MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Києві намагалися затримати журналіста Фікрата Гусейнова

07.03.2018   
ХПГ-інформ
Ввечері 05.03.2018 особи в цивільному, які представилися співробітниками української поліції, намагалися затримати азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова.

Як повідомило 06.03.2018 азербайджанське інформаційне агентство «Turan», ввечері 05.03.2018 особи в цивільному, які представилися співробітниками української поліції, намагалися затримати азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова (Гусейнлі) в квартирі, яку він орендує в Києві.

Проте йому вдалося втекти, вистрибнувши з вікна. При цьому Гусейнов ушкодив руку.

Як передає агентство, посилаючись на джерело в діаспорі, зараз Гусейнов перебуває у відносно безпечному місці, але його шукають скрізь.

Існує припущення, що журналіста хотіли затримати, а потім екстрадувати до Азербайджану. Серед осіб у цивільному були люди, які розмовляли азербайджанською.

Про подію повідомлено до посольства Королівства Нідерландів, громадянином якого є Гусейнов.

Фото: Facebook Фікрата Гусейнова

Нагадаємо, Фікрата Гусейнова затримали 14 жовтня 2017 року в аеропорту, коли він збирався залишити територію України. 16 жовтня Бориспільський міськрайонний суд залишив Гусейнова під вартою на 18 днів.

В Азербайджані Гусейнов займався журналістикою та вступив у конфлікт із владою. Його викрали та катували, погрожуючи вбивством, вимагаючи припинити журналістські розслідування. У 2008 році Гусейнов був змушений залишити Азербайджан. У 2016 році журналіст отримав громадянство Королівства Нідерландів.

В Україну Гусейнов приїздив, щоби відкрити філіал опозиційного супутникового телеканалу «Туран ТБ», який транслюється на території Азербайджану.

В Азербайджані Фікрату Гусейнову загрожують смерть, катування, насильницьке зникнення, тривалий термін ув’язнення.

27 жовтня минулого року Гусейнова звільнили в залі суду. Затриманого журналіста взяли на поруки народний депутат Микола Княжицький і директор Адвокаційного центру УГСПЛ Борис Захаров.

Прокуратура Київської області подала апеляційну скаргу на звільнення Гусейнова, вимагаючи його арешту. Пізніше прокуратура відмовилась від апеляції, натомість попросила суд продовжити для журналіста підписку про невиїзд для подальшого проведення екстрадиційної перевірки. Зараз прокуратура проводить перевірку Гусейнова на запит щодо його видачі від Генеральної прокуратури Азербайджану – на батьківщині Гусейнову інкримінують шахрайство, підробку документів та організацію незаконної міграції.

 Поділитися