MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Росія має відповісти перед судом за свої жахливі злочини’: у Гаазі створять міжнародний центр з розслідування злочину агресії‘Іхтамнєти’ в Європейському суді, ліквідація Московської Гельсінської групи, обшуки у Криму — підсумки тижняЧоловіка, який відмовився від військової служби через релігійні переконання, засудили до одного року позбавлення волі‘Ми хочемо українського правосуддя!’ — довічники не втекли з покинутого без варти Херсонського СІЗОДобровільно, але в кайданках: кримську журналістку Ірину Данилович засудили до 7 років ув’язненняЗасуджені за катування: в Україні вперше винесли вирок за воєнні злочини, скоєні в окупованому КримуПрокуратура і суд ігнорують рішення ЄвросудуРосійське кривосуддя vs новий трибунал для розслідування злочинів РосіїЄСПЛ застосував Правило 39 щодо довічникаПозасудові затримання й насильницькі зникнення на Херсонщині — дослідження Conflict ObservatoryНідерландський суд: ‘Стрєлков’, ‘Хмурий’ та ‘Крот’ — винні в катастрофі MH17Омбудсман має захищати права свавільно засуджених З полону повернулася жінка, що провела за ґратами у “ДНР” п’ять роківЄСПЛ визнав у справі українських довічників порушення права на справедливий судДожити до звільнення. Чому засуджених прирікають на страждання та смерть в умовах несвободи?Врятувати захисників “Азовсталі” — Україна звернулася до ЄСПЛ за Правилом 39 Україна не виконує рішення Європейського суду! Масове побиття засуджених Сокирянської виправної колонії №67 — камери спостереження не працювалиЄСПЛ застосував Правило 39 щодо засудженого з четвертою стадією ракуВ очікуванні суду можна загинути: чому не евакуюють Харківський СІЗО?

В деле об угрозе смертной казни в ДНР Европейский суд применил срочные меры

14.09.2018   
Ганна Овдієнко

Примерно неделю назад в офисе Харьковской правозащитной группы раздался звонок. Когда я взяла трубку, услышала женский голос. Наталья (имя заявительницы изменено в целях безопасности - прим.автора) обратилась с просьбой помочь ее мужу. До недавнего времени супруги жили в г. Донецк. Когда начался конфликт, из города они не выехали, но свою проукраинскую позицию проявляли открыто. За что и поплатились.

Не так давно в их дом пришли работники так называемого “Министерства государственной безопасности ДНР”. Они забрали мужа. С тех пор Наталья его не видела и лишь со слов членов незаконных вооруженных формирований знает, что муж находится в Донецком СИЗО. Его обвиняют в шпионаже в пользу Украины. В соответствии с так называемым “Уголовным кодексом ДНР” за это пресутпление мужу Натальи грозит смертная казнь. Сама Наталья была вынуждена покинуть оккупированную территорию из-за преследований.

Наталья обращалась как в органы государственной власти Украины, так и к незаконным вооруженным формированиям. Но это ничего не дало. Будучи ее представителем, 6 сентября 2018 года я подготовила и подала заявление в Европейский суд по правам человека о применении срочных мер в порядке Правила 39.

7 сентября 2018 года Европейский суд по правам человека обязал Украину и Россию в порядке Правила 39 обеспечить защиту прав и свобод мужа Натальи.

Это решение - только первый шаг по пути к его освобождению.

 

 Поділитися