MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Павла Гриба жорстоко побили інші російські в’язніРФ: стан здоров’я Павла Гриба погіршуєтьсяРФ: На Павла Гриба психологічно тиснутьРФ: У краснодарському СІЗО відмовляються приймати продукти для Павла ГрибаСтан здоров’я Павла Гриба дуже поганийРосійський суд залишив Павла Гриба під вартоюПавлу Грибу продовжили арештУкраїнський консул зустрівся з Павлом ГрибомСтан здоров’я Павла Гриба вкрай небезпечнийРФ: Павло Гриб не може купити ліки та продукти (ОНОВЛЕНО)РФ: під час етапування Павла Гриба зникли лікиРФ: Засідання у справі Павла Гриба перенесли через різке погіршення стану здоров’я підсудногоРФ: Суд відмовив Павлу Грибу в перенесенні засідання через погане самопочуттяРФ: Павлу Грибу у судовому засіданні викликали швидкуРФ: Павло Гриб розповів у суді про побиттяРФ: Павлу Грибу терміново необхідна складна операціяРФ: Павло Гриб у суді поскаржився на самопочуттяРФ: Суд відмовив професору Притулі в огляді Павла ГрибаРФ: У черговому засіданні у справі Павла Гриба виступив професор Василь ПритулаРФ: Обвинувачення запросило для Павла Гриба 6 років колонії

РФ: Колегія суддів повернули справу Павла Гриба на доопрацювання

23.07.2018   
ХПГ-інформ
Сьогодні у Північнокавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону розпочалося судове слухання у справі українця Павла Гриба. Після оголошення обвинувального акту він заявив, що не визнає обвинувачень.

Сьогодні, 23 липня, у Північнокавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (РФ) розпочалося судове слухання у справі українця Павла Гриба. Про це повідомляє «Громадське радіо».

На засіданні були присутні мати Павла Марія Гриб, український консул, а також українські та російські журналісти.

Прокурор читав обвинувальний акт шість хвилин. У ньому зазначено, що Павло Гриб діяв під тиском такого собі Стефана Капіноса, з яким познайомився у 2013 році. За версією обвинувачення Гриб схиляв російську школярку Тетяну Єршову (з якою познайомився 2017 року та спілкувався через Інтернет) виготовити вибухівку та підірвати її на шкільній лінійці. Дівчина нібито не любила «вчителів, учнів та усіх росіян». Грибу інкримінують статтю 205 кримінального кодексу РФ – «схиляння до теракту».

Після оголошення обвинувального акту Павло Гриб заявив, що не визнає обвинувачень.

«Я повністю незгоден з обвинуваченням. Оскільки під час ведення слідства були допущені критичні помилки, які не дозволяють обґрунтувати це обвинувачення для того, аби мати підстави для притягнення до відповідальності», – сказав Гриб.

Павло спілкується українською, його перекладають.

Його адвокат Марина Дубровіна додала, що під час слідства допущені серйозні порушення, які не дозволяють продовжувати суд.

Суддя Сергій Горелов, який головував у засіданні, звернув увагу на те, що в обвинуваченні вказана стара редакція статті 205 КК РФ, яка передбачає вісім років тюремного ув’язнення, але вже не діє. Прокурор заявив, що це помилка, а він має на увазі нову редакцію статті, за якою обвинувачуваному загрожує до 10 років колонії.

Марина Дубровіна заявила, що посилення покарання суперечить російській Конституції.

Колегія суддів повернула справу на доопрацювання прокурорам. Павло Гриб залишатиметься під вартою до 22 жовтня 2018 року.

Фото: Громадське радіо

Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня минулого року в Білорусі під час подорожі до міста Гомеля, де мав зустрітись із дівчиною, з якою познайомився в соціальних мережах. У вересні російська влада повідомила, що він перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодара. Павла звинувачують у тероризмі. Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця. Павло через інвалідність має постійно вживати спеціальні препарати.

Повідомлялося також, що під час етапування до Ростова-на-Дону Гриб був жорстоко побитий іншими російськими в’язнями, коли ті дізналися, за якою статтею його обвинувачують.

 Поділитися