MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Повідомлення СММ ОБСЄ щодо жертв серед цивільного населення та пошкодження у житлових районах у травні 2018 року

31.05.2018   
медіа група ХПГ
Повідомлення СММ ОБСЄ щодо жертв серед цивільного населення та пошкодження у житлових районах у травні 2018 року

1 травня
Повідомлення про жертви серед цивільного населення в Ясному та мікрорайоні Трудівські Петровського району Донецька, а також свіжі пошкодження цивільних об'єктів унаслідок стрілянини з легкого озброєння в Петровському районі Донецька:

У н. п. Білоярівка (непідконтрольний урядові, 64 км на схід від Донецька), чоловік, який зазнав поранень в результаті вибуху міни поблизу н. п. Ясне (непідконтрольний урядові, 30 км на південний захід від Донецька) 25 квітня 2018 року, повідомив, що того дня він керував трактором у полі біля Ясного, коли щось вибухнуло біля лівого заднього колеса трактора. Він додав, що через вибух розбилися вікна трактора, а його осколками поранило в потилицю і шию.

У мікрорайоні Трудівські Петровського районі зафіксовано невелику пробоїну в паркані перед будинком на вул. Петровського, 342. За оцінкою СММ, пошкодження виникло в результаті влучення малокаліберної кулі, випущеної з південно-західного напрямку. Жінка з розташованого поблизу будинку повідомила, що ввечері 28 квітня її чоловік дістав кульове поранення ноги, коли відвідував сусіда на вул. Петровського, 342, у мікрорайоні Трудівські. Вона додала, що чоловік досі перебуває в лікарні. У лікарні № 14 у Донецьку медпрацівники підтвердили факт поранення.

На вул. Соколовського, 2, у Петровському районі Донецька, зафіксовано 2 свіжі місця прямого попадання снарядів на південно-західній стіні багатоповерхового житлового будинку (28 квітня СММ бачила постраждалу мешканку цього будинку). За оцінкою СММ, пошкодження утворилися в результаті влучення куль із великокаліберного кулемета з південно-західного напрямку. На вхідних дверях з південно-західної сторони будинку виявлено свіжий слід прямого влучення, за оцінкою СММ, кулі з великокаліберного кулемета, випущеної із західного напрямку. Крім того виявлено ще один свіжий слід вогневого ураження на стіні, який, за оцінкою, виник у результаті влучення кулі з великокаліберного кулемета, випущеної з північно-західного напрямку. Зафіксовані 2 свіжі сліди вогневого ураження на південно-західній стіні гаража за 30 метрів на схід від будинку. За оцінкою СММ, ці пошкодження виникли від вогню з великокаліберного кулемета з південно-західного напрямку. Мешканки будинку повідомили, що пошкодження виникли 28 і 29 квітня.
Зафіксовано два свіжих сліда вогневого ураження на західно-південно-західній стіні і ще один на стелі крамниці на вул. Кастуся Калиновського, 2а, у Петровському районі. За оцінкою, ці пошкодження виникли від вогню з великокаліберного кулемета з західного напрямку. За спостереженнями СММ, дві кулі пробили стіну; одна влучила в полицю, а інша — у холодильника, що стояв у крамниці. Жінка, яка працювала у крамниці, повідомила, що пошкодження виникли 30 квітня. Вона також показала дві кулі.
У будинку на вул. Кастуся Калиновського, 4, виявлено пробоїну в західно-південно-західному вікні, а також пошкодження на стіні (за оцінкою, воно утворилося в результаті влучення снаряда, що пробив раму вікна) квартири, розташованої на другому поверсі цього будинку. За оцінкою СММ, снаряд випущено з західного напрямку. Власник кватири повідомив, що пошкодження виникли 28 квітня. За вікном спостерігачі бачили мішки з піском, які за його словами, 29 квітня встановив його син для захисту на майбутнє. Члени патруля Місії помітили пробоїну в південно-західному вікні ще однієї квартири (№ 6) на другому поверсі того ж будинку, а також пошкодження на стіні (за оцінкою, від снаряда, що пробив раму вікна), яке, за їхньою оцінкою, виникло в результаті влучення снаряда з великокаліберного кулемета, випущеного з південно-західного напрямку. В одній з кімнат спостерігачі бачили сліди горіння. Двоє сусідів повідомили їм, що вікна пошкоджено 28 квітня, а кімнату пошкоджено 3 місяці тому від розриву снаряда. Члени патруля СММ бачили численні пошкодження на західному фасаді будинку, зокрема на фасаді квартири №8 на другому поверсі. За їхньою оцінкою, вони утворилися в результаті вогню з великокаліберного кулемета з західного і південно-західного напрямків. За словами власника, пошкодження виникли 28 і 30 квітня.
У будинку на вул. Кастуся Калиновського, 2, виявлено пробоїну та тріщини у західно-південно-західному вікні та у холодильника в квартирі №2 на першому поверсі. За оцінкою СММ, пошкодження утворилися в результаті влучення снаряда (з озброєння невстановленого типу), випущеного з південно-західного напрямку. За словами власника, пошкодження виникли 22 або 23 квітня. Члени патруля СММ помітили чотири пробоїни в західному вікні іншої квартири (№ 4) на другому поверсі того ж будинку. За оцінкою Місії, один снаряд пробив віконну раму та пошкодив холодильник і стіну, а два інші снаряди влучили безпосередньо у стіну. Також було визначено, що пошкодження виникли від вогню з великокаліберного кулемета з західного та південно-західного напрямку. За словами власника, пошкодження виникли 26, 28 і 29 квітня. Спостерігачі також бачили три свіжі сліди вогневого ураження на західній стіні розташованого поблизу будинку, які, оцінкою спостерігачів, виникли від вогню з великокаліберного кулемета з західного напрямку. Власник квартири повідомив, що пошкодження виникли минулого тижня.
П'ятеро жителів (чотири жінки і чоловік 50–59 років) вулиці Калиновського повідомили, що обстріли та стрілянина не припинялися протягом останніх семи днів. Вони показали спостерігачам кулі великокаліберного кулемета, як, за їх словами, вони зібрали вночі 30 квітня. Декілька жителів обох вулиць повідомили, що неподалік розташована школа і що часто дітям і їхнім батькам доводилося бігти до укриттів або лягати на землю, щоб укритися.


2 травня
Повідомлення про пошкодження цивільних об’єктів унаслідок обстрілу в н. п. Докучаєвськ (непідконтрольний урядові, 30 км на південний захід від Донецька):

