MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Деякі кримські новини

02.11.2018   
ХПГ-інформ
Відомості про «кримських диверсантів» Гліба Шаблія та Євгена Панова, а також про заарештованого Ділявера Гафарова.

Фігурант справи «кримських диверсантів» Гліб Шаблій, засуджений підконтрольним московській владі судом у Севастополі до п’яти років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному виготовленні та перевезенні вибухових речовин, етапований з колонії в місті Уфі, де відбуває покарання, до СІЗО в місті Омську. Про це повідомив 1 листопада на своїй сторінці у Facebook журналіст Антон Наумлюк.

«При цьому ні його речі, у тому числі теплі зимові, ні ліки з ним відправлені не були. Медична допомога в СІЗО йому не надається. // Шаблія вивезли з колонії до СІЗО Уфи для участі в судовому засіданні за касаційною скаргою прокуратури на вирок. Проте після розгляду касації його, не повертаючи до колонії, без речей несподівано етапували до Омська, де він перебуває зараз в ізоляторі», – написав Наумлюк.

Гліб Шаблій

У листопаді 2016 року російські телеканали показали сюжети, в яких стверджувалося, що житель Севастополя Гліб Шаблій працював на українську розвідку, «видаючи себе за підприємця». Було показано відео, на якому Шаблій казав, що виконував завдання Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України. У суді севастополець заявив, що вибуховий пристрій йому підкинули, а визнання він зробив під тортурами. Правозахисний центр «Меморіал» визнав Шаблія політв’язнем.


«Кримського диверсанта» Євгена Панова, який перебуває у московському слідчому ізоляторі «Матроська тиша», незабаром етапуватимуть до іншого СІЗО. Про це 1 листопада повідомило «Громадське радіо» з посиланням на брата Панова Ігоря Котелянця.

«Нещодавно у нього був український консул. Він намагався дізнатися, які у нього нагальні потреби, бо у СІЗО „Матроська тиша“ він перебуватиме недовго. Як тільки надійде витяг про рішення суду, то його будуть етапувати. Його триматимуть у цьому СІЗО не більше 10 днів», – розповів Котелянець.

За його словами, умови в «Матроській тиші» дещо кращі, ніж у кримському СІЗО, де Панова утримували раніше. Стан його здоров’я – задовільний.

Євген Панов (фото: Антон Наумлюк, RFE/RL)

Нагадаємо, 13 липня 2018 року підконтрольний московській владі Верховний суд Криму засудив громадянина України Євгена Панова, обвинуваченого в підготовці диверсій на території півострова, до восьми років колонії суворого режиму. Панов відмовився від угоди зі слідством. Захист українця оскаржив вирок. 25 жовтня Верховний суд РФ залишив вирок без змін.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року в ФСБ РФ заявили, що запобігли здійсненню терактів у Криму, які нібито готувала група українських диверсантів. Одним з організаторів ФСБ назвала Євгена Панова.


Ділявер Гафаров, заарештований цими днями в Криму, дійсно має стосунок до громадського формування «Аскер», але військового вишколу не проходив. Про це в коментарі телеканалу ATR сказав фундатор «Аскеру» Ленур Іслямов.

«Вони (ФСБ РФ, – ATR.ua) зараз використовуватимуть його в піар-кампанії проти нас, проти, ясна річ, батальйону, і проти України. Два роки тому він дійсно був у нас. Але ніякого військового вишколу не проходив. Він гарний хлопчик, його часто відвідувала мама. І, як багато хто з мам, вона турбувалася про те, що йому час одружитися», – розповів Іслямов.

Гафаров одружився і з жінкою переїхав до Києва, де працював за своїм фахом – перукарем. Півтора роки тому він повернувся до Криму.

Ділявер Гафаров (фото: «Кримська солідарність»)

Нагадаємо, 30 жовтня, після хатнього трусу в селі Жемчужному Кіровського району Криму російські силовики затримали Ділявера Гафарова, продавця в крамниці, якого підозрюють в участі в збройному формуванні (ч. 2. ст. 208 КК РФ). Наступного дня підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя заарештував Гафарова до 25 грудня цього року.

1 листопада промосковське видання «Крыминформ» повідомило про затримання співробітниками Погрануправління спільно з оперативниками ФСБ по Криму жителя Кіровського району Криму, який «брав участь у діяльності незаконних збройних формувань на території України».

«У ході оперативно-розшукових заходів установлено, що 22-річний житель Кіровського району Республіки Крим пройшов спеціальну військову підготовку під керівництвом інструкторів, які брали участь у бойових діях на південному сході України, і в період з 2016 по 2018 роки входив до складу батальйону імені Нормана Челебіджіхана та громадського формування „Аскер“, а також був активним учасником так званої економічної блокади Криму», – цитує видання повідомлення Погрануправління ФСБ по Криму.

«Крыминформ» опублікував відео ФСБ, зняте під час хатнього трусу. Обличчя затриманого не видно, ім’я не назване.

 Поділитися