MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Повідомлення СММ ОБСЄ щодо жертв серед цивільного населення та пошкодження у житлових районах у жовтні 2018 року

01.11.2018   
медіа група ХПГ
Повідомлення СММ ОБСЄ щодо жертв серед цивільного населення та пошкодження у житлових районах у жовтні 2018 року

1 жовтня
Повідомлення про дівчину, яку було поранено під час обстрілу в н. п. Старомихайлівка
(непідконтрольний урядові, 15 км на захід від Донецька). 1 жовтня медпрацівники лікарні ім. Калініна у Донецьку розповіли, що 30 вересня до них доправили 16-річну дівчину з пораненням унаслідок обстрілу і того ж дня її перевели до міського дитячого клінічного центру. Медпрацівники додали, що стан дівчини не був важким. Медперсонал клінічного центру повідомив, що дівчина потрапила до них 30 вересня після поранення під час обстрілу. За словами матері дівчини, донька розповіла їй, що 30 вересня близько 16:30 вона почула свистячий звук поблизу їхньої домівки на вул. Ленінабадській у Старомихайлівці, а потім побачила, що з її живота тече кров.

Повідомлення про загибель і поранення дітей унаслідок вибуху в н. п. Горлівка (непідконтрольний урядові, 39 км на північний схід від Донецька). 1 жовтня медперсонал у морзі в Горлівці повідомив, що 30 вересня до них доправили тіла 3 хлопчиків (віком 12, 13 і 14 років). Медпрацівники також додали, що хлопчики померли від осколкових поранень, травм від вибухової хвилі та пошкодження органів.


2 жовтня
Повідомлення про жертву серед цивільного населення в Майорську.
У лікарні в н. п. Бахмут (кол. Артемівськ, підконтрольний урядові, 67 км на північ від Донецька) спостерігачі бачили жінку (58 років), в якої на голові з правого боку була велика рана. За її словами, ввечері 28 вересня вона перебувала біля багатоквартирного житлового будинку в Майорську, в якому проживає, коли почула звук обстрілу та свист куль, що пролітали біля неї, а потім зазнала удару в голову. Медпрацівники в тій самій лікарні повідомили про те, що жінку доправили до них 29 вересня з вогнепальним пораненням голови з правого боку.

 

5 жовтня
Повідомлення про жертву в Кадіївці.
За словами медперсоналу лікарні в Кадіївці, 3 жовтня, о 08:00, до них доправили чоловіка (39 років) з пораненнями, отриманими внаслідок вибуху, що стався того ж ранку у громадському місці на вулиці Манакова в Кадіївці. Медики повідомили, що зазначений чоловік безпритульний і відмовився від госпіталізації. Він дістав поранення обох рук, йому ампутували кінчики двох пальців на правій руці й одного — на лівій. У громадському місці на вулиці Манакова спостерігачі спілкувалися з чотирма місцевими мешканцями (двома чоловіками та двома жінками у віці близько 70 років), які повідомили, що вранці 3 жовтня, приблизно о 07:15, вони почули вибух, після чого виявили пораненого чоловіка і викликали швидку допомогу.


7 жовтня
Повідомлення про спричинені обстрілом пошкодження свиноферми у н. п. Новолуганське
(підконтрольний урядові, 53 км на північний схід від Донецька). 6 жовтня спостерігачі, яких супроводжував представник Збройних сил України при Спільному центрі з контролю та координації (СЦКК) та головний інженер ферми, бачили осколкові пошкодження та пробоїни на південній стороні даху свинарні. Також зафіксовано осколкові пошкодження на південних і північних зовнішніх стінах свинарні; більшість вікон цієї споруди, що виходять на південь і на північ, вибито. За оцінкою СММ, пошкодження ймовірно утворилося від влучення мінометної міни, однак встановити напрямок вогню не вдалося. Головний інженер свиноферми повідомив, що споруду пошкоджено під час обстрілу 29 вересня 2018 року. Під час свого перебування на місці подій спостерігачі бачили, як четверо озброєних військовослужбовців Збройних сил України йшли в південному напрямку з району ферми


8 жовтня
Повідомлення про жінку, яка померла на блокпості збройних формувань у Горлівці.
6 жовтня вранці жінка (приблизно 60 років) втратила свідомість, коли переходила через блокпост, і померла, попри надану медичну допомогу. 8 жовтня співробітники моргу при лікарні № 2 в Горлівці розповіли, що тіло жінки було доставлено до моргу і що розтин показав, що вона померла природною смертю. За їхніми словами, жінка проживала в н. п. Чистякове (кол. Торез, непідконтрольний урядові, 62 км на схід від Донецька).