Команда Місії бачила, що два вікна (з західного та північно-північно-західного боку) на першому поверсі двоповерхового будинку № 2А на вулиці Свободи, а також одне північно-північно-західне вікно на другому поверсі були затягнуті полімерною плівкою. Спостерігачі відзначили свіжі осколкові пошкодження з північно-північно-західного боку розташованого неподалік паркана (за оцінкою, в результаті розриву снаряда з озброєння невстановленого типу; визначити напрямок вогню не вдалося). У двоповерховому будинку № 2Б на вулиці Свободи виявлено два вибиті північні вікна (одне на першому поверсі, а інше — на другому). За оцінкою СММ, пошкодження виникли в результаті розриву снаряда, випущеного з озброєння невстановленого типу (визначити напрямок вогню не вдалося).
Члени патруля Місії бачили, що два західні вікна на першому поверсі й одне південне вікно на другому поверсі двоповерхового будинку № 1Б на вулиці Свободи були забиті дерев'яними дошками. Виявлено свіжу пробоїну в західному боці літньої кухні, розташованої за 7 метрів на захід від будинку, а також кілька свіжих пробоїн в західному боці металевого паркана, а також в південному боці дерев'яного паркана на подвір’ї. Перед парканом із західного боку зпафіксовано фрагменти осколків (усі пошкодження, за оцінкою, виникли в результаті розриву снаряда з озброєння невстановленого типу; визначити напрямок вогню не вдалося).
Зафіксовані два західні вікна одноповерхового будинку № 2Г на вулиці Свободи були затягнуті полімерною плівкою. Виявлено три свіжі пробоїни в західній стороні паркана біля будинку, а також у західній стороні дерев'яного паркана на подвір’ї. За оцінкою спостерігачів, усі пошкодження виникли в результаті розриву снаряда, випущеного з озброєння невстановленого типу (визначити напрямок вогню не вдалося).
На вул. Свободи, 14А, зафіксовано зруйновану літню кухню, від якої залишилися лише зовнішні стіни; південно-західна частина кухні обвалилася, навколо були розкидані бетонні блоки. За оцінкою СММ, пошкодження виникли внаслідок влучення танкового снаряда чи пострілу з протитанкового гранатомета з південно-західного напрямку.
Зафіксовано свіжу вирву на присадибній ділянці за 5 метрів на північний схід від одноповерхового будинку на вул. Леніна, 35, а також п’ять затягнутих полімерною плівкою вікон (два західні, одне східне та ще одне південне) та свіжу пробоїну у західному боці будинку. Також зафіксовано свіжі осколкові пошкодження будки для собаки за 3 метри на захід від вирви (визначити напрямок вогню не вдалося). Команда СММ визначила, що всі пошкодження виникли в результаті розриву снаряда, випущеного з озброєння невстановленого типу. Члени патруля Місії бачили, що у двоповерховому будинку на вул. Леніна, 35А, були розбиті одинадцять вікон, що виходили на південний схід, північний захід і північний схід. За їхньою оцінкою, пошкодження виникли в результаті вищезазначеного вибуху на вул. Леніна, 35.
У двоповерховому будинку на вул. Леніна, 37, зафіксовані два затягнуті полімерною плівкою південно-південно-східні вікна, а також свіжі осколкові пошкодження на південно-південно-східній стороні та вхідних дверях цього будинку. За 25 метрів на південний захід від будинку члени патруля СММ також бачили свіжу вирву, за їхньою оцінкою, від розриву мінометної міни (120 мм), випущеної з невстановленого напрямку. Мешканець будинку повідомив, що дві його онуки (трьох і семи років) сиділи біля південно-південно-східної сторони будинку, коли 28 квітня, приблизно о 09:00, почався обстріл.
На асфальтовому покритті на вулиці Леніна, приблизно за 5 метрів на південний захід від одноповерхового будинку № 20 (на тій же вулиці) виявлено свіжу вирву, яка, за оцінкою СММ, виникла внаслідок розриву снаряда з невстановленого озброєння, випущеного з південно-західного напрямку. Спостерігачі відзначили, що в будинку вибито чотири вікна, що виходять на південний захід.
Біля перехрестя вулиць Свободи та Леніна зафіксовані дві свіжі вирви на дорозі та тротуарі, а також свіжі осколкові пошкодження на південній стіні навколо будинку на вул. Свободи, 1А. За оцінкою СММ, пошкодження виникли від розривів мінометних мін (120 мм), випущених із невстановлених напрямків. За 2 метри на південь від цих вирв члени патруля СММ бачили, вочевидь, покинуту будівлю з розбитими віконними рамами, а також розкидані перед західною стороною цієї будівлі уламками; деякі частини її даху обвалилися. За їхньою оцінкою, мінометна міна (120 мм), випущена з невстановленого напрямку, розірвалась влучивши у дах або влетівши всередину будівлі. На території розташованого поруч комплексу, огородженого бетонною стіною та мішками з піском, спостерігачі бачили озброєних членів збройних формувань, і зауважили, що усі місця вогневого ураження, у тому числі зафіксовані 29 квітня, розташовані в радіусі 250 метрів від цього комплексу.
Щонайменше шість місцевих мешканців порізно повідомили, що пошкодження виникли в результаті обстрілу, що стався в цьому районі 28 квітня, в період між 09:00 і 10:30.


3 травня
Повідомлення про жертву серед цивільного населення:

2 травня співробітники поліції у н. п. Бахмут (підконтрольний урядові, 67 км на північ від Донецька) повідомили СММ про те, що 1 травня, о 12:30, 25-річний чоловік, який прямував до лісу поблизу КПВВ у Майорську, наступив на невстановлений вибуховий пристрій та зазнав поранень. Один із медпрацівників військового відділення Бахмутської центральної районної лікарні повідомив спостерігачам, що 1 травня до них доправили 25-річного чоловіка з десятками осколкових поранень м'яких тканин по всьому тілу, причому один осколок застряг у його верхній щелепі, однак пошкоджень внутрішніх органів виявлено не було. За словами співрозмовника, чоловіка було доправлено до лікарні в Дніпрі для подальшого лікування.

 

6 травня
Повідомлення про цивільну особу, що постраждала внаслідок обстрілу:

6 травня у п’ятиповерховому багатоквартирному будинку № 13а на вулиці Ленкоранській у Куйбишевському районі Донецька (непідконтрольний урядові) жінка (віком від 70 до 80 років) повідомила, що 11 квітня, близько 05:15, вона була в сусідки, що також проживає в цьому будинку, коли почула звуки обстрілу неподалік. У цей момент в її праву ногу влучив осколок боєприпаса, який, за її словами, зрикошетив від стіни. У квартирі, де трапився цей інцидент, спостерігачі бачили сім вибоїн (діаметром 3–7 см) у стінах кухні та вітальні, а також розбите вікно, що виходить на північний захід. Жителька (віком від 40 до 50 років) сусідньої квартири показала членам патруля СММ два розбиті вікна, що виходять на північний захід, та подряпини від осколків на стінах її квартири. У лікарні № 17 у Донецьку медперсонал повідомив спостерігачам, що 11 квітня, о 10:15, до них доправили жінку (віком від 70 до 80 років) з осколковим пораненням та гематомою на правому стегні.

 

9 травня
Повідомлення про пошкодження в результаті обстрілу в н. п. Лоскутівка (підконтрольний урядові, 72 км на захід від Луганська):

На даху та східному боці одноповерхового будинку на вул. Первомайській, 29а, виявлено пробоїну завдовжки і завширшки приблизно 1,5 м. Усередині будинку повністю обвалилася внутрішня стіна. Усі вісім вікон на зовнішніх стінах будинку були розбиті, а всередині та зовні будинку були помічені уламки. Дерев'яні паркани з північного і південного боків будинку були частково зруйновані, а на кількох деревах приблизно за 2–3 м на південний схід від будинку були обламані гілки й зірвано все листя. Також був відірваний приблизно 5-метрова секція газопровідної труби, яка проходила уздовж східного боку будинку. Мешканець будинку (віком близько 60 років) розповів, що він спав вдома, коли 8 травня, приблизно о 00:50, в будинок влучив снаряд і внаслідок вибуху на нього обвалилася цегла зі стіни. За його словами, наступного дня його оглянув лікар і діагностував у нього струс мозку внаслідок падіння цегли на голову. Команда СММ визначила, що будинок зазнав прямого влучення артилерійського снаряда (152 мм), випущеного з південного напрямку.
На вул. Первомайській, 56 (приблизно за 30 м на північний схід від будинку на вул. Первомайській, 29а), зафіксовано 8 розбитих вікон із південного і західного боків одноповерхового будинку, а також пошкодження даху і димаря з південного і західного боків. За оцінкою СММ, пошкодження виникли в результаті влучення осколків. Приблизно за 50 м на північ від будинку виявлено свіже місце вогневого ураження, яке, за оцінкою СММ, утворилося від розриву артилерійського снаряда (152 мм), випущеного з південного напрямку. Мешканці будинку (жінка і два чоловіки віком 50–65 років) повідомили, що 8 травня, о 00:50, коли стався обстріл, вони були вдома.
На одноповерховому будинку на вул. Первомайській, 29, зафіксовано 12 розбитих вікон із південного боку, а з даху будинку було зірвано чимало плиток покрівлі. На парканах із південного та північного боків будинку були сліди та пробоїни, які, за оцінкою СММ, утворилися від влучення осколків. За словами трьох мешканців будинку (чоловіка та двох жінок віком 40–65 років), їх не було вдома на момент обстрілу, але їхній собака зазнав осколкових поранень внаслідок вибуху. Спостерігачі визначили, що пошкодження утворилися внаслідок розриву артилерійського снаряда (152 мм), випущеного з південного напрямку.
На вул. Первомайській, 54 (приблизно за 20 м на північ від будинку на вул. Первомайській, 29), зафіксовано, що в усіх зовнішніх вікнах із південного боку будинку розбиті шибки, а фасад всіяний пробоїнами діаметром 3 см, які, за оцінкою СММ, утворилися від влучення осколків. На даху із південно-південного заходу було щонайменше 3 пробоїни більшого діаметру. На воротах із південного та північного боків будинку були пробоїни, які, за оцінкою СММ, утворилися в результаті влучення осколків. Мешканці (два чоловіки віком 50 і 60 років) будинку розповіли, що обстріл стався 8 травня, близько 00:50. Команда Місії визначила, що пошкодження утворилися внаслідок розриву артилерійського снаряда (152 мм), випущеного з південного напрямку.

