MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Відкрите звернення від депутатів Чермалицької сільської ради

27.04.2018   
медіа-група ХПГ
Відкрите звернення від депутатів Чермалицької сільської ради до Президента України Петра Порошенко, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Народного депутата України по виборчому округу №60 Дмитра Валерійовича Лубінець.

Відкрите звернення від депутатів Чермалицької сільської ради до
Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової
Секретаріату Кабінету Міністрів України
Народного депутата України по виборчому округу №60 Дмитра Валерійовича Лубінця

Як відомо, села Чермалицької сільської ради входять до переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (розпорядження КМУ від 7 листопада 2014 №1085-р) та за період 2014 року по теперішній час потерпають від обстрілів з боку непідконтрольної території.

Громада за період проведення АТО стала меншою, але значна кількість людей, що виїхали з території у активну фазу бойових дій, повернулися додому, адже механізм соціального захисту внутрішньо-переміщених осіб доволі не досконалий, і люди просто не в змозі вижити в чужому місті.

Життя мешканців нашої громади зараз дуже складне. В основному це полягає у воєнних діях з обох сторін та близькості лінії протистояння воюючих сторін. Також віддаленість соціальних служб, зокрема ПФУ, УСЗН, Центру зайнятості, банківських установ, лікарень накладає свій відбиток. Зараз ми підпорядковані Волноваському району, центр якого знаходиться від нас дуже далеко, прямого транспортного сполучення, доступного більшості громадян, немає, а в умовах воєнного часу – це необхідність.

Більша частина роботодавців припинили свою діяльність на території громади саме через безпосередню близькість лінії бойових дій, тож люди втратили роботу і втратили будь-яку можливість заробляти гроші собі на життя.

Загалом можна сказати, що наші громадяни не живуть, а виживають у складних обставинах через військовий конфлікт.

Дуже часто до нас, як представників місцевої влади, звертаються мешканці громади з питанням щодо можливості присвоєння особливого статусу громадянам, що проживають у населених пунктах на лінії зіткнення. Особливо це стосується можливості надання маленьким мешканцям громади статусу «діти війни». Адже саме діти найбільше страждають в результаті бойових дій на сході нашої країни.
Враховуючи, що законодавство України за багатьма напрямками не адаптоване під ситуацію, яка склалася, то, можливо, особливий статус цих людей надав би їм додатковий соціальний захист, відкривав би можливості у подальшому працевлаштуванні, матеріальному забезпеченні тощо.

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням інтересів мешканців громади Чермалицької сільської ради та подібних сіл, розташованих на лінії зіткнення, просимо сприяти у процесі зміни законодавства України щодо присвоєння певним категоріям громадян, що проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, особливого статусу, який посилить соціально-правовий захист постраждалих від бойових дій на сході країни громадян.

З повагою, депутати Чермалицької сільської ради.

 

 Поділитися