9 жовтня
Повідомлення про жертви серед цивільного населення:

Представник громади в н. п. Мічуріне (непідконтрольний урядові, 61 км на південь від Донецька) розповів, що чоловік (віком 55 років) втратив ліву стопу в результаті вибуху, який стався 24 вересня. У н. п. Майорове (кол. Красний Октябр, непідконтрольний урядові, 57 км на південний схід від Донецька) троє місцевих жителів (дві жінки віком від 40 до 49 та від 60 до 69 років відповідно, а також чоловік віком від 50 до 59 років) порізно розповіли, що 55-річний місцевий житель втратив стопу 24 вересня внаслідок вибуху наземної міни на березі річки неподалік та що карета швидкої допомоги доправила його до лікарні в н. п. Бойківське (кол. Тельманове, непідконтрольний урядові, 67 км на південний схід від Донецька). У лікарні Бойківського медперсонал відмовився надавати інформацію про постраждалого мирного жителя.

У н. п. Золоте-5 (Михайлівка, непідконтрольний урядові, 58 км на захід від Луганська) жінка (віком від 40 до 49 років) розповіла, що хлопчик (9 років) отримав осколкове поранення голови під час обстрілу ввечері 7 жовтня та що під час того самого обстрілу було пошкоджено три будинки. У лікарні н. п. Первомайськ (непідконтрольний урядові, 58 км на захід від Луганська) медперсонал повідомив, що дитину з Золотого-5 (Михайлівки) доправили до лікарні з пораненнями м’яких тканин голови 7 жовтня, де йому наклали шви.

Повідомлення про пошкодження внаслідок обстрілу в Золотому-5 (Михайлівці). На вул. Котовського, 39, в одноповерховому будинку зафіксовано три розбиті вікна, що виходять на південно-південний захід, а також пробоїну в даху гаража, розташованого на схід від будинку. За оцінкою СММ, пошкодження гаража виникли нещодавно та були спричинені влученням снаряда, випущеного з південного напрямку.
На вул. Корчагіна, 10, виявлено, що зроблена з покрівельних матеріалів ділянка огорожі протяжністю приблизно 1,5 м була розбита на друзки. Також зафіксовано два місця вогневого ураження на подвір’ї між огорожею й одноповерховим будинком. За оцінкою СММ, місця вогневого ураження виникли нещодавно та були спричинені влученням снарядів, випущених із північного напрямку. Всередині будинку було три розбиті південні вікна та пошкоджене дзеркало на східній стіні (за оцінкою, всі пошкодження були спричинені осколками від снаряда, випущеного з північного напрямку).

 

10 жовтня
Повідомлення про те, що чоловік отримав поранення внаслідок вибуху вибухового пристрою, який він тримав у руках.
10 жовтня в н. п. Лутугине (непідконтрольний урядові, 20 км на південний захід від Луганська) медпрацівники у центрі невідкладної допомоги розповіли, що 3 жовтня близько 10:15 вони отримали екстрений виклик про те, що в населеному пункті чоловік отримав поранення внаслідок вибуху вибухового пристрою, який він тримав у руках. За їхніми словами, чоловіка доправили машиною швидкої допомоги до лікарні в Луганську. У Лутугиному чоловік і жінка (обидва віком 50–59 років) порізно розповіли, що вибух стався на вулиці Адміністративній. Охоронець заводу, розташованого приблизно за 50 м від будинку, розповів спостерігачам телефоном, що 3 жовтня близько 10:00 він чув вибух з напрямку будинку і побачив біля воріт пораненого чоловіка (віком 50–59 років), в якого не було частини лівої руки і кількох пальців на правій руці.

Повідомлення про пошкодження, спричинені стріляниною у житлових районах:
У н. п. Олександрівка
(непідконтрольний урядові, 20 км на південний захід від Донецька), на вул. Горького, 344, виявлено свіжу вибоїну і осколкові пошкодження на західно-південно-західному боці гаража на присадибній ділянці будинку. На вул. Горького, 346, зафіксовано 8 свіжих пробоїн у західно-південно-західному боці паркана навколо будинку, а також розбите вікно будинку з західно-південного заходу. За оцінкою СММ, всі вказані вище пошкодження були спричинені влученням снаряда калібру 30 мм, випущеного із західно-південного заходу. Мешканці будинків № 344 і 346 на вулиці Горького порізно розповіли, що вони перебували в себе вдома, коли почули вибух близько 19:45. Приблизно на 300 м далі на північний захід на вул. Шкільній, 336, виявлено свіжу пробоїну в південному боці гаража. За оцінкою СММ, вона утворилася від влучення снаряда (30 мм), випущеного із західно-південного заходу.