 

10 травня
Повідомлення про свіжі спричинені обстрілом пошкодження цивільних об'єктів у житловому районі н. п. Миронівський (підконтрольний урядові, 62 км на північний схід від Донецька):

10 травня на вул. Енергетиків, 19, зафіксовано свіжу вирву на подвір'ї одноповерхового будинку. За оцінкою СММ, вирва утворилася від розриву мінометної міни (120 мм); напрямок вогню встановити не вдалося. Також виявлено свіжі пошкодження від осколків на зовнішній стіні з північного боку та 4 розбиті вікна (три північні й 1 східне) будинку на вул. Енергетиків, 19. На одноповерховому будинку на вул. Енергетиків, 15, зафіксовано свіжі пошкодження від осколків на зовнішній стіні з північного боку та 2 розбиті вікна, що виходять на північ. На одноповерховому будинку на вул. Енергетиків, 17, виявлено свіжі пошкодження від осколків на зовнішній стіні з північного боку та на північній частині даху, а також 2 розбиті вікна, що виходять на північний схід. В одноповерховому будинку на вул. Матросова, 16 - розбите вікно з південно-східного боку. За оцінкою СММ, усі зазначені пошкодження утворилася в результаті розриву мінометної міни (120 мм); напрямок вогню встановити не вдалося.

 

13 травня
Повідомлення про спричинені вогнем з легкого озброєння пошкодження об'єктів у н. п. Докучаєвськ (непідконтрольний урядові, 30 км на південний захід від Донецька):

13 травня в присутності членів збройних формувань команда СММ проводила оцінку пошкоджень поблизу автостанції на вул. Леніна, 51–53, та в спеціальній загальноосвітній школі-інтернат № 27 на вул. Леніна, 40. За повідомленнями, зазначені пошкодження утворилися внаслідок обстрілу, що стався 11 травня. Виявлено вибоїну в асфальті перед входом у приміщення автостанції, а також вибоїни в цементному сміттєвому баку, розташованому за кілька метрів на північ від центру зайнятості на вул. Леніна, 51. За оцінкою, пошкодження сміттєвого баку виникли від осколків снаряду, який влучив в асфальт. Також зафіксовані свіжі пошкодження від осколків на північній і східній стінах центру зайнятості. З північного боку автостанції виявлено невеликі щербини на двох вікнах, що виходять на південь, на першому поверсі кафе на вул. Леніна, 55. За оцінкою, вони утворилися внаслідок влучання снаряду з гармати БМП-2 (30 мм). Біля пошкодженого сміттєвого баку спостерігачі бачили кілька шматків пластику чорного кольору і скловолокно, за оцінкою, ймовірно від транспортного засобу. Місцеві жителі повідомили, що осколки від снаряду також пошкодили транспортний засіб, який під час інциденту прямував на південь по вулиці Леніна.
11 травня у вищевказаному навчальному закладі через дорогу від автостанції, в присутності члена збройних формувань, команда Місії побачила 4 розбитих вікна і свіжі пошкодження від осколків на дверях із західного боку будівлі, а також розбите вікно, що виходить на південь. За оцінкою, ці пошкодження утворилися в результаті влучання осколків 30-мм снаряду. Двоє співробітниць інтернату (40–50 років) повідомили, що того дня близько опівдня вони чули звуки вибухів поблизу і бачили стовпи диму зі сторони автостанції. Також, за їхніми словами, під час обстрілу в будівлі навчального закладу нікого не було.

Повідомлення про жертву серед цивільного населення у Докучаєвську:

11 травня в лікарні в Докучаєвську, в присутності членів збройних формувань, спостерігачі бачили 52-річну жінку з перев'язаною лівою рукою і зап'ястям. Жінка повідомила, що отримала поранення від попадання осколків під час вищезгаданого обстрілу. Постраждала розповіла, що близько 11:30 11 травня вони з сестрою йшли по вулиці Леніна біля автостанції в Докучаєвську, коли почули звуки вибухів, що доносились з-за станції, після чого вони сховалися біля центру зайнятості.

Повідомлення про пошкодження будинку в житловому районін. п. Саханка (непідконтрольний урядові, 24 км на північний схід від Маріуполя):

12 травня в двоповерховому будинку на вул. Октябрська, 2, зафіксовано сліди горіння (10–15 см завширшки і 2 см завглибшки) на південно-південно-західних зовнішніх сходах будинку. За оцінкою, пошкодження утворилися в результаті влучення трасуючого снаряда (12,7 мм), випущеного з південно-південного заходу. Власниця будинку повідомила, що пошкодження виникли ввечері 9 травня. Також виявлено щонайменше 3 кульові пробоїни в південно-південно-західній стіні будинку, які, за оцінкою, також виникли в результаті влучання трасуючого снаряда (12,7 мм). Однак власниця будинку (50¬59 років) сказала, що ці місця вогневого ураження виникли раніше.


15 травня
Повідомлення про жертву серед цивільного населення в н. п. Бетманове (кол. Красний Партизан, непідконтрольний урядові, 23 км на північний схід від Донецька):

Спостерігачі поговорили телефоном із жінкою (віком 57 років), яка повідомила, що 1 травня вона та її чоловік (віком 58 років) були вдома на вул. Червоній, 68а, у Бетмановому, коли о 13:15 почався обстріл. За словами співрозмовниці, коли вона та її чоловік побігли до укриття, у гараж влучив снаряд, але автомобіль, що стояв на подвір’ї, закрив їх та поглинув більшу частину вибухової хвилі. Жінка також повідомила, що вона дістала глибоке осколкове поранення над правим стегном, а чоловік отримав поранення внаслідок потрапляння металевих фрагментів у праву задню частину шиї. За словами постраждалої, вона та її чоловік перебували протягом двох днів на лікуванні в лікарні № 2 у Горлівці. Раніше того ж дня в Горлівці спостерігачі поговорили телефоном з медпрацівниками лікарні, які повідомили, що 1 травня до них доправили чоловіка і жінку. Вони дали подібний опис отриманих подружжям поранень і сказали, що після дводенного лікування подружжя виписали з лікарні.

