MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Захист Балуха подав прохання про УДЗ

20.11.2018   
ХПГ-інформ
Сторона захисту ув’язненого в Криму українського активіста Володимира Балуха подала прохання про його умовно-дострокове звільнення. За підрахунком адвоката, Балуху залишилося відбувати покарання 1 рік і 4 місяці.

Сторона захисту ув’язненого в Криму українського активіста Володимира Балуха подала прохання про його умовно-дострокове звільнення. Про це повідомив сайт «Крым.Реалии», посилаючись на адвоката Дмитра Дінзе.

«Адвокат Балуха Тарас Омельченко подав на умовно-дострокове звільнення. Зараз там [у Криму] він один працює. Деталей про УДЗ я поки не маю», – сказав Дмитро Дінзе.

Тарас Омельченко від коментарів відмовився, – передає видання.

За підрахунком Дінзе, Балуху залишилося відбувати покарання 1 рік і 4 місяці.

Нагадаємо, 7 листопада Володимира Балуха, який перебуває в Керченській колонії № 2, перевели з карантину до загального бараку.

Раніше Балух вирішив тимчасово припинити голодування. За даними адвоката Дмитра Дінзе, у Балуха після більш ніж 200 днів голодування є підозри на виразку та панкреатит.

8 листопада сестра Балуха Надія відвідала його в колонії, – повідомила Кримська правозахисна група.

«Володя худий, блідий, обличчя сіре, блиску в очах немає, але має кращий вигляд, ніж у серпні, коли я бачила його востаннє», – розповіла сестра активіста.

Фото: Олександра Сурган (krym.org)


Володимир Балух розпочав голодування 19 березня на знак протесту проти вироку суду про позбавлення його волі на 3 роки й 5 місяців у колонії-поселенні. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха заживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50–70 грамів сухарів з чорного хліба та чай з медом), що підтримує «балансування на нульовій позначці».

Раніше повідомлялося, що 3 жовтня підконтрольний московській владі Верховний суд Криму змінив вирок Балуху з 5 років колонії загального режиму на 4 роки та 11 місяців. Балуха засудили до такого строку за сукупністю двох кримінальних справ. Суд не задовольнив апеляцію захисту, але пом’якшив вирок, «ураховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».

Хатні труси у Володимира Балуха та його матері співробітники ФСБ РФ провели 8 грудня 2016 року. Напередодні затримання Балуху погрожували поліцією за те, що той повісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні. Раніше Балух за свою проукраїнську позицію неодноразово зазнавав переслідувань з боку влади окупованого Криму. Його будинок співробітники поліції трусили двічі. Після другого трусу Балуха звинуватили в образі співробітника поліції та засудили до 320 годин обов’язкових робіт.

Раніше повідомлялося про катування в колонії № 2 міста Керчі. Ув’язнених піддавали тортурам у службових кабінетах, черговій частині та кімнаті огляду штрафного ізолятору, де немає відеокамер. Окрім того, колишній в’язень цієї колонії Мурад Алієв розповів, що співробітники колонії били в’язнів так, щоби на тілі не залишалося слідів.

 Поділитися