У мікрорайоні Трудівські Петровського району Донецька (непідконтрольний урядові, 15 км на південний захід від центру Донецька), у будинку № 11/1 у Виборзькому провулку було зафіксовано розбите вікно на південно-західному боці будинку і осколкові пошкодження на підвіконні, а також свіжу пробоїну в даху із південно-західного боку. Мешканці (чоловік і жінка віком 65–69 років) будинку розповіли, що пошкодження утворилися 8 жовтня приблизно о 18:45. У сусідньому будинку № 12/1 у Виборзькому провулку виявлено свіжу пробоїну в даху із південно-західного боку. За оцінкою СММ, всі пошкодження були спричинені влученням снарядів із зенітної установки (ЗУ–23, 23 мм), випущених із південного заходу.


14 жовтня
Повідомлення щодо загибелі жінки та дівчини, а також пошкоджень внаслідок обстрілу в н. п. Золоте-5
(Михайлівка; непідконтрольний урядові, 58 км на захід від Луганська). 14 жовтня на вул. Поштовій, 26, команда СММ, яку супроводжували члени збройних формувань, бачила свіжу вирву в дворі будинку, а також осколкові пошкодження та 2 розбиті вікна на північно-східній і північно-північно-східній сторонах будинку. За оцінкою СММ, пошкодження були спричинені розривом снаряда, випущеного з північного напрямку. У цьому ж дворі зафіксовано осколкові пошкодження літньої кухні з її північно-північно-західної сторони і 2 розбиті вікна (одне з північно-північного заходу, а інше — з північно-північного сходу). Чоловік (у віці від 20 до 29 років) повідомив, що 13 жовтня, в період між 17:00 і 18:00, він почув гучний вибух, коли перебував на задньому дворі вищезазначеного будинку. За словами співрозмовника, відразу після цього він побачив, що в дворі будинку лежали жінка та її донька з пораненнями в області грудної клітини та ніг відповідно. Медперсонал моргу в Кадіївці повідомив, що увечері 13 жовтня до них доправили тіла 47-річної жінки та 17-річної дівчини

Повідомлення про пошкодження від обстрілів з легкого і важкого озброєння в житлових районах. 13 жовтня в н. п. Ясинувата (непідконтрольний урядові, 16 км на північний схід від Донецька) виявлено пробоїну на 3-му поверсі з північно-західної сторони триповерхового житлового будинку на вул. Гоголя, 22; за оцінкою СММ, вона утворилася від влучення кулі, випущеної з західного напрямку. Шість мешканців будинку порізно розповіли, що ближче до вечора 12 жовтня вони чули, як над їхніми головами пролітали кулі.

14 жовтня в Чермалику зафіксовано свіжу вирву в полі за 30–40 м на південно-південний захід від будинку № 69 на вул. Заможній. За оцінкою СММ, вона утворилася від розриву снаряда, випущеного з озброєння невстановленого типу з північного напрямку. Спостерігачі також зауважили, що вікна з південно-південно-західної сторони будинку були розбиті. Мешканка будинку (у віці від 50 до 59 років) повідомила, що перебуваючи вдома 13 жовтня, близько 18:30, вона почула вибух.

15 жовтня
Повідомлення про спричинені обстрілом свіжі пошкодження в житловому районі.
У н. п. Золоте-4 (Родіна; підконтрольний урядові, 59 км на захід від Луганська), на вул. Вільній, 64, спостерігачі бачили, що два вікна з західного боку будинку були закриті дерев’яними дошками. Також зафіксовано 5 пробоїн, оцінених як осколкові пошкодження, на зовнішніх стінах із західного боку будинку. Виявлено дві пробоїни, оцінені як осколкові пошкодження, на водонагрівачі у ванній кімнаті всередині будинку. Приблизно за 20 м на схід від передніх дверей зі східного боку будинку зафіксовано вирву в асфальтованій дорозі. За оцінкою СММ, вона утворилася від розриву мінометної міни (120 мм); визначити напрямок вогню не вдалося. Приблизно за 2 м на захід від будинку зафіксовано господарську споруду з пробоїною в центрі даху, а також уламки крівлі на підлозі споруди. Команда Місії визначила, що ці пошкодження виникли внаслідок влучення снаряда (невстановленого типу). Чоловік (віком приблизно 60 років) повідомив, що його будинок був пошкоджений внаслідок обстрілу, що стався 13 жовтня, близько 18:00.