Повідомлення про пошкодження цивільних об'єктів в результаті вогню зі стрілецької зброї та автоматичного гранатомета в н. п. Золоте-4/Родіна (підконтрольний урядові, 60 км на північний захід від Луганська):

У двоповерховому цегляному будинку № 6 на вулиці Островського виявлено три свіжі вибоїни (2–3 см завглибшки та діаметром 10–15 см) на стіні та дверях, а також пробоїну у склі вікна на першому поверсі — усі зі східної сторони. За оцінкою, пошкодження виникли від вогню зі стрілецької зброї. Також виявлено декілька невеликих подряпин на поверхні північної стіни. Троє мешканців (дві жінки віком 50 та 65 років та один чоловік 45 років) повідомили, що пошкодження утворилися пізно ввечері 4 травня і що одна з жінок була вдома на той момент.

У двоповерховому цегляному будинку № 7/2 на вулиці Островського виявлено три свіжі отвори від куль (діаметром 10 мм) на південній стіні та дверях, а також пробоїну у склі вікна на другому поверсі, що виходило на південь. За оцінкою, усі пошкодження виникли від влучання 5,45-мм куль, випущених з південно-східного напрямку. Члени патруля Місії бачили 5,45-мм кулю, що застрягла всередині рами подвійного захищеного ізоляцією вікна, та ще одну таку саму 5,45-мм кулю всередині дверної рами. Спостерігачі поспілкувалися з двома власниками будинку (жінками віком 25 і 50 років), одна з яких розповіла, що пошкодження утворилися пізно ввечері 3 травня, коли вони разом з дворічною дитиною були в будинку в момент обстрілу.

Зафіксовано свіжу пробоїну від кулі (діаметром 20 мм) у вікні, що виходить на схід, на першому поверсі двоповерхового цегляного будинку на вул. Островського, 7/1. За оцінкою, вона утворився від вогню зі стрілецької зброї, що вівся з південно-східного напрямку. Власниця будинку (жінка 30 років) повідомила, що вона була всередині свого помешкання, коли пізно ввечері 3 травня були нанесені пошкодження.
На вул. Островського, 5/2, зафіксовано дві свіжі пробоїни (діаметром 10 мм) від куль на південній бетонній стіні сараю, розташованого за 20 метрів на захід від будинку. За оцінкою, вони утворилися від вогню зі стрілецької зброї або великокаліберного кулемету, що вівся з західно-південного заходу (ймовірно в результаті рикошету). Спостерігачі також бачили невелику подряпину на поверхні тієї ж стіни (5–7 см завдовжки), що, за оцінкою, виникли в результаті вогню з автоматичного гранатомету. Приблизно за 20 метрів на схід від сараю на північній стороні металевих воріт будинку на вул. Островського, 4/1, команда СММ бачила багато пробоїн (діаметром більше 2 мм, приблизно половина з яких виникли нещодавно, за оцінкою, від різного озброєння). Власник будинку (чоловік 40 років) повідомив, що він був вдома, коли пізно ввечері 3 та вночі 4 травня виникли пошкодження. Вулиця Островського розташована орієнтовно за 300 метрів на північ від лінії зіткнення. При цьому, команді СММ відомо, що позиції Збройних сил України розташовані за 300–400 метрів на південний схід та південний захід від цієї вулиці.


16 травня
Пошкодження, спричинені вогнем з легкого озброєння та обстрілами в житлових районах н. п. Гранітне (підконтрольний урядові, 60 км на південь від Донецька), н. п. Козацьке (непідконтрольний урядові, 86 км на південь від Донецька) і н. п. Саханка (непідконтрольний урядові, 97 км на південь від Донецька):

У Гранітному на вул. Богдана Хмельницького, 33, виявлено пробоїну у вікні зі східного боку будівлі школи. За оцінкою, пробоїна утворилася від влучення кулі, випущеної зі східного напрямку. Жінка (50–60 років), яка представилася директоркою школи, розповіла, що школа потрапила під обстріл зі стрілецької зброї 13 травня приблизно о 14:00, але на той час жодного учня в школі не було.

У Козацькому на вул. Миру, 61, на церкві були зруйновані частина даху із південного заходу і металеві опорні балки. Також зафіксовані свіжі осколкові пошкодження на зовнішніх стінах будівлі із південно-західного боку, на газопроводі приблизно за 10 метрів на північний захід від будівлі, на кількох деревах в радіусі 25 метрів, а також на цегляному паркані, розташованому приблизно за 15 метрів на північ від церкви. Всередині будівлі були осколкові пошкодження на південно-західній частині стелі. За оцінкою, пошкодження виникли внаслідок попадання артилерійського снаряда калібром не менше 122 мм, але напрямок пострілу визначити не вдалося. Чоловік (40–50 років) повідомив, що 15 травня, близько 04:00, він чув два вибухи поблизу церкви, коли він був у своєму будинку, розташованому в тому самому мікрорайоні.

У Саханці на вул. Вартазарової, 1, виявлено свіжі осколкові пошкодження на зовнішній стіні із західного боку шкільної їдальні, розташованої приблизно за 30 метрів на південний захід від головної будівлі школи, а також на її даху із західного боку. Також виявлено свіжу пробоїну в зовнішній стіні із західного боку і 5 розбитих вікон із західного і південного боку. За оцінкою, пошкодження були спричинені протитанковою керованою ракетою, випущеною із західного напрямку. Чотири жителя Саханки (чоловік і три жінки, усі віком 30–40 років) повідомили, що інцидент стався 16 травня близько 11:45, і додали, що учні перебували в головній будівлі школи.


17 травня
Пошкодження, спричинені обстрілом у житлових районах н. п. Миколаївка (підконтрольний урядові, 40 км на південь від Донецька): 
Зафіксовано свіжу вирву на подвір’ї одноповерхового будинку на вул. Шияна, 17. За оцінкою СММ, вона утворилася від розриву протитанкової керованої ракети, випущеної з північного напрямку. Також виявлено 4 розбиті вікна з південного та західного боків будинку (за оцінкою, вони розбилися від вибухової хвилі), тріщини зі східного боку бетонної основи дерев’яного паркана, розташованого за 50 метрів на захід від будинку, а також розколену навпіл планку паркана біля сусіднього будинку. Власниця будинку розповіла, що вона чула вибух 16 травня близько 12:30.


18 травня
Пошкодження внаслідок обстрілів в житлових районах Луганська, Світлодарська та н. п. Саханка (непідконтрольний урядові, 24 км на північний схід від Маріуполя):

Виявлено пробоїну (10–15 см завширшки) в стелі двоповерхового сараю, розташованого за 10 метрів на захід від будинку № 26 на вулиці Вишневій в Луганську, і ще одну пробоїну (40–50 см) у західній стіні сараю на рівні першого поверху. За оцінкою команди СММ, у сарай влучив снаряд, випущений зі східного напрямку.

На території школи № 11, розташованої на бульв. Молодіжному, 66а, в Світлодарську виявлено 1 вирву (55 см завглибшки) за 15 метрів на захід від будівлі школи, а також сліди від осколків на дереві за 9 метрів на північний захід від вирви.

