MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Виїзна юридична консультація юристів ХПГ в Донецькій області

23.02.2018   
медіа-група ХПГ
22 лютого юристом приймальні УГСПЛ Володимиром Глущенко разом з юристами Харківської правозахисної групи - Ганною Овдієнко та Оленою Річко в рамках проекту МФВ «Моніторинг та захист засуджених, які перебувають в ОРДЛО", була проведена виїзна юридична консультація для вимушено переміщених осіб та місцевих мешканців міста Селідово Донецької області.

22 лютого юристом приймальні УГСПЛ Володимиром Глущенко разом з юристами Харківської правозахисної групи - Ганною Овдієнко та Оленою Річко в рамках проекту  МФВ «Моніторинг та захист засуджених, які перебувають в ОРДЛО", була проведена виїзна юридична консультація для вимушено переміщених осіб та місцевих мешканців міста Селідово Донецької області.

Для роботи юристів представники місцевої влади надали один кабінетів в будівлі Селідівської міської ради.

Протягом дня за правовою допомогою до юристів ХПГ та УГСПЛ звернулися 12 осіб. Слід зазначити, що за юридичною допомогою звернулися люди, як з числа переселенців, так і місцевих мешканці. Основні питання, з якими прийшли переселенці – це перш за все пенсійні та соціальні виплати. А саме – право на пенсію, та право громадських організацій впливати у законний спосіб на дії або бездіяльність органів місцевої влади, та місцевого самоврядування.

В рамках виїзної консультації юристом Володимиром Глущенко були надані роз’яснення положення законодавства України стосовно можливості припинення пенсійних виплат ВПО та приклади судової практики в Україні стосовно цього питання.

Також юристами надано аналіз відповідності постанов КМУ, що регулюють соціальні виплати для цієї категорії громадян, Конституції України, та Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Особливу увагу при спілкуванні з громадянами юрист Глущенко приділив роз’ясненню особливостей визнання на території України юридичного факту народження або смерті особи, а також факту розірвання або укладання шлюбу, який було зареєстровано на непідконтрольній Україні території.

Беручи до уваги ситуацію на сході країни, а також той факт, що більшість громадян України, які виїхали з непідконтрольних територій в результаті бойових дій залишилися фактично без житла, або були поранені, то окремим блоком питань і відповідей на них стало роз’яснення юридичних аспектів можливості поновити свої законні права та отримання грошової компенсації за завдані збитки не тільки в рамках українського законодавства, а й на міжнародному рівні. Через Європейський суд з прав людини зокрема.

 Поділитися