

«Рогінський помер від онкологічного захворювання. Мій племінник - його лікуючий лікар », - сказав Лур’є.

Виконавчий директор «Меморіалу» Олена Жемкова сказала РБК, що дата і місце прощання ще не відомі

«За багато років до виникнення «Меморіалу»він почав боротьбу за історичну правду і за права людини - і був позбавлений за це волі. Він продовжував боротьбу до останнього дня - без нього діяльність «Меморіалу» на протязі всіх цих років була б неможлива », - йдеться в повідомленні на сайті правозахисної організації.

Арсеній Рогінський народився в 1946 році. Він закінчив історико-філологічний факультет Тартуського університету. Після цього він працював бібліографом, викладав російську мову в вечірніх школах, як вчений займався історією Росії XX століття. Він складав і редагував самвидавні збірники історичних робіт «Пам’ять», публікувалися за кордоном.

У квітні 1981 року Рогінський було настійливо запропоновано емігрувати з СРСР, проте він цього не зробив. У той же рік його засудили до чотирьох років позбавлення волі за безпідставним звинуваченням у підробці документів. Він відбув весь термін, звільнився з ув’язнення у 1985 році, а в 1992 році його реабілітували.

Рогінський був одним із засновників історико-просвітницького, правозахисного і благодійного товариства «Меморіал», створеного в 1987-1988 роках. Рогінський був головою правління організації, він - автор безлічі історичних публікацій, що виходили в різних збірниках.

Харківська правозахисна група завжди буде пам’ятати Арсенія Рогінського і висловлює своє співчуття друзям та близьким. Світла пам’ять…

 Поділитися