Зафіксовано 7 свіжих місць вогневого ураження в Саханці. Виявлено 2 свіжі вирви на вул. Конституції, 14, одна з них знаходилася на присадибній ділянці за 15 метрів на південь від одноквартирного будинку, а друга — за 15 метрів на південний схід від цього будинку. Приблизно за 10 метрів на північ від другої вирви спостерігачі бачили фрагменти осколків, що застрягли в дерев'яній стіні розташованого неподалік сараю. За оцінкою, пошкодження утворилися внаслідок розриву 82-мм мінометної міни. Приблизно за 10 метрів на захід від будинку № 18 на вулиці Конституції зафіксовано вигнутий стовп опори паркану і декілька пробоїн у ланцюгових ланках паркану. За оцінкою, пробоїни утворилася внаслідок розриву 82-мм мінометної міни, випущеної з південно-західного напрямку. Виявлено ще одну свіжу вирву на присадибній ділянці приблизно за 5 метрів на захід від будинку і 2 вибиті західні вікна. За оцінкою, вирва утворилася в результаті розриву 82-мм мінометної міни. Зафіксовано ще 2 свіжих місця вогневого ураження на північ від цього будинку, при цьому одне з них знаходилося на дорозі, а друге — в частині сільськогосподарського обладнання. За оцінкою, перше місце вогневого ураження утворилося внаслідок розриву 82-мм мінометної міни, випущеної з невстановленого напрямку, а друге — внаслідок розриву 122-мм артилерійського снаряда, випущеного з південно-західного напрямку. Спостерігачі також відзначили, що нижня частина північно-західного кута будинку № 20 на вулиці Конституції була зруйнована, а поруч були розкидані фрагменти цегли і цегляної кладки, а також була зруйнована нижня частина розташованої неподалік дверної рами. За оцінкою, пошкодження утворилися внаслідок розриву 82-мм мінометної міни, випущеної з південно-західного напрямку. Команда СММ поговорила з 7 жителями цього населеного пункту, які повідомили, що обстріл стався 17 травня, в період між 09:30 та 11:00, і що пошкоджені були лише об’єкти приватної власності.


20 травня
Повідомлення про пошкодження цивільних об’єктів у житлових районах н. п. Пікузи (кол. Комінтернове, непідконтрольний урядові, 23 км на північний схід від Маріуполя) та н. п. Кряківка (підконтрольний урядові, 38 км на північний захід від Луганська):

У Пікузах на вул. Ахматової, 34, виявлено свіжу пробоїну в західній зовнішній цегляній стіні житлового будинку. За оцінкою СММ, пошкодження виникли внаслідок влучання снаряда зенітної установки (ЗУ-23), випущеного з західного напрямку. Власник будинку (чоловік віком від 30 до 40 років) повідомив, що вогонь із легкого озброєння вівся 18 травня, десь о 14:30, коли він був вдома.

У Кряківці на вул. Набережній, 73, виявлено пробоїну, навколо якої були тріщини в склі південного вікна житлового будинку (за оцінкою, нещодавні пошкодження). Власниця будинку (віком від 60 до 70 років) повідомила, що 18 травня, десь о 22:00, вона була вдома разом із матір’ю, коли почула над головою свистячий звук, а затим дзвін скла, що розбивається.

СММ продовжила здійснювати моніторинг ситуації, у якій опинилося цивільне населення, що проживає вздовж лінії зіткнення. 18 травня на автошляху М03 між КПВВ у н. п. Майорськ (підконтрольний урядові, 45 км на північний схід від Донецька) і блокпостом у Горлівці група з приблизно 50–80 жінок завадила патрулю Місії проїхати, стоячи на дорозі. Вони хвилювалися за свою безпеку, оскільки вони застрягли між КПВВ і блокпостом через відсутність громадського автобуса, який мав приїхати з Горлівки. Приблизно 10 хвилин потому жінки дозволили патрулю Місії проїхати далі. Перебуваючи за 1,1 км на південний схід від КПВВ у Майорську, спостерігачі чули вибух невизначеного походження і вогонь зі стрілецької зброї за 1–2 км на північний схід і південний схід


21 травня
Повідомлення про пошкодження внаслідок нещодавнього обстрілу в житловому районі н. п. Авдіївка (підконтрольний урядові, 17 км на північ від Донецька).
На вул. Весняній, 4, виявлено свіжу вирву в м’якому ґрунті за 6 м на південь від одноповерхового будинку. За оцінкою СММ, вирва утворилася внаслідок розриву мінометної міни калібру 82 мм, випущеної зі східно-південного сходу. Власниця будинку розповіла, що вранці 20 травня, приблизно о 05:00, вона почула гучний звук і побачила вищезазначену вирву на вулиці.

 

22 травня
Повідомлення про нещодавні пошкодження центру допомоги на ділянці розведення в районі н. п. Станиця Луганська (підконтрольний урядові, 16 км на північний схід від Луганська).
На ділянці розведення, на автостоянці на південь від мосту в Станиці Луганській, член збройних формувань (чоловік віком 30 років) підійшов до членів патруля Місії і попросив, щоб вони оглянули осколкові пошкодження мобільного центру «соціальної допомоги і адміністративних послуг», розташованого на відстані 85 м на південний захід від найближчого блокпоста збройних формувань і приблизно за 300 м на південний захід від мосту. Зафіксовано свіжу пробоїну у вініловій стелі в північно-східній частині даху центру, ще одну свіжу пробоїну всередині центру в західній стіні (обшивка поверх металевого профнастилу), а також металевий фрагмент, що застряг між обшивкою і зовнішнім металевим листом у західній стіні. На зовнішній металевій стіні конструкції також було видно вм’ятину приблизно 3 см завширшки. За оцінкою СММ, пошкодження були спричинені осколком від мінометної міни або гранати, випущеної з північного сходу, який пробив північно-східну частину даху і західну стіну. Працівниця мобільного центру (35 років) повідомила, що коли вранці вона прийшла до центра, то побачила пробоїну в північно-східній частині даху і осколок, що застряг у західній стіні конструкції.


23 травня
Повідомлення про жертви серед цивільного населення в Троїцькому, Сватовому, Мар’їнці, Крутій Балці і Зайцевому:

Медпрацівники лікарні в н. п. Лисичанськ (підконтрольний урядові, 75 км на північний захід від Луганська) повідомили СММ, що рано-вранці 18 травня до них доправили 36-річну жінку з серйозними пораненнями черевної порожнини та легень та сильною втратою крові в результаті прямого влучання осколків. За їхніми словами, вона була жителькою н. п. Троїцьке (підконтрольний урядові, 69 км на захід від Луганська). Медперсонал повідомив, що жінка була при тямі, але дихала за допомогою апарата штучної вентиляції легень, і додали, що також до лікарні доправили 18-річного сина жінки з нетяжкими пораненнями. У Троїцькому 3 місцевих жителя повідомили, що приблизно опівночі 17 травня під час обстрілу на вул. Кузнечній, 15, загинули чоловік та молодший син (13 років) пораненої жінки, коли жінка та її старшин син дістали поранення.

22 травня в районній лікарні в н. п. Сватове (підконтрольний урядові, 125 км на північний захід від Луганська) спостерігачі бачили 19-річного чоловіка, в якого були забинтовані кисті рук та верхня частина голови. Заступник головного лікаря повідомив СММ, що 20 травня до лікарні доправили цього чоловіка та його батька (45 років), які отримали медичну допомогу у зв’язку з опіками шкіри та осколковими пораненнями. Начальник поліції у Сватовому повідомив Місії, що обидва чоловіка дістали поранення 20 травня в результаті неправильного поводження з невибухлим боєприпасом, який вони знайшли та підібрали в 2017 році в полі поблизу Сватового.

23 травня медичний персонал моргу в лікарні в н. п. Красногорівка (підконтрольний урядові, 21 км на захід від Донецька) повідомив СММ, що 21 травня в н. п. Мар’їнка (підконтрольний урядові, 23 км на південний захід від Донецька) від вогнепальної рани помер 36-річний чоловік. Медпрацівники також додали, що ймовірно куля вибухнула всередині тіла чоловіка, оскільки під час розтину було знайдено фрагменти кулі. Чоловік, який представився братом загиблого, повідомив, що він зі своїм зятем десь о 16:15 21 травня знайшов брата з великою раною на правому передпліччі, який лежав на землі на подвір'ї свого будинку в Мар’їнці на вул. Прокоф’єва, 249, приблизно за 2,5 км на захід від лінії зіткнення

У нейрохірургічному відділенні лікарні ім. Калініна в Донецьку спостерігачі бачили двох чоловіків (30–40 років), яким робили внутрішньовенні інфузії. Двоє чоловіків повідомили, що вони були журналістами з Російської Федерації та 17 травня вони були на позиціях збройних формувань поблизу н. п. Крута Балка (непідконтрольний урядові, 16 км на північ від Донецька). Вони додали, що близько 15:00 у районі почався обстріл, що тривав до 23:00, коли вони дістали поранення від снаряда. Лікар, що займався їх лікуванням, повідомив, що обох чоловіків госпіталізували 18 травня і їм надають медичну допомогу в зв'язку з баротравмою та струсом мозку в результаті вибухової хвилі.

