MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Чечня: суд залишив політв’язня Оюба Тітієва під вартоюРосія: Оюб Тітієв – політв’язеньЧечня: справу Оюба Тітієва передано з МВС до Слідчого комітетуВерховний суд Чечні відхилив апеляцію на арешт Оюба ТітієваЗвернення Міжнародного Меморіалу до російської та міжнародної громадськостіЧечня: Кадиров про Тітієва, Бакаєва, правозахисників і журналістівРосія: Підпал офісу «Меморіалу» в НазраніЗахист оскаржив арешт Оюба ТітієваРосія: Необґрунтований арешт правозахисника в ЧечніУ Чеченській республіці затримано правозахисникаОюб Тітієв став лауреатом міжнародної премії Вацлава ГавелаОюб Тітієв став лауреатом премії «За права людини і верховенство права»Чеченському правозахиснику Тітієву дали 4 роки колоніїРФ: Оюб Тітієв не оскаржуватиме вирокРФ: Оюба Тітієва перевели з СІЗО до колонії-поселенняРФ: Оюб Тітієв попросив про УДЗ

Чечня: Оюбу Тітієву продовжили тримання під вартою

27.04.2018   
ХПГ-інформ
Уже після арешту Тітієва позбавили житла, а тепер цей факт використовують як аргумент для продовження тримання правозахисника під вартою.

25 квітня суд у Грозному (Чеченська республіка, РФ) продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою керівникові грозненського представництва ПЦ «Меморіал» Оюбу Тітієву на один місяць – до 9 червня 2018 року. Про це повідомлено на сайті організації.

Оюб Тітієв (фото з сайту memohrc.org)

Адвокатів Тітієва заздалегідь не повідомили про дату судового засідання – про те, що засідання призначене на 15:00 25 квітня стало відомо тільки вранці того дня, коли адвокат Марина Дубровіна з власної ініціативи протелефонувала до суду. На прес-конференції, що проходила того ж дня в Москві, адвокати Петро Заїкін та Ілля Новіков повідомили, що слідчий, знаючи про їхню поїздку до Москви, запевняв, що найближчими днями жодних дій у справі Тітієва не передбачається.

На початку засідання Тітієв заявив клопотання про перенесення засідання, щоби в ньому могли взяти участь адвокати Заїкін і Новіков, однак суд це клопотання відхилив.

Представники слідства клопотали про продовження Тітієву терміну тримання під вартою на один місяць, аргументуючи це тим, що Тітієва обвинувачують у тяжкому злочині.

Аргументи слідства такі: Тітієв може сховатися від органа попереднього слідства й суду, займатися злочинною діяльністю, погрожувати свідкам або іншим учасникам судового провадження, знищити докази чи іншим шляхом перешкодити провадженню в кримінальній справі, тому що «члени сім’ї обвинуваченого Тітієва О. С. перебувають за межами Чеченської Республіки і за місцем реєстрації Тітієва О. С. відсутнє житло (домоволодіння)».

Відомо, що «домоволодіння» Оюба Тітієва відсутнє за місцем його реєстрації лише тому, що воно увійшло в число будинків, жителі яких без будь-якої правової засади були з них витурені, а самі будинки призначені на розкидання владою Чеченської Республіки. Жителям обіцяли компенсацію або надання житла в майбутньому, однак жодних документів, які б гарантували отримання компенсації, оформлено й підписано не було. До моменту отримання компенсації людям пропонується жити в родичів або орендувати житло своїм коштом.

13 лютого Тітієва в СІЗО відвідали співробітники Курчалоївської районної адміністрації. Вони повідомили його про розкидання його будинку й запропонували в майбутньому надати інше житло в Курчалої. Як сказав Тітієв, пропозиція мала прийнятний вигляд і він її прийняв, проте жодних документів до підписання йому не запропонували. Таким чином, уже після арешту Тітієв був позбавлений житла, а тепер цей факт використовується як аргумент для продовження тримання Тітієва під вартою.

Тітієв і адвокат Дубровіна просили обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Однак суд, погодившись з аргументами слідства, ухвалив продовжити Оюбу Тітієву термін тримання під вартою.

Нагадаємо, Оюба Тітієва звинувачують у зберіганні наркотиків (ч. 2 ст. 228 КК РФ). Провину він не визнає, наполягаючи, що пакет з марихуаною в його машину підкинули. Товариство «Меморіал» заявило, що кримінальну справу проти Тітієва сфальсифіковано.

Правозахисний центр «Меморіал» вважає Оюба Тітієва не тільки цілком невинуватим, але й політв’язнем. «Ми вимагаємо його негайного звільнення й притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до фабрикування його кримінальної справи», – мовиться в заяві ПЦ «Меморіал», опублікованій 13 лютого 2018 року на сайті організації.

На прес-конференції, згаданій вище, зокрема нагадали про те, що після арешту Тітієва глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров заявив, що «вони [правозахисники] мають знати: в нашому краї у них робота не піде» й пообіцяв «зламати хребет нашим ворогам». У такому контексті політичний характер справи Тітієва цілком очевидний, тим паче, що Тітієв – не перший критик республіканської влади, в якого місцеві правоохоронні органи нібито знайшли наркотики. Видима річ: влада Чечні на такий спосіб позбавляється незручної організації та мстить Тітієву за правозахисну діяльність.

Республіканські слідчі органи продовжують фабрикування кримінальної справи Оюба Тітієва й демонстративно саботують перевірку його заяви про скоєння проти нього злочину співробітниками поліції, які підкинули йому наркотики.

 Поділитися