MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Володимирові Балуху не надають медичної допомоги

22.01.2018   
ХПГ-інформ

До засудженого в анексованому Росією Криму українського активіста Володимира Балуха не допускають лікарів.

Як написав 20 січня журналіст Антон Наумлюк у Facebook, «Балух перебуває в Сімферопольському СІЗО, в камері для транзитних до колоній-поселень, відповідно порядку в камері ніякого. Стан здоров’я в нього залишається тяжким, але медичної допомоги жодної не надається. В тому числі тому адвокат Ольга Дінзе, яка відвідувала Балуха вчора й сьогодні, надіслала скаргу на рішення суду про запобіжний захід окремо від скарги на вирок, яка пізніше надійде від захисту та від нього самого».

Також журналіст цитує адвоката Ольгу Дінзе: «Запобіжний захід домашній арешт був для нього найбільш оптимальним, якщо казати про надання меддопомоги, варіантом утримання. Суддя ухвалила постанову про те, що етапувати Балуха до колонії-поселення можна тільки під конвоєм, мотивуючи тим, що він нібито може намагатися уникнути покарання. При цьому він, чекаючи на обвинувальний вирок, не робив спроб утекти з-під домашнього арешту, і жодних підстав стверджувати це немає».

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії допустити до Володимира Балуха лікарів. Про це пише Укрінформ, посилаючись на речницю МЗС України Мар’яну Бецу, яка написала про це в неділю, 21 січня, в Twitter.

Нагадаємо, Володимира Балуха підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд 16 січня засудив за обвинуваченням у зберіганні боєприпасів до трьох років і семи місяців колонії-поселення й штрафу у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Балуха затримала ФСБ РФ 8 грудня 2016 року. Співробітники служби безпеки стверджували, що знайшли на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок.

У серпні 2017 року суд ухвалив вирок – три роки і сім місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Під час розгляду апеляційної скарги вирок Балуху скасували. Справу спрямували на повторний розгляд.

1 грудня 2017 року Роздольненський районний суд змінив активісту запобіжний захід на домашній арешт строком на два місяці.

Захист Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій через прапор України, який був на подвір’ї його будинку.

 Поділитися