20 травня в міському моргу в Горлівці спостерігачі бачили тіло жінки (43 років) з великою раною на верхній частині правої ноги та тіло чоловіка (46 років) з великою відкритою раною і з переломом правої гомілки. 21 травня медпрацівники лікарні № 2 у Горлівці повідомили СММ, що ці чоловік і жінка померли від осколкових поранень 19 травня. 23 травня чоловік, який представився сином загиблої жінки, повідомив спостерігачам, що 19 травня, коли почався обстріл, вищезгадані жінка і чоловік перебували на присадибній ділянці на вул. Полєтаєва, 127, у непідконтрольній урядові частині н. п. Зайцеве (50 км на північний схід від Донецька). За його словами, чоловік помер на місці, а його мати померла пізніше в лікарні в Горлівці.

19 травня співробітник лікарні № 2 у Горлівці повідомив СММ, що від проникаючих поранень від фрагментів снаряду померла 86-річна жінка, яка, за його словами, проживала на вул. Молокова, 21, у Горлівці, після того як 18 травня її госпіталізували. 23 травня на вул. Молокова, 21, спостерігачі бачили пошкодження на будинку, які вони оцінили як спричинені або артилерійським снарядом, або мінометною міною, випущеною з північно-західного напрямку. Сусід з будинку на вул. Молокова, 26, повідомив, що обстріл району стався 18 травня приблизно о 18:30

Повідомлення про зруйнований міст та поранення цивільних осіб на південній околиці н. п. Іванівка (непідконтрольний урядові, 46 км на південний схід від Луганська). Члени патруля Місії бачили, що автошлях H21 між Іванівкою та н. п. Хрустальний (кол. Красний Луч, непідконтрольний урядові, 56 км на південний захід від Луганська) був перекритий автомобілем поліції та мішками з піском, і дісталися моста пішки. Спостерігачі бачили, що міст обвалився і біля нього перебувало близько 20 озброєних членів збройних формувань, деякі з них прибирали уламки зі зруйнованого мосту. Жінка повідомила СММ, що її зять та онук (приблизно 45 та 20 років відповідно) дістали поранення після того, як їх автомобіль впав зі зруйнованого мосту. Спостерігачі розмовляли з трьома місцевими жителями (двома жінками та чоловіком, 35–80 років), які повідомили, що чули гучні звуки, які, на їхню думку, ймовірно були від вибуху та обвалу мосту. Співрозмовники сказали, що бригада швидкої допомоги з н. п. Антрацит (непідконтрольний урядові, 55 км на південний захід від Луганська) надала медичну допомогу двом травмованим чоловікам і того ж дня їх відпустили додому.

Повідомлення про обстріл поблизу житлового району неподалік від н. п. Талаківка (підконтрольний урядові, 17 км на північний схід від Маріуполя) ввечері 22 травня. Зафіксувано 9 місць вогневого ураження, які, за оцінкою СММ, утворилися в результаті обстрілу на східній околиці населеного пункту біля заводу з очищення соняшникової олії, де наразі розміщено логістичний підрозділ Збройних сил України та який знаходиться на відстані 600 метрів на схід від найближчого житлового будинку. На території об'єкту виявлено 13 свіжих вирв на відстані 5–100 метрів одна від одної, які, за оцінкою СММ, виникли внаслідок розривів артилерійських снарядів калібру 122 мм та/або 152 мм, випущених зі східного напрямку. Зафіксовано свіжу пробоїну (діаметром 1,5 м) на південному краю даху будівлі сховища заводу з південно-західного боку об'єкта. Спостерігачі бачили, що в результаті розриву снаряда в будівлі рухнула одна з бетонних опор стелі і всі вікна було вибито. Також виявлено свіже місце ураження на південно-східному боці даху одноповерхового приміщення, розташованого на південно-східному боці об'єкта і пошкодження 4 військових транспортних засобів, що стояли на території об'єкта (дві військові вантажівки і дві невідомого типу). Офіцер Збройних сил України повідомив СММ, що обстріл стався в цьому районі ввечері 22 травня.

22 травня в полі приблизно за 2 км на схід від н. п. Романівка (підконтрольний урядові, 41 км на північ від Донецька) безпілотний літальний міні-апарат (БПЛА) СММ зафіксував сліди, оцінені як ймовірно від самохідних гаубиць (вірогідно дві одиниці, невстановленого типу), а також уламки на землі, що свідчили про те, що звідси раніше вівся вогонь ймовірно у напрямку Горлівки, як видно зі слідів на землі. У цьому ж місці міні-БПЛА СММ виявив 11 місць вогневого ураження, за оцінкою, спричинених розривом артилерійських снарядів (122 мм), випущених з південно-східного напрямку, з напрямку н. п. Широка Балка (непідконтрольний урядові, 34 км на північний схід від Донецька).
Приблизно за 2,6 км на схід від Романівки міні-БПЛА СММ також зафіксував сліди, оцінені як ймовірно від самохідних гаубиць (вірогідно дві одиниці, невстановленого типу), а також уламки на землі, що свідчили про те, що звідси раніше вівся вогонь. Орієнтовно за 2 км на південний захід від цього місця міні-БПЛА СММ виявив 3 місця вогневого ураження. За оцінкою, вони були спричинені розривом артилерійських снарядів (122 мм).


24 травня
Місія уточнювала повідомлення про жертви серед цивільного населення в Зайцевому:

23 травня жінка розповіла команді СММ, що 22 квітня від осколкових поранень загинув її 63 річний чоловік під час обстрілу на вулиці Рибалка в н. п. Зайцеве (50 км на північний схід від Донецька). 23 квітня медперсонал моргу в Горлівці повідомив, що тіло загиблого досі перебуває в морзі.

23 травня жінка розповіла команді СММ телефоном, що 20 травня її 76 річний чоловік отримав осколкові поранення, коли в їхній будинок, розташований в непідконтрольній урядові частині Зайцевого, влучив снаряд, який розірвався. Вона також додала, що наразі він лежить у стаціонарному відділенні лікарні № 2 в Горлівці. 20 травня медпрацівники лікарні № 2 в Горлівці повідомили СММ, що того ж дня до них доправили чоловіка. Спостерігачам не вдалося поспілкуватися з постраждалим особисто. Відвідати будинок постраждалого в Зайцевому було також неможливо з міркувань безпеки.


25 травня
Повідомлення про жертви серед цивільного населення у Дебальцевому
, а саме про інцидент, під час якого загинув хлопець і поранення отримали два хлопці і дівчинка, внаслідок вибуху, що стався в автобусі у другій половині дня 22 травня. Біля будинку на вулиці Менжинського, де проживав загиблий хлопець (14 років), спостерігачі бачили труну з тілом хлопця. На вулиці Курчатова члени патруля Місії розмовляли з бабусею (віком 50–59 років) одного з поранених хлопців. Вона розповіла, що її онук (15 років) отримав важке поранення ліктя та поранення стегна. Його було доправлено до лікарні в н. п. Єнакієве (непідконтрольний урядові, 41 км на північний схід від Донецька). Жінка додала, що її онук розповів їй про те, що хтось в автобусі грався з якимось предметом, коли стався вибух. На просп. 50 років Жовтня, 50, спостерігачі розмовляли з чоловіком (віком 60–69 років), який був у тому автобусі. Він повідомив про те, що сидів поряд із водієм автобуса, у той час як хлопці і дівчина сиділи в задній частині автобуса. За його словами, автобус їхав своїм маршрутом вулицею Курчатова до мікрорайону Другий майданчик у північно-східній частині Дебальцевого, коли він почув вибух позаду і побачив багато диму, після чого водій відчинив двері і сказав всім зійти з автобуса. На вулиці Бабушкіна члени патруля Місії розмовляли з бабусею другого пораненого хлопця. Вона розповіла, що її онук перебуває в лікарні в Єнакієвому і його стан стабільний.