 

18 жовтня
Пошкодження на цивільному автомобілі, в якому їхала сім’я в складі чоловіка, жінки і двох дітей, на контрольному пункті в’їзду-виїзду в н. п. Мар’їнка
(підконтрольний урядові, 23 км на південний захід від Донецька). У смузі для транспортних засобів, що прямують на схід, зафіксовано автомобіль Skoda Octavia білого кольору з 8-мм пробоїною у лівому верхньому кутку заднього вітрового скла. Приблизно за 1,5–2 м на схід від автомобіля спостерігачі бачили високу металеву опору, яка підтримувала відкриту конструкцію для укриття на КПВВ. На висоті близько 3,5 м на цій опорі команда Місії бачила подряпину діаметром орієнтовно 8 мм; за оцінкою спостерігачів, вона з’явилася внаслідок влучення кулі (калібру 7,62 мм) зі стрілецької зброї. За оцінкою СММ, пробоїна в задньому вітровому склі була спричинена влученням кулі калібром 7,62 мм; постріл було здійснено з північно-східного напрямку по низхідній траєкторії. Куля зрикошетила від розташованої поруч металевої опори і пробила заднє скло автомобіля. Як повідомив начальник блокпоста Збройних сил України, куля влучила в автомобіль двома хвилинами раніше і він одразу ж повідомив Місії для проведення фіксації. Командир Збройних сил України повідомив СММ, що під час інциденту водій (чоловік віком від 25 до 29 років) перебував біля автомобіля разом з офіцером Державної прикордонної служби України, який оглядав автомобіль, а жінка (25–29 років) і двоє дітей (хлопчики, одному 18 місяців, іншому 7 років) у той момент сиділи на задніх сидіннях.


21 жовтня
Повідомлення про те, що в районі між Золотим-4 (Родіною) і Золотим-5 (Михайлівкою) загинули жінка і чоловік (обоє віком 40–49 років).
19 жовтня команда СММ здійснила в цьому районі політ безпілотного літального міні-апарата (БПЛА) і виявила два тіла. [З міркувань безпеки та з огляду на наявність там мін співробітники Місії ані машиною по дорозі, ані пішки не змогли дістатися цього місця, яке розташоване приблизно за 130 метрів на схід від найближчої позиції Збройних сил України і приблизно за 500 метрів на захід від найближчої позиції збройних формувань.] 21 жовтня в Золотому-5 (Михайлівці) брат (віком 40–50 років) загиблого чоловіка повідомив, що він просив, щоб тіла були вилучені і доправлені до непідконтрольного урядові району. Станом на ранок 22 жовтня не досягнуто згоди щодо операції з вилучення тіл загиблих попри те, що відтоді, як було повідомлено про вибух, Місія доклала зусиль для налагодження діалогу.

Повідомлення про свіжі пошкодження на свинофермі «Бахмутського Аграрного Союзу» в н. п. Новолуганське (підконтрольний урядові, 53 км на північний схід від Донецька). 20 жовтня спостерігачі, яких супроводжували офіцери Збройних сил України при Спільному центрі з контролю та координації (СЦКК) і сапери, бачили щонайменше 20 пробоїн від осколків у різних частинах металевого контейнера зі східного і північного боків. За їхньою оцінкою, пробоїни утворилися від вогню з озброєння невстановленого типу, що вівся з північного напрямку. Український офіцер при СЦКК повідомив спостерігачам, що обстріл стався ввечері 15 жовтня, о 21:00.

Місія уточнювала повідомлення про пошкодження надувного намету, в якому зігріваються цивільні особи і який розташований приблизно за 70 м на північ від контрольного пункту в’їзду-виїзду (КПВВ) у н. п. Майорськ (підконтрольний урядові, 45 км на північний схід від Донецька), на східній стороні автошляху Т0513. Члени патруля Місії бачили дві залатані пробоїни на зовнішній стіні намету (одну на південній стіні й одну на північній) і дві пробоїни на внутрішніх стінах того самого намету (по одній на південній і північній стінах). За їхньою оцінкою, пробоїни мали ознаки наскрізної траєкторії польоту куль, випущених або зі східно-південно-східного напрямку, або з західно-північно-західного напрямку.


