MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Запит на екстрадицію Фікрата Гусейнова відхилено

03.04.2018   
ХПГ-інформ
Суд відхилив запит прокуратури на екстрадицію азербайджанського опозиційного журналіста Фікрата Гусейнова (Гусейнлі), якого затримали в Києві восени минулого року.

Суд відхилив запит прокуратури на екстрадицію азербайджанського опозиційного журналіста Фікрата Гусейнова (Гусейнлі), якого затримали в Києві восени минулого року. Про це сам журналіст повідомив у Facebook. Однак прокуратура так і не повернула йому пашпорт.

«Є дві інформації; один гарний, один поганий.

1. Сьогодні запит про екстрадицію прокуратури був відхилений.

2. Прокуратура знову не видала мені мій пашпорт», – написав Гусейнов.

Фото: Facebook Фікрата Гусейнова

Нагадаємо, Фікрата Гусейнова затримали 14 жовтня 2017 року в аеропорту, коли він збирався залишити територію України. 16 жовтня Бориспільський міськрайонний суд залишив Гусейнова під вартою на 18 днів.

В Азербайджані Гусейнов займався журналістикою та вступив у конфлікт із владою. Його викрали та катували, погрожуючи вбивством, вимагаючи припинити журналістські розслідування. У 2008 році Гусейнов був змушений залишити Азербайджан. У 2016 році журналіст отримав громадянство Королівства Нідерландів.

В Україну Гусейнов приїздив, щоби відкрити філіал опозиційного супутникового телеканалу «Туран ТБ», який транслюється на території Азербайджану.

В Азербайджані Фікрату Гусейнову загрожують смерть, катування, насильницьке зникнення, тривалий термін ув’язнення.

27 жовтня минулого року Гусейнова звільнили в залі суду. Затриманого журналіста взяли на поруки народний депутат Микола Княжицький і директор Адвокаційного центру УГСПЛ Борис Захаров.

Прокуратура Київської області подала апеляційну скаргу на звільнення Гусейнова, вимагаючи його арешту. Пізніше прокуратура відмовилась від апеляції, натомість попросила суд продовжити для журналіста підписку про невиїзд для подальшого проведення екстрадиційної перевірки.

Прокуратура проводила перевірку Гусейнова на запит щодо його видачі від Генеральної прокуратури Азербайджану – на батьківщині Гусейнову інкримінують шахрайство, підробку документів та організацію незаконної міграції.

Як повідомилося, ввечері 5 березня особи в цивільному, які представилися співробітниками української поліції, намагалися затримати Гусейнова в квартирі, яку він орендує в Києві. Проте йому вдалося втекти, вистрибнувши з вікна.

 Поділитися