MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Теми і джерела інформації. Як налагодити плідну комунікацію

26.12.2017   
Георгій Кобзар

«Інформація – повітря XXI століття».
Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи

Таку назву мав тренінг для громадських активістів, що відбувся 23 грудня у м. Чугуєві, на базі Молодіжного хабу «СITY».

Сьогодні, в новітньому інформаційному суспільстві, інформація, вміння її одержувати, якість, актуальність, форма і методи подачі стають запоруками успіху.

Саме цим питанням був присвячений освітній захід, тренером на якому виступив Юрій Чумак, експерт Чугуївської правозахисної групи з питань доступу до інформації, член Харківської правозахисної групи, член правління Харківської обласної організації Національної спілки журналістів України, колишній регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини по Харківській області. У 2006 році він виграв суд у Президента України щодо ненадання відповіді на запит.

Під час тренінгу правозахисник Ю. Чумак значну увагу приділив питанню забезпечення права на доступ до публічної інформації та гарантіям від порушень права на приватність – при поширенні відомостей.

Далі зупинились на комунікації та її складниках, про те, які теми варто висвітлювати, аби зацікавити засоби масової інформації, про переваги, недоліки і «секрети» взаємодії зі ЗМІ, про прес-реліз, інтерв’ю, інформаційний привід тощо. Познайомились і з 10 правилами правильного новинарного тексту.

Всі учасники отримали новий досвід, навички і побачили можливості, завдяки яким можна розвивати інформаційне поле для потреб громади.

Тренінг проводився за ініціативи Чугуївської правозахисної групи «Центр посилення правових можливостей місцевих територіальних громад Печенізького, Чугуївського районів Харківської області та Станично-Луганського району Луганської області», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 Поділитися