27 травня
Повідомлення про жертву серед цивільного населення в Жованці:

26 травня у відділенні інтенсивної терапії лікарні в Бахмуті спостерігачі поговорили з 60-річною жінкою, яка розповіла, що з її черевної порожнини витягли фрагмент осколка. За її словами, 21 травня, близько 19:30, вона виходила зі свого будинку № 32/2 на вул. Журавського у підконтрольному урядові мікрорайоні Жованці, розташованому в н. п. Зайцеве (50 км на північний схід від Донецька), коли вона почула вибух і побачила кров в області черевної порожнини. Постраждала повідомила, що потім її доставили на військовій машині швидкої допомоги до лікарні у Бахмуті. 25 травня, перебуваючи на КПВВ у Майорську, команда СММ поговорила з жінкою (у віці від 50 до 59 років), яка повідомила, що вона є жителькою Жованки і знає постраждалу жінку. За її словами, обстріл поблизу вул. Журавського, 32/2 стався 21 травня, близько 19:

Повідомлення про свіжі пошкодження двох лікарень внаслідок обстрілу у н. п. Торецьк (підконтрольний урядові, 43 км на північ від Донецька):

Команда Місії відмітила, що всі вікна на східній стороні будівлі міського протитуберкульозного диспансеру, розташованого на вул. Гайдара, 25, на рівні всіх трьох поверхів були вибиті. Шестеро пацієнтів (чоловіки, у віці від 40 до 50 років) повідомили, що вони перебували в диспансері, коли 25 травня, близько 04:45 ранку, стався обстріл.
Приблизно за 200 м на захід від протитуберкульозного диспансеру зафіксовано вибиті вікна, загалом приблизно 20, на рівні всіх трьох поверхів з південного боку будівлі, пошкодження південної сторони даху, а також вм’ятини і пробоїни на зовнішній південній стіні будівлі міського психоневрологічного диспансеру. Біля входу, приблизно за 4 м на південь від будівлі диспансеру виявлено місце вогневого ураження воно було 2 м завширшки. За спостереженнями СММ, військовослужбовці Збройних сил України займали частину будівлі диспансеру, у тому числі і до обстрілу.
На основі даних повітряного спостереження з безпілотного літального апарату (БПЛА) СММ дальнього радіуса дії станом на 26 травня було виявлено місце вогневого ураження на східному скаті даху психоневрологічного диспансеру. За оцінкою СММ, пошкодження утворилися внаслідок влучення 122-мм артилерійського снаряда. Також були помітні пошкодження на південній стіні будівлі і вікнах, а навколо на землі були розкидані уламки. На основі даних повітряного спостереження також було зафіксовано місце вогневого ураження за 100 м на схід від диспансеру. За оцінкою СММ, воно утворилося внаслідок влучення 122-мм артилерійського снаряда, випущеного з південно-східного напрямку.
Команда СММ бачила пробоїну на верхній частині зовнішньої східної стіни багатоквартирного будинку № 14 на вул. Римського-Корсакова. Спостерігачі відзначили, що пробоїна була приблизно 650 см у діаметрі на рівні третього поверху між двома вікнами. У квартирі № 22 на третьому поверсі була зафіксована пробоїна у стелі приблизно 30 см у діаметрі і ще одна пробоїна на підлозі орієнтовно 20 см у діаметрі. Троє жителів будинку (жінки, у віці від 35 до 69 років) повідомили, що пошкодження утворилися внаслідок обстрілу, що стався близько опівночі 26 травня.

25 травня в н. п. Богданівка (підконтрольний урядові, 41 км на південний захід від Донецька) команда СММ зафіксувала 3 місця вогневого ураження. Перше місце вогневого ураження знаходилося на вул. Леніна, 1, де спостерігачі зафіксували щонайменше 25 свіжих пробоїн (від 4 до 20 см завширшки) на південній бетонній стіні на присадибній ділянці, на східній стіні сараю, а також вибите вікно. За оцінкою СММ, всі пошкодження утворилися від осколків. Члени патруля Місії бачили вирву, що знаходилася орієнтовно за 10 м на південний схід від південної стіни сараю. За оцінкою СММ, вирва утворилася внаслідок розриву 122-мм артилерійського снаряда, випущеного з північно-східного напрямку. Жителька (у віці від 80 до 89 років) з ознаками шокового стану повідомила, що обстріл стався 24 травня, близько 21:30, коли вона перебувала вдома.
На подвір’ї будинку № 52 на вул. Леніна виявлено свіжу вирву приблизно за 2 м на схід від будинку. Зафіксовано 15 пробоїн до 7 см у діаметрі на північній та південній сторонах машини швидкої допомоги, що стояла приблизно за 4 м на схід від будинку. Вікно з боку водія було повністю зруйноване. За оцінкою СММ, пошкодження утворилися внаслідок розриву 122-мм артилерійського снаряда, випущеного з північно-східного напрямку.
На подвір’ї будинку № 56 на вул. Леніна виявлено свіжу вирву приблизно за 15 м на південь від будинку. Спостерігачі визначили, що пошкодження утворилися внаслідок розриву артилерійського снаряда (122 мм або 152 мм), випущеного з північно-східного напрямку.
26 травня військовослужбовець Збройних сил України на КППВ у Майорську показав команді СММ пробоїну в одній із кабінок, які використовуються для перевірки паспортів цивільних осіб, котрі перетинають лінію зіткнення. Члени патруля Місії бачили як вхідний, так і вихідний отвір від кулі та визначили, що пробоїна утворилася внаслідок вогню зі стрілецької зброї з південного напрямку.

 

28 травня
Повідомлення про жертви серед цивільного населення у н. п. Мирноград (кол. Димитров, підконтрольний урядові, 52 км на північний захід від Донецька):

Команда СММ бачила 55-річного чоловіка у нього були дві пов’язки та декілька невеликих поранень верхньої частини його тулуба. За його словами, він отримав поранення в результаті вибуху, що стався 22 травня його дачі, розташованій на вул. Південній, 10/16, у Мирнограді, а також призвів за загибелі його 55-річної дружини. Чоловік повідомив, що 22 травня він і його дружина працювали на присадибній ділянці на своїй дачі, коли вона знайшла на землі те, що він описав як невеликий зелено-синій згорток. Він додав, що після того як він порадив дружині викинути цей предмет, він почув гучний вибух і ударна хвиля відкинула його на землю в зворотній бік на 3–4 м. Потім він побачив і почув, що його дружина голосно стогнала та побачив, що в неї кровотеча. За словами чоловіка, їх обох доправили до Мирноградської центральної лікарні, де його дружина померла 23 травня. За словами медичного персоналу лікарні, 22 травня до лікарні доправили чоловіка з невеликими пораненнями кінцівок і жінка у несвідомому стані з осколковими пораненнями різних частин тіла. Медики додали, що 23 травня вона померла у лікарні.