23 жовтня
Місія сприяла уможливленню та здійснювала моніторинг вилучення тіл чоловіка та жінки (обоє віком 40–49 років) у районі хутору Вільний, між передовими позиціями Збройних сил України на схід від н. п. Золоте-4 (Родіна; підконтрольний урядові, 59 км на захід від Луганська) та передових позицій збройних формувань у н. п. Золоте-5 (Михайлівка; непідконтрольний урядові, 58 км на захід від Луганська).
Як повідомлялося, 18 жовтня вони загинули у цьому районі внаслідок вибуху пристрою. 23 жовтня команда СММ бачила, як у Золоте-5 (Михайлівку) прибували 3 транспортні засоби збройних формувань (один мав позначений як машина з розмінування), а також 2 транспортні засоби міжнародної організації. Член збройних формувань, який вийшов з одного з транспортних засобів, повідомив спостерігачам, що вилучення двох тіл здійснюватиме група з розмінування збройних формувань. Тим часом у Золотому-4 (Родіні) військовослужбовці Збройних сил України повідомили патрулю СММ, що група з розмінування Збройних сил України була присутня на місці і за потреби готова втрутитися. Орієнтовно через 2 години спостерігачі бачили, що усі транспортні засоби виїхали з Золотого-5 (Михайлівки) і попрямували до хутору Вільний. Безпілотний літальний міні-апарат (БПЛА) СММ, який у той час здійснював політ над цим районом, зафіксував групу у складі приблизно 5–10 людей з обладнанням для розмінування, які вилучали тіло, що, за оцінкою, належало жінці. Приблизно через півтори години спостерігачі бачили, що усі транспортні засоби повернулися до Золотого-5 (Михайлівки). Пізніше представник міжнародної організації та члени збройних формувань повідомили команді Місії, що обидва тіла вилучено та їх доправлять до моргу в н. п. Кадіївка (кол. Стаханов, непідконтрольний урядові, 50 км на захід від Луганська).

 

24 жовтня
Повідомлення про жертву серед цивільного населення у н. п. Мар’їнка
(підконтрольний урядові, 23 км на південний захід від Донецька). 22 жовтня спостерігачі, яких супроводжував офіцер Збройних сил України при Спільному центрі з контролю та координації (СЦКК), відвідали Мар’їнську районну лікарню в н. п. Курахове (підконтрольний урядові, 40 км на захід від Донецька), де бачили 40-річного чоловіка з бинтовою пов’язкою на правому стегні. Він розказав, що вдень 21 жовтня він лагодив дах свого будинку на вул. Матросова, 28, у Мар’їнці, коли почув чергу зі стрілецької зброї, а потім відчув біль у правому стегні. 24 жовтня медпрацівники цієї лікарні повідомили команді СММ, що чоловіка доправили до лікарні ввечері 21 жовтня з кульовим пораненням правого стегна.


25 жовтня
Повідомлення про жертви серед цивільного населення поблизу н. п. Залізне
(підконтрольний урядові, 42 км на північний схід від Донецька). 24 жовтня в лікарні н. п. Торецьк (підконтрольний урядові, 43 км на північ від Донецька) спостерігачі бачили 31-річного чоловіка з невеликою бинтовою пов’язкою на лівому зап’ясті і 39-річного чоловіка без видимих ушкоджень. Співрозмовники повідомили, що у другій половині дня 23 жовтня неподалік Залізного, коли один із них був за кермом вантажівки, а інший — екскаватора (за кілька метрів за вантажівкою) у полі, приймаючи участь у ремонтних роботах на водогонах у цьому районі, вони почули гучний вибух і відразу відчули вибухову хвилю. Співробітник КП «Компанія «Вода Донбасу» у телефонній розмові повідомив, що у другій половині дня 23 жовтня він почув вибух приблизно за 1 км від місця розташування двох водіїв біля Залізного. Прийшовши на місце події, він побачив двох водіїв, які дістали незначні поранення та були в шоковому стані внаслідок вибуху міни.


26 жовтня
Повідомлення про пошкодження цивільного об’єкта в мікрорайоні Трудівські Петровського району Донецька
(непідконтрольний урядові, 15 км на південний захід від центру Донецька). На вул. Безлісній, 41, у кухні квартири на першому поверсі двоповерхового будинку зафіксовано розбите західно-північно-західне вікно, свіжі осколкові пошкодження меблів і кілька пробоїн в північно-північно-східній, східно-південно-східній і південно-південно-західній стінах кімнати. Також були сліди горіння на підлозі в кухні. За оцінкою СММ, пошкодження були спричинені влученням 30-мм снаряда, випущеного з західно-південно-західного напрямку. У спальні тієї ж квартири виявлено пробоїну в північному вікні та фрагменти осколків на підлозі; встановити калібр застосованого озброєння та напрямок вогню не вдалося. Мешканець квартири (віком 46 років) та його сусідка (59 років) розповіли, що вони чули стрілянину в цьому районі 24 жовтня, близько 14:00.

 Поділитися