MENU

ЄСПЛ передав владі РФ для надання пояснень справу Сенцова

04.10.2018
ХПГ-інформ

Європейський суд з прав людини передав російській владі для надання пояснень справу українського режисера Олега Сенцова, який голодує в російській колонії. Про це повідомив сайт «Крым.Реалии».

Копію листа ЄСПЛ, надісланого наприкінці вересня, опублікував адвокат Павло Чіков, керівник міжнародної правозахисної організації «Агора». Євросуд надав уряду РФ строк до 16 січня 2019 року, щоби надати письмовий висновок у справі та відповісти, зокрема, на питання, чи підпадав Сенцов під юрисдикцію Російської Федерації, коли його судили.

Як виходить із тексту листа, суд ув’язав розгляд справи Сенцова зі справою «Україна проти Росії», яка стосується до анексії Криму.

Олега Сенцова та анархіста Олександра Кольченка затримали представники російських спецслужб у травні 2014 року в Криму за обвинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у терористичній діяльності на території Криму, Кольченка засудили до 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали. Правозахисний центр «Меморіал» заніс Сенцова й Кольченка до списку політв’язнів.

14 травня Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, яких утримують у російських тюрмах.

 Поділитися