MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Олег Сенцов розповів про покращення самопочуття

02.11.2018   
ХПГ-інформ
Про це режисер написав у листі до правозахисника Миколи Щура.

Режисер Олег Сенцов написав у листі про покращення стану свого здоров’я після закінчення голодування. Про це 1 листопада повідомив Правозахисний центр «Меморіал», посилаючись на Facebook правозахисника Миколи Щура.

«Сам я почуваю себе краще, ніж місяць тому, набагато. Аналізи, звісно, ще не гарні, але вже й не погані, як раніше. Крапати теж наприкінці минулого тижня перестали, нарешті. Тепер, в основному, дієта, нагляди й так, пігулки по дрібницях. Отже не турбуйтеся там аж надто – я вижив», – цитує Микола Щур лист Сенцова від 29 жовтня.

Олег Сенцов тримав голодування з 14 травня до 5 жовтня цього року (145 днів) з вимогою звільнити з російських в’язниць усіх українських політв’язнів. 5 жовтня Сенцов заявив, що змушений припинити голодування, бо у противному разі його годуватимуть примусово.

Нагадаємо, цими днями заступник директора Федеральної служби виконання покарань РФ Валерій Максименко заявив, що процедури з виводу Сенцова з голодування «практично завершені». За словами Максименка, Сенцов уже «харчується, як і інші засуджені».

Нагадаємо, у серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд визнав кінорежисера Олега Сенцова та анархіста Олександра Кольченка винними у справі про створення терористичної спільноти, вчиненні та плануванні терактів. За версією слідства, в 2014 році Сенцов створив «терористичну спільноту» (ч. 1 ст. 205.4 КК РФ), учасники якої підпалили двері «Російської громади Криму» та вікна відділення «Єдиної Росії» в Сімферополі (п. «а» ч. 2 ст. 205), а також готувалися підірвати пам’ятник Леніну та Вічний вогонь (ч. 1 ст. 30, п. «а» ч. 2 ст. 205). Крім того, їм поставили обвинувачення в незаконному обороті зброї та вибухівки в складі групи (ч. 3 ст. 222). Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років колонії. На судовому процесі обидва провину не визнали.

Олег Сенцов і Олександр Кольченко

Верховний суд РФ залишив вирок Сенцову без змін, а потім відмовився його переглядати. У березні 2016 року Сенцова етапували до колонії в Якутії, а в 2017 році перевезли звідти до виправної колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ) РФ.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка політв’язнями.

У 2016 році РФ двічі – наприкінці жовтня та на початку грудня – відмовилась видати засуджених у справі «кримських терористів» Сенцова й Кольченка. Визнаний ПЦ «Меморіал» політв’язнем Геннадій Афанасьєв, який також проходив по цій справі, був звільнений у ході обміну в середині червня 2016 року.

25 жовтня стало відомо, що Олег Сенцов став цьогорічним лауреатом премії «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Премія започаткована Європейським Парламентом 1988 року. На вручення премії, яке має відбутися 12 грудня, запросили сестру Сенцова Наталю Каплан та його адвоката Дмитра Дінзе.

Олег Сенцов попросив опублікувати заповіт, який він склав на початку вересня цього року, коли ще тримав голодування.

 Поділитися