MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Розстріли у Бучі та катівні на Харківщині: Нові подання до Міжнародного кримінального суду. АнонсРосгвардійцю, якого заочно судять за катування мешканців Херсона, оголосили нову підозру‘Бездоганну поведінку судом не встановлено’ — звіт за результатами моніторингового візиту до Надержинщинської виправної колонії №65 Суддів пропонують перевіряти на детекторі брехні — чи є в цьому сенс?Верховний Суд у Москві залишив за ґратами колишнього вчителя музики з КримуНачальника Росгвардії та його підлеглих заочно судитимуть за катування мешканців ХерсонаУ 18 установах виконання покарань засуджені протягом півтора року жодного разу не зверталися до Омбудсмана Замовників нападу на Катерину Гандзюк засудили до 10 років позбавлення воліНе суд, а судилище: азовці на лаві підсудних у Ростові-на-ДонуНе встигли здійснити задумане, бо ми їх затримали — у Ростові-на-Дону засудили чотирьох кримчан Законопроєкт 9314 паралізує досудове розслідування під час війни“Кольоровий тероризм”: кримського художника Богдана Зізу засудили до 15 років позбавлення воліВ Росії засудили чотирьох кримськотатарських активістів: разом вони отримали 53 роки ув’язнення Верховний Суд звільнив чоловіка, який відмовився від військової служби через релігійні переконання16 років ‘за шпигунство’: у Тулі засудили українця Андрія ПеткевичаПарламентська асамблея НАТО визнала злочини РФ проти України геноцидом і засудила рашизмДев’ять тисяч скарг на суддів: коли запрацює Служба дисциплінарних інспекторів при Вищій раді правосуддя?Amnesty International: У 2022 році у світі стратили 883 людини за рішенням суду‘Брат подорвался на растяжке. Мы ничего не знаем о его судьбе’ Рада ООН засудила РФ за насильницьке переміщення та депортацію українських дітей

В деле об угрозе смертной казни в ДНР Европейский суд применил срочные меры

14.09.2018   
Ганна Овдієнко
Мужа Натальи так называемая "ДНР" обвинила в шпионаже. Теперь ему угрожает смертная казнь.

Примерно неделю назад в офисе Харьковской правозащитной группы раздался звонок. Когда я взяла трубку, услышала женский голос. Наталья (имя заявительницы изменено в целях безопасности - прим.автора) обратилась с просьбой помочь ее мужу. До недавнего времени супруги жили в г. Донецк. Когда начался конфликт, из города они не выехали, но свою проукраинскую позицию проявляли открыто. За что и поплатились.

Не так давно в их дом пришли работники так называемого “Министерства государственной безопасности ДНР”. Они забрали мужа. С тех пор Наталья его не видела и лишь со слов членов незаконных вооруженных формирований знает, что муж находится в Донецком СИЗО. Его обвиняют в шпионаже в пользу Украины. В соответствии с так называемым “Уголовным кодексом ДНР” за это пресутпление мужу Натальи грозит смертная казнь. Сама Наталья была вынуждена покинуть оккупированную территорию из-за преследований.

Наталья обращалась как в органы государственной власти Украины, так и к незаконным вооруженным формированиям. Но это ничего не дало. Будучи ее представителем, 6 сентября 2018 года я подготовила и подала заявление в Европейский суд по правам человека о применении срочных мер в порядке Правила 39.

7 сентября 2018 года Европейский суд по правам человека обязал Украину и Россию в порядке Правила 39 обеспечить защиту прав и свобод мужа Натальи.

Это решение - только первый шаг по пути к его освобождению.

 

 Поділитися