MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Крим останніми днями (24.01.–30.01.2018)У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)Володимирові Балуху не надають медичної допомогиКрим: До офісу адвокатів увірвалися силовики в маскахКрим: знову хатній трус і затримання (ОНОВЛЕНО)Крим: ФСБ повідомило про «затримання бойовика незаконного збройного формування України»Деякі кримські новини«Кримський диверсант» Гліб Шаблій повернувся в УкраїнуКрим: Журналіста обвинувачують у зборі інформації для українських спецслужбВладислава Єсипенка у ФСБ катували струмомПенсіонерка, свідок Єгови, журналіст – репресії у Криму триваютьКрим: У Севастополі засудили свідка Єгови «за екстремізм»Крим: Засуджену за «державну зраду» пенсіонерку етапували до РФКрим: Владислав Єсипенко у суді заявив про тортуриКрим: Співробітники ФСБ погрожували Владиславу Єсипенку розправоюКрим: ФСБ незаконно відібрала в Єсипенка біозразки для експертизиКрим: Суд зняв з розгляду скаргу на арешт Владислава ЄсипенкаКрим: На нібито вилученій в Єсипенка гранаті немає його відбитківКрим: Розпочався суд над Владиславом ЄсипенкомКрим: На суді у справі Єсипенка оголошено обвинувальний висновок

Крим: Тиск на «Кримську солідарність»

31.10.2018   
ХПГ-інформ
Уже не вперше силовики приходять на засідання громадського об’єднання. Цього разу координатору та юристам вручили «пересторогу про неприпускання порушення законодавства у сфері екстремізму і тероризму». Омбудсмен вимагає припинення тиску на кримчан.

27 жовтня на засідання громадського об’єднання «Кримська солідарність» у Сімферополі прийшли представники окупаційної влади – з прокуратури, поліції та невідомі в масках, – щоби запросити координатора об’єднання Ділявера Меметова, юриста Лілю Гемеджі та адвоката Едема Семедляєва до прокуратури. Їм вручили пересторогу про неприпускання порушення законодавства у сфері екстремізму і тероризму. Про це 29 жовтня повідомив сайт телеканалу ATR.

Фото з сайту atr.ua

«Дані дії пов’язую зі своєю професійною діяльністю. Дії силовиків спрямовані на перешкоду адвокатській роботі, а вже через тиск на адвокатів відбувається тиск на „Кримську солідарність“», – заявила Ліля Гемеджі.

На думку Едема Семедляєва, «силовики домагаються того, щоби на такі зустрічі приходило менше народу».

«Я всі ці дії пов’язую зі своєю активною позицією та принциповістю щодо того, що сьогодні відбувається в Криму, – каже Ділявер Меметов. – Як координатор об’єднання, що стало займатися захистом, допомогою, висвітлюванням проблем нашого народу, розумію, що все це „мов кістка поперек горла“ для тих, хто заарештовує та засуджує невинних громадян. Силовики намагаються чинити тиск на будь-який прояв мирного ненасильницького спротиву свавіллю, яке коїться стосовно народу в цілому. Також добиваються того, щоби залякати людей, які приходять на наші зустрічі, які бажають показати свою підтримку й солідарність у нашій спільній біді, і власників закладів, які надають свої приміщення для проведення заходів „Кримської солідарності“».

Як передає ATR, візит силовиків не завадив проведенню засідання, на якому були розглянуті актуальні питання в Криму, а також презентований сайт «Кримської солідарності».

30 жовтня український Омбудсмен Людмила Денісова написала у Facebook, що до неї звернулася Ліля Гемеджі з проханням приєднатися до кампанії із захисту кримських правозахисників.

«Я вимагаю від РФ припинити тиск на правозахисників. Відповідно до українських, російських законів та міжнародних договорів, вони мають здійснювати свою діяльність виключно незалежно. // Я закликаю міжнародні правозахисні організації Amnesty International Ukraine, Human Rights Watch, Freedom House та Международный Мемориал доєднатися до захисту своїх колег з такою ж вимогою», – написала зокрема Людмила Денісова.

Силовики не вперше приходять на засідання «Кримської солідарності». Нагадаємо, 27 січня цього року на збори організації в Судаку приїхали автозаки з силовиками. Силовики тоді казали, що «отримали інформацію, що в цьому місці перебувають озброєні люди».

 Поділитися