MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Меморіал після відходу Арсенія Рогинського

02.02.2018   
Ми знаємо, що багато хто відчуває тривогу за долю Меморіалу, – і хочемо сказати всім нашим друзям: справа, якій Арсеній Рогинський віддав так багато, триває.

Москва, 1 лютого 2018 року

Смерть Арсенія Борисовича Рогинського – величезна втрата для Меморіалу. Він був не тільки головою Правління Міжнародного Меморіалу, а й безумовним і безперечним лідером. Знайти йому рівноцінну заміну неможливо – люди такого масштабу рідкість.

Звісно, працювати без нього буде набагато важче. Але робота триває – адже саме завдяки послідовним зусиллям Арсенія Рогинського Меморіал не перетворився на організацію єдиного лідера. Основою роботи кожного напрямку, кожного проекту Меморіалу були й залишаються самостійність і відповідальність. І результати роботи подавали й подаватимуть суспільству різні люди – багато хто з них добре відомі в Росії та в світі.

На наступному засіданні Правління обере нового Голову.

Усі проекти Меморіалу тривають відповідно до планів. Виникають нові проекти, в обговоренні та здійсненні яких все більш важливу роль відіграє молоде покоління меморіальців.

Останні роки робота Меморіалу ускладнювалася дедалі більшим тиском з боку влади (з останнього нагадаємо занесення до списку «іноземних агентів» Краснодарського відділення – через проведення міжнародних наукових конференцій, «справу Юрія Дмитрієва» в Петрозаводську, чергову наклепницьку телепередачу НТВ в середині січня, тиск, що триває, на Правозахисний центр – на початку року в Чечні за сфальсифікованим звинуваченням арештований керівник представництва в Грозному, потім здійснені підпали приміщення представництва в Інгушетії та машини в Дагестані). Незважаючи на це – а може бути, внаслідок цього – до нас приходить дедалі більше молодих однодумців – приносячи й новий погляд, і нові ідеї. Одне з важливих завдань останніх років – утримати та розширити коло наших прихильників – успішно вирішується; це завдання стоятиме перед нами й найближчими роками.

Певна річ, ми обов’язково мусимо зберегти спадщину А. Б. Рогинського – в тому числі, видати його роботи, які сам він не встиг закінчити або підготувати до публікації. Не встиг значною мірою через те, що стільки сил і часу віддавав збереженню й розвиткові Меморіалу в нинішніх, дедалі більш складних умовах.

Ми знаємо, що багато хто відчуває тривогу за долю Меморіалу, – і хочемо сказати всім нашим друзям: справа, якій Арсеній Рогинський віддав так багато, триває. Ми цінуємо вашу підтримку й розраховуємо на неї й надалі.

Правління Міжнародного Меморіалу

 Поділитися