MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

«Репортери без кордонів» закликають негайно звільнити Станіслава АсєєваБойовики шантажують Станіслава АсєєваЖурналіст Станіслав Асєєв (Васін) оголосив голодуванняСтаніслав Асєєв скаржиться на стан здоров’яУкраїнські та російські журналісти закликають звільнити Станіслава Асєєва«Репортери без кордонів» закликають визволити журналіста Станіслава АсєєваОб автобиографической прозе Станислава Асеева (Васина)#FreeAseev: Заява Виконавчої Ради Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубуСправу Асєєва включили до переліку 10 найтерміновіших випадків незаконних дій щодо журналістівУ «ДНР» Станіслава Асєєва засудили до 15 років ув’язненняСтаніслав Асєєв – цьогорічний лауреат премії «Вільна преса Східної Європи»Пыточная тюрьма «Изоляция» в ДонецкеСтаніслав Асєєв став лауреатом Шевченківської преміїЛауреаткою Національної правозахисної премії стала Людмила Гусейнова

Бойовики «ДНР» змусили Станіслава Асєєва зізнатися у «шпигунстві»

20.08.2018   
ХПГ-інформ
«Зізнання» Асєєва транслював пропагандистський телеканал «Росія 24». Не має жодних сумнівів, що «зізнання» Асєєва «вибивалися під тортурами», – вважає І. Геращенко.

Бойовики «ДНР» примусили українського журналіста Станіслава Асєєва (Васіна), якого незаконно утримують в окупованому Донецьку, зізнатися у «шпигунстві». Про це в п’ятницю, 17 серпня, повідомив колишній народний депутат Єгор Фірсов, – передає видання «Тиждень.ua».

«Сталося те, про що я неодноразово попереджав. Бойовики вибили у Стата зізнання в шпигунстві і співпраці з розвідкою. Йому присвятили цілу передачу на каналі „Росія 24“. Там є весь набір фейків і штампів та щоденники, і шпигунство, і участь в батальйоні, і київські куратори. Таке враження, що Стаса змусили визнаватися в усьому, що тільки можна собі уявити», – повідомив Фірсов.

Кадр з телепередачі каналу «Росія 24»

Він вважає, що на цьому окупанти не зупиняться.

«Будуть і прес-конференції та інші заходи, через які нас будуть переконувати, що Стас шпигун. Сподіваюся, що ніхто не сприйматиме цей фейк всерйоз, оскільки це очевидна, і як я писав раніше, спланована постановка», – наголосив Фірсов.

Віце-спікер Верховної Ради, представниця України на мінських переговорах Ірина Геращенко заявила на своїй сторінці у Facebook, що українська сторона на переговорах у Мінську щодо врегулювання конфлікту на Донбасі згадає про нібито «зізнання в шпигунстві» Станіслава Асєєва, – передає сайт «Радіо Свобода».

«Звичайно, у Мінську ми звернемо увагу росіян на дії їх підопічних з ОРДЛО, які катують журналіста. І вимагатимемо негайного допуску до Стаса координатора ОБСЄ Тоні Фріша. Стас є в усіх наших списках. Інше питання, що поки звільнення заручників заблоковане, і враження, що Кремль не збирається поки що нікого відпускати», – написала Геращенко.

За її словами, вона не має жодних сумнівів, що «зізнання» Асєєва «вибивалися під тортурами».

Нагадаємо, колишній депутат ВР України Єгор Фірсов повідомив, що інтернет-видання бойовиків почали публікувати окремі розділи «щоденника», який начебто належить Асєєву. «У цих текстах Стаса намагаються виставити розвідником, який виконував різні завдання за наказом українських силовиків», – написав Фірсов у Facebook. Він наголосив, що публікації бойовиків – фальшивка, і що особисто він має справжнього щоденника журналіста, і опублікував фотокопії цього щоденника.

Повідомлялося, що наприкінці червня Станіслав Асєєв оголосив голодування, протестуючи проти поганого з ним поводження. Проте, була інформація, що журналіста почали годувати примусово.

Також Асєєв скаржився на погіршення стану здоров’я. Є. Фірсов також повідомляв, що Асєєва шантажують, погрожуючи ув’язнити його матір, як спільницю: «Усе це для того, щоби він під камеру обмовив себе та підтвердив усе, що описане в „щоденнику“».


Коротко. Станіслав Асєєв зник 2 червня 2017 року на контрольованій бойовиками території. Свої публікації Асєєв підписував псевдонімом Васін і співпрацював з низкою українських ЗМІ, зокрема, проектом «Радіо Свобода» «Радио Донбасс.Реалии». Звільнити Асєєва закликала міжнародна організація «Репортери без кордонів». У лютому заяву солідарності з Асєєвим підписали голови Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко та Союзу журналістів Росії Володимир Соловйов. Про підтримку позиції колег також оголосили керівники Європейської Федерації журналістів.

 Поділитися