MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Харківщині чоловіки об’єднуються проти домашнього насильства

22.04.2018   
Георгій Кобзар

Представники громадських організацій, ветеранів АТО, обласного військкомату, патрульної поліції прийняли резолюцію: «Якщо ти проти домашнього насильства – долучайся!»:

Проблема домашнього насильства в нашій країні є актуальною. А в умовах війни на сході України усі кризові явища у суспільстві загострюються. В тому числі – й у проблематиці насильства. Так, за інформацією громадської організації «Ла Страда – Україна», тільки за минулий рік до Нацполіції надійшло близько 150 тис. заяв про домашнє насильство.

За даними Головного управління Національної поліції в Харківській області, на 01.01.2018 року на превентивному обліку поліції на Харківщині перебувало 3 514 осіб (з них чоловіків – 3 092), які вчинили насильство в сім’ї. З них, за вчинення фізичного насильства – 1 312, психологічного насильства – 2 188, економічного насильства – 14. До того ж, сотні осіб були притягнуті до кримінальної відповідальності за скоєння злочинів щодо своїх рідних та близьких.

Як і у випадку з іншими видами згубних залежностей, позбутися «звички» вживати насильство в сім’ї можна лише в тому випадку, якщо у кривдника (або потенційного кривдника) з’являються необхідні знання та розуміння неправильності його дій. Але, на жаль, інформація про домашнє насильство з вуст жінок чоловіки часто сприймають недовірливо. І привести такого чоловіка до усвідомлення згубності домашнього насильства, навчити вирішувати конфлікти завдяки ненасильницькій поведінці ефективно можуть люди, яким чоловік довіряє – такі ж сильні (авторитетні) чоловіки.

Ми ставимо перед собою завдання засобами широкого інформування жителів Харкова та області, в першу чергу – ветеранів АТО, переселенців, правоохоронців, військовослужбовців, громадських активістів – донести інформацію про новий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», ненасильницьку та союзницьку моделі поведінки в сім’ях; а також за допомогою авторитетних чоловіків сприяти популяризації таких моделей поведінки.

З огляду на те, що наша громадська ініціатива спиратиметься на лідерів думок – авторитетних чоловіків, і акцентована буде на активних чоловіків з числа ветеранів АТО, переселенців, громадських активістів тощо, здатних послужити прикладом для інших, її успіх сприятиме популяризації серед чоловіків ненасильницької і союзницької моделей поведінки. Що позитивно вплине на зниження рівня домашнього насильства в українському суспільстві.

Закликаємо всіх чоловіків долучитися до ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства»! Сім’я і насильство – є речами несумісними!

Громадська ініціатива «Чоловіки проти домашнього насильства»
#чоловікиНЕлупцюють
#ЧоловікиПротиДомашньогоНасильства
#МужчиныПротивНасилия
#ПодолаємоНаслідкиВійниРазом

Харків, 20.04.2018 р.

 Поділитися