28 травня у травматологічній лікарні н. п. Торецьк (кол. Дзержинськ, 43 км на північ від Донецька) спостерігачі бачили 70-річного чоловіка з невеликими пов'язками, накладеними поверх ран на верхній частині тулуба, ногах і голові, а також із великою пов'язкою на правій руці від кисті до ліктя. Чоловік розповів, що проживає у будинку №28 на вулиці Полтавській у мікрорайоні Чігарі н. п. Південне (підконтрольний урядові, 40 км на північний схід від Донецька). За його словами, він лагодив лінії електропередачі за 10–15 м від свого будинку, і в той момент, коли він зміщував гілки дерева, стався вибух. Медичний персонал повідомив, що 27 травня до них доправили 70-річного чоловіка з пораненнями верхньої частини тулуба, ніг, рук і голови, отриманими внаслідок спрацювання «міни-пастки». Водночас вони відзначили, що подібні поранення могли бути спричинені в результаті спрацювання міни або невибухлого снаряда. Співробітники офісу громадської організації повідомили, що 27 травня чоловік (приблизно 70 років) отримав поранення в результаті вибуху.

26 травня медичний персонал дитячої лікарні в Горлівці повідомив команді Місії, що ввечері 25 травня до них доправили двоє хлопчиків. За словами медиків, 11-річний хлопчик отримав осколкові поранення в області середнього відділу спини, попереку та лівої ноги, а інший хлопчик (10 років) отримав осколкові поранення щелепи і його виписали з лікарні того ж дня. 28 травня спостерігачі розмовляли з двома сусідами (чоловіком 50–60 років і жінкою 60–70 років) хлопчиків, що проживають на вулиці Павліка Морозова в Микитівському районі Горлівки. За словами співрозмовників, хлопчики отримали поранення 25 травня в покинутому парку в кінці вулиці, коли, граючись, знайшли гранату. Сусіди повідомили, що вони бачили лише наслідки інциденту. Жінка додала, що пізніше вона бачила 10-річного хлопчика з пов’язками на голові та приблизно 6 пов'язками на обох руках.

Пошкодження внаслідок обстрілу у н. п. Докучаєвськ (непідконтрольний урядові, 30 км на південний захід від Донецька) член збройних формувань провів спостерігачів на вул. Дружби, 1, де вони побачили свіжу вирву на південь від воріт будинку. За оцінкою СММ, вирва утворилися від розриву мінометної міни калібру 82 мм, водночас напрямок вогню встановити не вдалося. Приблизно за 15 м на захід від воріт, на південній стороні вулиці Дружби, команда Місії зафіксувала ще одну свіжу вирву. За оцінкою спостерігачів, вирва утворилися в результаті розриву мінометної міни калібру 82 мм, випущеної з західного напрямку.
26 травня безпілотний літальний апарат (БПЛА) СММ дальнього радіуса дії зафіксував 3 свіжі вирви приблизно за 2 км на південь від н. п. Стила (непідконтрольний урядові, 34 км на південь від Донецька) на відстані 4,3 км від лінії зіткнення. За оцінкою, вирви утворилися внаслідок розривів 122-мм артилерійських снарядів, випущених із західно-південно-західного напрямку. На південно-західній околиці Докучаєвська на відстані 5 км від лінії зіткнення цей БПЛА виявив 3 свіжі вирви (одна з вирв — на присадибній ділянці житлового будинку), які, за оцінкою, утворилися внаслідок розривів мінометних мін.

 

29 травня
Повідомлення про жертву серед цивільного населення:

24 травня жінка повідомила СММ, що 11 травня її син (36 років) дістав осколкові поранення шиї та плеча внаслідок двох вибухів, що сталися біля подвір’я його будинку № 38 на вул. Артемівській у н. п. Зайцеве (62 км на північний схід від Донецька). Медперсонал лікарні у Горлівці телефоном повідомив СММ, що 11 травня з вул. Артемівської, 38 до них доправили 36-річного чоловіка з осколковими пораненнями шиї та плеча.

Повідомлення про пошкодження цивільних об’єктів внаслідок обстрілу у житловому районі н. п. Чермалик (підконтрольний уряду, 31 км на північний схід від Маріуполя):

У супроводі офіцера Збройних сил України при Спільному центрі контролю та координації (СЦКК) на вул. Гагаріна, 18 спостерігачі бачили 2 вибиті вікна і незначні осколкові подряпини на північній стіні одноповерхового будинку та свіжу вирву в асфальтному покритті за 8 м на північ від нього. За оцінкою СММ, усі пошкодження були спричинені влученням снаряда гармати (73 мм), випущеного зі східного напрямку. Мешканка будинку (40–50 років) розповіла спостерігачам, що в ніч з 28 на 29 травня вона разом із чоловіком перебувала вдома, коли їх розбудив звук биття скла і вони сховалися у підвалі.
На вул. Гагаріна, 20 виявлено свіжу вирву в м’якому ґрунті приблизно за 4,5 м на південний схід від господарської будівлі, на південно-східній стіні якої були незначні осколкові пошкодження, за оцінкою СММ, спричинені влученням снаряда гармати (73 мм), випущеного зі східного напрямку. Мешканці будинку на вул. Гагаріна, 21 (жінка 40–50 років і її син 20–30 років) повідомили, що рано вранці 29 травня вони перебували вдома, коли почули звуки обстрілу.

 

30 травня

Повідомлення про жертву серед цивільного населення у н. п. Гольмівський (непідконтрольний урядові, 49 км на північний схід від Донецька). 7 травня медперсонал лікарні № 2 у Горлівці повідомив СММ про те, що 6 травня до лікарні доправили 80-річного чоловіка з Гольмівського з осколковими пораненнями грудної клітки і що його виписали того ж дня. 30 травня невістка чоловіка та його сусідка окремо розповіли спостерігачам, що вдень 16 травня вони бачили чоловіка з осколковими пораненнями на присадибній ділянці його будинку № 2 на вулиці Загородній в Гольмівському. Сусідка додала, що вона бачила обстріл.

 

31 травня

Повідомлення про жертви серед цивільного населення:

30 травня у лікарні н. п. Торецьк (кол. Дзержинськ, підконтрольний урядові, 43 км на північ від Донецька) медпрацівники повідомили, що 28 травня до них доправили тіло 15-річної дівчини із н. п. Залізне (кол. Артемове, підконтрольний урядові, 42 км на північний схід від Донецька). Як повідомили медпрацівники, за результатами огляду тіла встановлено, що дівчина померла миттєво від отриманих 28 травня осколкових поранень. У Торецьку представник військово-цивільної адміністрації та заступник начальника поліції окремо розповіли команді СММ про те, що 28 травня 15-річна дівчина загинула внаслідок вибуху мінометної міни перед її будинком на вул. Мічуріна, 11, у Залізному.

Члени патруля Місії уточнювали інформацію, надану медичними працівниками лікарні № 2 в Горлівці, стосовно 53-річного чоловіка, якого 14 травня доправили до лікарні з осколковими пораненнями правої руки. 30 травня сестра постраждалого чоловіка по телефону повідомила команді СММ, що 13 травня її брат отримав осколкові поранення, коли перебував біля свого будинку на вул. Плотинній, 142, у н. п. Широка Балка (непідконтрольний урядові, 34 км на північний схід від Донецька).

Команда СММ уточнювала інформацію, одержану 17 травня від медпрацівника в Горлівці, про те, що 61-річний чоловік отримав осколкові поранення правої сторони тіла та нижньої частини поперекової області в результаті обстрілу, що стався вранці того ж дня. У той момент чоловік перебував на присадибній ділянці свого будинку на вул. Межлаука, 54, в Калінінському районі Горлівки. Дружина постраждалого та його сусід окремо повідомили спостерігачам, що чоловік отримав осколкові поранення в результаті обстрілу, коли вранці 17 травня перебував на присадибній ділянці свого будинку.

 Поділитися