MENU

Подібні статті

Білорусь: Верховний суд ліквідував Білоруську асоціацію журналістівФальшиві довідки про тестування на ковід – винесено судовий вирокЗасуджені матимуть доступ до безоплатної вторинної допомоги У Росії чотирьох алуштинців засудили до тривалих строків ув’язненняУ Харківському СІЗО вбито засудженогоКрим: Чоловікові присудили адмінарешт за пост у соцмережі 2013 рокуДовічні вироки: Україна має повернути свободу несправедливо засудженим (ПРЕС-РЕЛІЗ)Публічна дискусія «Довічні вироки: Україна має повернути свободу несправедливо засудженим» (ПРЕС-АНОНС)Тренінг «Виконання рішень Європейського суду з прав людини»Крим: На суді у справі Єсипенка оголошено обвинувальний висновокЛесині суди – донька дисидента намагається побороти системуКрим: Розпочався суд над Владиславом Єсипенком«Я подумав, що місто захопили ДНР-івці, і я вже десь на підвалі» – у Торецьку правоохоронці катували представника ЛҐБТ-спільноти Гаага: за воєнні злочини засуджено двох сербських експосадовцівКомпроміс зі злом: звернення правозахисників щодо засудження Україною політики Китаю відносно уйгурівУ США дівчина виграла справу у Верховному суді проти своєї школиЗавіз до лісу та побив до смерті – поліцейського судитимуть за перевищення повноваженьСуд не скасував рішення СБУ щодо Олексія БоленковаСправи Майдану: Засуджено двох ексберкутівцівЗвернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо розв’язання проблеми невинно засуджених

В деле об угрозе смертной казни в ДНР Европейский суд применил срочные меры

14.09.2018
Ганна Овдієнко

Примерно неделю назад в офисе Харьковской правозащитной группы раздался звонок. Когда я взяла трубку, услышала женский голос. Наталья (имя заявительницы изменено в целях безопасности - прим.автора) обратилась с просьбой помочь ее мужу. До недавнего времени супруги жили в г. Донецк. Когда начался конфликт, из города они не выехали, но свою проукраинскую позицию проявляли открыто. За что и поплатились.

Не так давно в их дом пришли работники так называемого “Министерства государственной безопасности ДНР”. Они забрали мужа. С тех пор Наталья его не видела и лишь со слов членов незаконных вооруженных формирований знает, что муж находится в Донецком СИЗО. Его обвиняют в шпионаже в пользу Украины. В соответствии с так называемым “Уголовным кодексом ДНР” за это пресутпление мужу Натальи грозит смертная казнь. Сама Наталья была вынуждена покинуть оккупированную территорию из-за преследований.

Наталья обращалась как в органы государственной власти Украины, так и к незаконным вооруженным формированиям. Но это ничего не дало. Будучи ее представителем, 6 сентября 2018 года я подготовила и подала заявление в Европейский суд по правам человека о применении срочных мер в порядке Правила 39.

7 сентября 2018 года Европейский суд по правам человека обязал Украину и Россию в порядке Правила 39 обеспечить защиту прав и свобод мужа Натальи.

Это решение - только первый шаг по пути к его освобождению.

 

 Поділитися